Arzu ERDOĞRAL

Arzu ERDOĞRAL

arzuerdogral@istiklal.com.tr
28 Haziran 2022 Salı
İspanya’nın mülteci katliamı ve vicdan hürriyeti

Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi’nden; Madde 9: Hiç kimse, keyfi olarak tutuklanamaz, alıkonulamaz, sürülemez. Madde 13: (1) Herkes, herhangi bir devletin sınırları içinde özgürce dolaşma ve oturma hakkına sahiptir.

21 Haziran 2022 Salı
“Sokak köpeğine ekmek su veriliyor diye 3 can öldürülür mü?”

İnsanların ve hayvanların zarar görmeyeceği çözüm yolları var. “Belediyeler kısırlaştırma, aşılama yapmalı, rehabilitasyon merkezleri kurmalı” dedikçe duymadılar.

18 Haziran 2022 Cumartesi
Kadir Şeker olayında karar…!

Çocukken kavgayı ayırmak isteyen bir kişinin yanlışlıkla bıçaklanarak yaşamını yitirdiğini anlatmışlardı. Bunda suçsuz ve iyi bir insanın vefat etmesi dolayısı ile üzülme ve kavga edenleri görünce dikkatli ol mesajı vardı.

15 Haziran 2022 Çarşamba
Polisimize yumruk atan o elin yeri!

Bu vatana öyle düşmanlar ki yapmayacakları şey yok! Ağızlarında bitmeyen savaş politikası, barış, baskı, özgürlük, demokrasi, faşizm falan filan! Öylesine arsızlar ki sözde “Kürt sorunu” söylemini kendilerine kalkan yapıp doğru ne varsa bir tanesinin bile bünyelerine girmesine izin vermiyorlar.

10 Haziran 2022 Cuma
Mevlana İdris ve dostları!

Büyümeye başladıkça bize çocukluğumuzu anlattılar hep, yaptığımız afacanlıklara gülerek! Sonra yavaş yavaş yaşlanan sevdiklerimizin ağrıyan dizlerini, sakin bir yerde yaşama isteğini dinledik.

08 Haziran 2022 Çarşamba
Yunanistan’ın psikolojisi bozulursa ne olur?

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, pervasız açıklamalarına devam ediyor. Miçotakis’in bu pervasızlığını “cesur” olmak anlamı içerisinde kullanmadığımızı tahmin ediyorsunuzdur.

03 Haziran 2022 Cuma
Suriye operasyonuna karşı ABD’den Ukrayna hamlesi!

Türkiye, uzun yıllardır terörle mücadele ederken ülke sınırları içerisinde ve dışarısında PKK’ya büyük darbe vurdu. Suriye'nin kuzeyinde kurulmaya çalışılan terör koridoru, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı harekatları ile engellense de PKK- YPG, Tel Rıfat ve Münbiç’ten güvenli bölgelere saldırıyor.

31 Mayıs 2022 Salı
Türkiye’nin Kobani ve Münbiç’e girmeye gücü yetmez mi?

Türkiye’nin terörle mücadele konusunda son terörist yok edilinceye kadar gerçekleştirdiği operasyonlar devam ederken 911 kilometrelik ortak sınıra sahip olduğumuz Suriye’ye yönelik sınır ötesi operasyona Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerinden başlanılacağı düşünülüyor.

28 Mayıs 2022 Cumartesi
Ev sahibi Mülk sahibi!

Kiracı olmanın zorluğunun iliklere kadar hissedildiği bir dönem yaşıyoruz. Fahiş kira artışları ile birlikte çevremde en çok duyduğum “Akrabam gelecek gerekçesi ile ev sahibi bizi çıkartıyor” cümlesi!

24 Mayıs 2022 Salı
Kural değiştirerek Türkiye’yi NATO’dan çıkarırlar mı?

Rusya- Ukrayna savaşı sonrası güvenlik kaygılarını gerekçe göstererek Finlandiya ve İsveç’in NATO üyesi olmak istemesi gözleri bir anda bu duruma karşı çıkan Türkiye’ye çevirirken ikna çabaları da devam ediyor.