Ahmet Öztürk

ahmetozturk@istiklal.com.tr
01 Nisan 2020 Çarşamba
Hayat Normale Dönecek

Korona virüsüyle ilgili yazılmış komplo teorilerini okumaktan, korona virüsüyle ilgili televizyon programlarını ve hayal ürünü olan çekilmiş videoları izlemekten gına geldi. Koca koca profesörlerin, böyle hayal dünyasında yaşaması beni hiç şaşırtmadı aslında...

26 Mart 2020 Perşembe
Asıl Facia Sensin

‘’Gün Başlıyor’’ adlı programda uzaktan eğitimi değerlendiren Can Ataklı; Anlatan öğretmen türbanlı. Bunu yapmaları bence yanlış. Okullarda türbanlı öğretmen var mı, var. Milyonlarca öğrenciye türbanlı öğretmeni rol model olarak vermek çok yanlış...

20 Mart 2020 Cuma
Korona Virüsü Biyolojik Silah Mı?

Korona virüsünün Çin'de görülmesi ve ardından dünyaya yayılmasıyla birlikte, en çok konuşulan konulardan birisi virüsün insan eliyle yapıldığı iddiasıydı. Ben hep aksini düşündüm bunun ‘’insan yapımı’’ bir virüs olmadığını çevremle ve sosyal medya paylaşımlarım da belirttim.

10 Şubat 2020 Pazartesi
Bizdik Utanmadan İftira Atan

Vicdani Pişmanlık: Kıymetli okurlarım, bugün Cennet mekân Sultan Abdülhamid Han’ın vefatının sene-i devriyesidir. Rahmetle, minnetle ve özlemle anıyorum. Rahmetullahi aleyh.

19 Ocak 2020 Pazar
DİYANET İŞLERİNE SORU: Bunlar da Haram Değil mi?

2020 yılı için bütçeden 11,5 milyar lira ödenek ayrılan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, baskı harcamaları yok artık dedirtmenin ötesinde. Diyanet’in, 3 milyon 384 bin adet basılan 2020 takvimlerine, 9 milyon 881 bin 280 TL harcandı...

15 Aralık 2019 Pazar
Neyin İlhamını Veriyor?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın destekçisi olduğu Forbes dergisi tarafından, "ilham veren genç" lerin ödüllendirildiği "30 Altı 30" programında şarkıcı Aleyna Tilki de yer almıştı...

07 Aralık 2019 Cumartesi
Bu Adam Cumhurbaşkanı Olsa Vay Halimize:

Hani bir söz vardır ya ‘’Koltuk sevdası diye’’ işte buna bir örnek. Aslında ‘’makam mevki hırsı’’demek daha doğru olur.Adam, sıradan bir belediye başkan yardımcısı ama yaptığı şu utanmazlığa bakar mısınız?

20 Kasım 2019 Çarşamba
Ülkenin Geldiği Son Nokta

Bir Rehabilitasyon Ve Aile Danışma Merkezi’nde çekilen video da, oyuna alınmadığı için küsen zihinsel engelli bir öğrenci, öğretmeni tarafından tekmelendikten sonra '’oynatmıyorum, hoca benim oynatmıyorum’' diyerek öğrenciye kafa atıyor, oda yetmezmiş gibi üç beş kişi tarafından zor kullanarak karga tulumba pencereden içeri sokuluyor.

14 Kasım 2019 Perşembe
Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’ye Gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump’ın Türkiye’yi aşağılayan ve S-400’ler için yaptırım tehdidi içeren iki mektubu, Barış Pınarı Harekâtı ve Halkbank dosyası gündemdeyken ABD’ye gitti. Trump ve Erdoğan dün Beyaz Saray’da bir araya geldi.

25 Ekim 2019 Cuma
Armasız Güçlü Devlet Olur Mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Barış Pınarı Harekâtı ve Suriye'nin Kuzeydoğu’sunda Tel Abyad ile Resulayn arasındaki yaklaşık 100 kilometrelik alanın dışında kalan kısımda, güvenli bölge kurulması konularını görüşmek üzere, 22 Ekim günü Soçi'de bir araya gelmişlerdi.