Ali Dutal

13 Temmuz 2020 Pazartesi
Kurban Et Değil Çok Önemli Bir İbadettir

Kurban kesmenin hükmü ve önemi üzerinde fazla detaya girmeyeceğim. Üzülerek ifade etmeliyim ki, kendilerini dindar tanımlayan bazı kimselerin televizyonlarda kurbanı hafife alıcı değerlendirmelerini görünce bu büyük ahmaklığa hayret ediyorum...

10 Temmuz 2020 Cuma
Zorunlu Eğitim ve Üniversite Mezunları

Bilindiği gibi zorunlu eğitim kesintisiz 8 yıl iken 11 Nisan 2012 tarihinde 4+4+4  şeklinde kademeli 12 yıllık zorunlu eğitime geçildi. Her ne kadar 8 yıllık zorunlu eğitime karşı çıkıldığı kadar karşı...

08 Temmuz 2020 Çarşamba
NE OLACAKTI YANİ!

Türkiye gibi okuma alışkanlığının çok düşük olduğu bir ülkede yazılarınız konusu ne kadar önemli olursa olsun okunma sayısı çok yüksek olmaz. Genelde de köşe yazıları sanıldığı kadar fazla okunmaz

06 Temmuz 2020 Pazartesi
Cehenneme Kim Hazırlık Yapar?

Normal şartlar altında böyle bir soruya verilecek tek cevap var; o da hiç kimse! Bir insanın ateşte yanmak için hazırlık yapması için akıl yoksunu olması gerekir!

03 Temmuz 2020 Cuma
SOSYAL MEDYA VE İMAN

Sosyal medya içerikli yazılarımı ihtiyaca binaen zaman zaman paylaşıyorum. Çünkü, her geçen gün sosyal medya kullanıcısı artmakta dolayısıyla paylaşımlar ve paylaşımları beğenen ve beğenmeyenler de aynı oranda artmaktadır.

01 Temmuz 2020 Çarşamba
Din Eğitiminde En Sorumlu Kim?

Dinden kastım İslam dinidir. Çünkü, Allah(cc) indinde tek din İSLAM’dır.  İslam dinine tabi olmadan ahirette kurtuluş yoktur. Ebedi kurtuluş için Müslüman olmak şarttır.

29 Haziran 2020 Pazartesi
E-Kur’an Kursu Hizmetinizdedir

Bu yaz koronavirüs nedeniyle Yaz Kur’an Kurslarımız cami ve kurslarımızda açılamıyor. Yani, cami ve kurslarımızda bu yaz çiçekler açmayacak cıvıl cıvıl kuş sesleri duyamayacağız.

26 Haziran 2020 Cuma
Pandemi Süreci ve Zuhr-i Ahiri Kılmak

Pandemiyle zuhr-i ahiri kılmanın ne alakası var, diyebilirsiniz. Elbette ki, doğrudan bir alakası olmayıp yazının tamamı okununca maksadım anlaşılacaktır. Cuma Namazından sonra zuhr-i ahir yani öğle namazının farzının kılınması ile ilgili...

24 Haziran 2020 Çarşamba
Kıvırın Efendiler Kıvırın!

Birilerine göre Türkiye’nin gündeminde Ayasofya olmasa da bana göre ülkemizin en önemli gündemi, Ayasofya’nın aslı hüviyeti olan camiye döndürülmesidir. Ayasofya özelliklede televizyonlarda boy gösteren Müslüman görünümlülerin iki yüzlülüklerini gösterdi.

22 Haziran 2020 Pazartesi
DİNİ SORGULAMANIN SONU

            Dini bozmak isteyen kesimlerin en önemli tuzaklarından biri de dinde sorgulama fikrinin özellikle genç beyinlere sokulmasıdır. Her türlü yazı ve konuşmada masumane bir şekilde bu sorgulama fikri enjekte edilmektedir.