Ahmet Öztürk

ahmetozturk@istiklal.com.tr
23 Haziran 2022 Perşembe
Yetmedi mi Artık?

Stuart Mill: ‘’Bir uygarlığın seviyesini ölçmek isterseniz, derhal kadının hayat şartlarına bakın." *Kadın doğurur, büyütür, evlendirir… *Çocuklarının eğitimi için çabalar…

02 Haziran 2022 Perşembe
Yazık Bu Çocuklara-2     

Yazık bu çocuklara başlıklı yazımda, okul eğitimi nasıl olmalı bölümüne değinmiştim. Bu yazımda da çocuğun eğitiminde en önemli yere sahip aile olarak neler yapmalıyız araştırmamı sizlerle paylaşmak istiyorum.

21 Mayıs 2022 Cumartesi
Ne Oldu Hasta Haklarına

Günümüzde sağlık sisteminin en temel avantajının, randevu sisteminin süperliği ve hekime erişimin ne kadar kolay olduğu olarak söyleniyordu. Ama, maalesef “herhangi bir hekime” erişim bile artık hiç kolay değilken, “istediğiniz hekime” erişim imkansız hale gelmiş durumda.

16 Mayıs 2022 Pazartesi
Yazık Bu Çocuklara

Her gün biraz daha kötüye giden eğitim sistemimiz ile ilgili araştırmalarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu eğitim sistemi ve ebeveyn bakışı ile çocuklarımızı, gençlerimizi daha doğrusu geleceğimizi kaybediyoruz maalesef.

06 Mayıs 2022 Cuma
Yaşamak Gibi Yaşamak

‘’YAŞAMAK’’ nedir? *Dünyaya geliş sebebini çözüp, gerekeni yapmak. *Varlığının farkına varıp bütünün parçası olmak. *İnsanlarla iletişim kurmak. *Tüm insanlığın huzuru için kendine düşen çabayı göstermek.

11 Nisan 2022 Pazartesi
ADALETİN TERAZİSİ

‘’ADALET’’ ağırlığı çok büyük bir kelime değil mi? Peki, ‘’adalet’’ şu anda dünyada sadece kavram olarak mı var? Gerçek bir adaletin varlığını kaçımız hissediyoruz?

23 Mart 2022 Çarşamba
Nasıl Yaşıyoruz?

Artık öyle bir duruma geldik ki birbirimizi acımasızca, saygısızca eleştiriyoruz. Herkes ‘’devlet yönetmeyi biliyor’’, ‘’IQ hesaplamayı biliyor’’, ’’kendisi ve kendi gibi olanların IQ seviyesi çok yüksek, karşıdakilerin ise hiç yok’’ ‘’ bir görüşte eğitim seviyesi ölçebiliyor’’, kendi ülkesinin insanına en büyük düşmanı gibi davranıyor’’. Kısacası kendinden olmayan herkese hakaret eden, saygısız bir toplum olduk maalesef.

13 Mart 2022 Pazar
ARTIK YETMEZ Mİ?

Hayalimdeki Türkiye, eğitimin en büyük öncelik olduğu, üreten, özgürce yaşanan, adalete güvenin sonsuz olduğu, siyasetçilere yandaşlık yapmadan ‘’vatandaş olarak’’ kendine yapılan haksızlıklara ses çıkaran insanlardan oluşan bir ülke.

07 Şubat 2022 Pazartesi
Milletin Parasıyla Doktora Yapmak

İBB Teftiş Kurulu, önceki yönetim döneminde 34 kişiye 61 milyon TL’den fazla yurt dışı eğitim bursu verildiğini tespit etmişti. Burs ödemelerinde AK Partili üç ismin geçmesi tepki çekmiş ...

19 Ocak 2022 Çarşamba
Kadın Cinayetleri

Ülkemizde olduğu kadar dünyada da çok büyük bir sorun olan kadın cinayetlerinin ne yazık ki önüne geçilemiyor. Cinayetleri işleyenlerin eğitim durumlarına baktığım vakit doktor, öğretmen, asker, polis ve hatta vali yardımcısı bile olduğunu görüyorum.