Ali Dutal

05 Ağustos 2020 Çarşamba
İstanbul Sözleşmesi Savaşı

Savaşı ilginç kılan başkan yardımcılığını Cumhurbaşkanımızın kızının yaptığı KADEM(Kadın ve Demokrasi Derneği)’in Ak Parti’ye rağmen İstanbul Sözleşmesini savunmasıdır.

03 Ağustos 2020 Pazartesi
İlahiyatçılar İnanın Bıktık Sizden!

Birçok televizyonda ilahiyatçı kimliğiyle programlara çıkan veya çıkarılan adamlara diyorum ki, inanın sizden bıktık, düşün artık Müslümanların yakasından! Bu sapkınlığın ve saptırmanın sonu nereye kadar? Yeter artık bu milletin çocuklarının imanına verdiğiniz zarar! Doymadınız mı doymayacak mısınız iman vampirleri?

31 Temmuz 2020 Cuma
Bayramda İçinizi Acıtmak İstemezdim!

Biz Müslümanlar için çok çok önemli Ramazan ve Kurban Bayramının önemi üzerinde durmayacağım; çünkü, her Müslüman bunun önemini bilir; en azından bilmek zorundadır.

29 Temmuz 2020 Çarşamba
Hilafet İle Saltanatı Ayıramayanlar

Ayasofya’nın cami olarak aslına dönüşmesinden rahatsız olan çevreler Gerçek Hayat adlı bir derginin“Hilafet için toparlanın” başlığı üzerindeninsafsızca rejim yaygarasına başladılar.

27 Temmuz 2020 Pazartesi
EMEVİ DİNİ ZIRVALIKLARI

Baştan şunu söyleyeyim; kim ki, Emeviler dine şunu ekledi bunu ekledi diyorsa araştırın yüzde 90 oranında o kişinin hayatında dinin emir ve yasaklarına uymada hassasiyeti yoktur.

24 Temmuz 2020 Cuma
İslami Cemaatlere Düşmanlık Felakettir!

Bu yazıyı daha önce yazdım ve o zamanda bu yazıyı yazarak pislik bir tartışmanın içerisinde olmak istemiyorum, demiştim. Çünkü, İslami cemaatlerin kendi işlerine bakıp dedikoduların içinde bulunmak istemediklerini biliyorum.

22 Temmuz 2020 Çarşamba
Ayasofya’nın Açılması ve Sonrası

Allah(cc)’a ne kadar şükretsek etsek azdır. Seksen altı yıllık değil, yüz yıllık bir özlem bitmiştir. Elhamdülillah! Ayasofya’nın camii olarak asli hüviyetine kavuşturulması bazıları için önemli olmasa hatta üzülseler de Müslümanlar için çok çok önemlidir.

20 Temmuz 2020 Pazartesi
TERÖRLE MÜCADELE VE İSLAM

Terör ben bildim bileli ülkemiz ve insanımızın başına bela olmuş ve telafisi mümkün olmayan zararlara yol açmış, açmaya da devam etmektedir. Güvenlik güçlerimiz teröre karşı büyük bir savaşın içinde olup hemen hemen her gün şehitler vermektedir.

17 Temmuz 2020 Cuma
Fetö İle Mücadelede Ehli Sünnet Bilinç

Sadece son beş yılda değil son yirmi beş yılda sürekli gündemi meşgul etmiş, tartışılmış bir meseledir, Fethullah Gülen meselesi. Son beş yıldır da bu mesele FETÖ başlığı altında hemen hemen her gün gündemin bir tarafını meşgul etmektedir.

15 Temmuz 2020 Çarşamba
Z (ZİYAN) KUŞAĞI

Çocuklarımızın milli ve manevi değerlerinden koparılmasına yönelik emperyalist faaliyetler farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi de kuşakları x, y, z gibi tanımlamalarla birbirinden koparmaya dönük çalışmalardır.