Arzu ERDOĞRAL

Arzu ERDOĞRAL

arzuerdogral@istiklal.com.tr
17 Mayıs 2022 Salı
Ahmed ölüyor!

Günlerdir ruhuma çöken hüzün sessizlikte çığlık atıyor. Gözyaşlarım duam… Çocukluğu, gençliği acımasızlığın en koyu haliyle elinden alınan Ahmed Manasra’nın gözlerindeki çaresizliğini hiçbir yere bırakamamak.

13 Mayıs 2022 Cuma
Şirin Ebu Akile cinayetinin arka planı!

Gerçeğin sesini kıstılar! İşgalci İsrail’in yaptığı en iyi şey… Şirin Ebu Akile, Katar merkezli Al Jazeera televizyonunun deneyimli saha muhabiriydi. İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Cenin Mülteci Kampı'na düzenlediği baskını takip ettiği sırada üzerinde "Press" (basın) yazılı çelik yelek giydiği halde gerçek mermiyle vuruldu.

10 Mayıs 2022 Salı
Onlar Hindistan’ı gündeme getirirse ne olur?

1960’lı yıllarda elektronik iletişimin yaygınlaşması sonucunda dünyanın global bir köye dönüşeceğini ortaya koyan Kanadalı yazar Marshall McLuhan’ın söylediği doğru çıktı.

06 Mayıs 2022 Cuma
Hayvan düşmanları hangi dilden anlar?

“Hem insanlar hem hayvanlar zarar görmesin” diyenlere ısrarla hayvanperest ve itperest diye hitap eden, insan ve çocuk sevmemekle suçlayanlara insanperest, çocukperest desek olur mu?

30 Nisan 2022 Cumartesi
İstanbul Sözleşmesi Yaşatmaz!

Eşcinsellik insan doğasına aykırıdır ve tedavisi mümkün olan sapkın bir cinsel yönelimdir. İstanbul Sözleşmesi de gerçekte kadını değil aileyi ve toplum yapısını bozan bu yönelimi koruduğu için savunulmaktadır.

27 Nisan 2022 Çarşamba
Türk bayrağı yakıldığında hepsi oradaydı!

Ağaç, çiçek, böcek! Dilde çok masum değil mi? Ama gerçekte böyle değil ki! Önce birtakım gençler kandırılarak sokağa çıkarıldı. FETÖ'cü polisler gençleri tahrik etmek için her türlü yolu denedi.

23 Nisan 2022 Cumartesi
Terör saldırılarının ortağı HDP için ne yapılmalı?

PKK, bu ülke için ne denli beka sorunuysa fazlası yok HDP’de o kadar beka sorunudur. Kendi tabanını devletimizden, birlik ve beraberliğimizden koparmak için çalışmaktadır. 

19 Nisan 2022 Salı
Yapay et yer misiniz?

“Asla” diyenleri duyar gibiyim. Böyle düşünmekte haklısınız. Nedenlerini hep birlikte irdeleyelim. GDO’dan bahsedelim önce. Açlık ve gıda yetersizliği bahane edilerek sözde bilim adamları tarafından faydaları anlata anlata bitirilememişti.

15 Nisan 2022 Cuma
Cinsiyet eşitliği kavramının altında yatan gerçek!

“Cinsiyet eşitliği” ifadesi adı altında oynanan büyük oyun gelecek nesli ele geçirmek amacıyla topyekûn devam ediyor. Cinsiyet eşitliği kılıfıyla LGBT’nin önünü açan ve Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile feshedilen İstanbul Sözleşmesi’nin de peşini bırakmış değiller.

08 Nisan 2022 Cuma
Şehit Eren’in annesine CHP ne yanıt verecek?

Sarı saçlı güzel çocuk. Çileler içinde büyüyen koca yürekli evlat. Annesinin biriciği. Türkiye’nin gururu. “Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın” diye yazmıştı.