Ali Fakir

alirikaf@gmail.com
27 Mayıs 2021 Perşembe
Vergi Mükellefine İkinci Şans

Bu yasa için son başvuru tarihi 31 Ağustos , ödemelerin ilk taksidi Maliye borçları için 30 Eylül SGK borçları için 31 Ekim olarak düzenlenmiş. İkişer aylık dönemler halinde on sekiz taksitte ödeme yapılabilecek

30 Nisan 2021 Cuma
Mahalle Baskısı Ne Zaman Biter?

Bırakın insanları rahat yaşasın bırakın istedikleri kişi ile istedikleri müziği yapsın, sanatını icra etsin.Yetmedi mi bizden aldıklarınız. Lütfen siyasetinizi uzakta yapınız. Bizi kategorize etmeyin. Nereden geldin nereye aitsin demeyin. Nedir bizden istediğiniz? Biz doğru ve güzeli alkışlayan, iyiyi takdir eden bireyleriz. Taraf arıyorsanız taraf değiliz. Bu sözler ülkesine hizmet etmeyi şiar edinen, ama hiçbir siyasi görüşü benimsememiş ülkenin geleceği için çalışmaya hazır gençlerinin sesi.

02 Mart 2021 Salı
Siyaset Üstü Uluslararası Politika İmkansız mı?

Buradan tüm siyasilere seslenerek şunu söylemek isteriz. Ülke içindeki muhalefetinizi lütfen bir yana bırakın ve faturasını vatandaşın çekeceği bir tatsızlığa meydan vermeden Amerika ve diğer tüm ülkelere  tek söz, tek ses olarak cevap vermeyi başarın. 

25 Aralık 2020 Cuma
Seçim ne zaman olur ?

Seçimlerin modernleşme yolundaki toplumlarda ve gelişmekte olan ülkelerde  ayrı bir yeri ve önemi vardır. Bu süreçte halkın toplumsal problemlerini, planlarını, projelerini anlatabilmesi  seçimler ve partiler yolu ile yürütülmektedir.

30 Kasım 2020 Pazartesi
Paradigma Değişikliği 

Dünyada olduğu gibi ülkemiz de Covid 19 virüsünün etkilerini derinden hissediyor. Tüketimden uzaklaştıran ve insanları tasarrufa yönelten tarafı ile olumlu değerlendirsem de bir an önce ülke olarak bu illetten kurtulmayı can-ı gönülden arzu ediyorum. 

05 Kasım 2020 Perşembe
Sesimizi Duyuramadık

Her sabah uyandığınızda farklı bir gündemle güne başlıyoruz .  Tek kanallı televizyon döneminden ve radyo yayınlarındaki ajans haberlerinden farklı olarak her an her yerde hızlı bir bilgi akışına da şahidiz biraz da gündemimizin yoğunluğu ondan .

27 Ekim 2020 Salı
Herkes vergi affını bekliyor

Vergi afları vergi gelirlerinin kısa ve kolay bir yoldan tahsilini sağlamaktadır. Vergi afları bir yandan Vergi Dairelerinin ve idari yargının yükünü hafifletirken uzun vadede  vergiye uyumu azaltması gerekçesi ile eleştiri konusu olmaktadır.

08 Ekim 2020 Perşembe
Yardımcı Olamamanın Çaresizliği…

Vekilinden bakanına kadar herkes şikayetçidir bu bürokrasiden. En ilginci ise genel müdür, müsteşar gibi bürokrasinin üst makamlarının siyasete girdikten sonra içinden geldiği bu bürokrasiyi eleştirmeleridir.

01 Ekim 2020 Perşembe
HAYATA DAİR…

Artık hayatı muhakeme zamanı geldi. Bizlere düşen ise bu ömrü olabildiğince faydalı bir şekilde geçirebilmek. Bunu kendi yaşantımızla ilgili olarak iki kelimeyle ifade edecek olursak  "keşke"si az olan bir hayat.