Ali Dutal

19 Haziran 2020 Cuma
İKİ BABA BİR DRAM!

Yazımızın başlığı “İki Baba Bir Dram” olsa da aslında her iki babanın yaşadığı bir dram olup ilgi çekmek amacıyla bu başlığı kullandım. Bilindiği gibi Haziran ayının üçüncü haftasının Pazar günü “Babalar Günü” olarak kutlanmaktadır...

17 Haziran 2020 Çarşamba
Atatürk’ün İmzasının Olup Olmaması

Ayasofya’nın açılması yönündeki gündem bilinçli veya bilinçsiz bir takım tartışmalarla farklı taraflara çekilmeye çalışılmaktadır. Burada amacın ne olduğunu bilemem; ancak...

15 Haziran 2020 Pazartesi
İskilipli Atıf Hoca Üzerinden Vurmak

Tarihçi diye ortaya çıkan bazı kişilerin etkisiyle ülkemizdeki bazı kesimler Müslümanların sevgi ve saygısını kazanmış kişilere “hain”, “ajan” damgası vurarak itibarsızlaştırmaya çalışmaktadırlar. 

12 Haziran 2020 Cuma
Hz. Fatih’in Lanetinden Kurtulmak Gerek

Ayasofya bir camii olmakla beraber biz Müslümanlar için camiden daha öte bir karşılığı vardır. Sultan Ahmet, Süleymaniye ve Fatih Camileri de bizim için çok çok kıymetlidir; ancak, hiç biri hatta toplamı bir Ayasofya Camii olamaz!

10 Haziran 2020 Çarşamba
Futbol Tuzağı ve Beyin Esareti

Yaşadığımız korana süreci bize birçok şeyi somut olarak gösterdiği gibi futbol denen oyunun olmadan da olabileceğini göstermiştir. Ömür dediğimiz yaşam süreci içerisinde her insanın kontrol etmekte zorlandığı, mantığını bulamadığı bir nevi irade dışı tutku ve saplantıları olabiliyor.

08 Haziran 2020 Pazartesi
MESLEKİ EĞİTİM MESELEMİZ

Ülkemizde en çok tartışılan konulardan biri belki de en önemlisi Milli Eğitim Sistemidir. Bir ülkenin genel durumu hakkında bilgi edinmek için uzun boylu araştırmaya gerek olmadan milli eğitim sistemine bakmak yeterli olacaktır.

04 Haziran 2020 Perşembe
Fatih’i İtibarsızlaştırma Stratejisi

Ülkemiz dindarları Osmanlı Devletinin tüm padişahlarına hürmet eder ve istisnasız tamamını hataları olsa bile eleştirel bakmaz hep sevgiyle yaklaşırlar. Hepsine hüsnü zan ile baksalar da...

01 Haziran 2020 Pazartesi
28 ŞUBAT’A TAKILIP KALMAK

Özellikle biz muhafazakarlar şu 28 Şubat travmasından bir türlü kurtulamadık. Elbette ki, 28 Şubatçıların yaptıkları unutulmamalı; ancak, her durumda gündeme getirmek bugün yaşananlara duyarsızlığa sebep olmaktadır. 

31 Mayıs 2020 Pazar
Davutoğlu’na Yapılan Büyük Saygısızlık

Geçen hafta Akit Televizyonunda Kenan Alpay, Fatin Dağıstanlı, Ali İhsan Karahasanoğlu’nun yer aldığı programın konuğu eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’ydu...

28 Mayıs 2020 Perşembe
İMAM-I RABBANİ(ks) HAZRETLERİNİ ANLAMAK

İslam tarihinde İmam-ı Azam Ebu Hanife(ks), İmam Buhari(ks), İmam Gazeli(ks) Hazretleri gibi zirve isimler her zaman Müslümanlara ışık olmuşlardır. Bunlardan bir tanesi de İmam-ı Rabbani(ks) Hazretleridir.