Ahmet Öztürk

ahmetozturk@istiklal.com.tr
01 Haziran 2021 Salı
Aklımın almadıkları

Konut kredilerinin düşmesi ancak ev fiyatlarının tavan yapmasına rağmen satışların %1000 artmasını, Lozan Antlaşması’nın 100 yıllık olduğu, 2023 te biteceğine inananları, Hükümetin ısrarla ekonominin iyi olduğunu söylemesini, Her okuduğuna inananları AKLIM BİR TÜRLÜ ALMIYOR!

25 Mayıs 2021 Salı
İlber’i Bir de Benden Okuyun

Ayasofya’nın ibadete açılması için Danıştay kararı bekleniyor. Ayasofya’nın Müze kararı iptal olursa, tarihi camii ibadete açılacak inşallah. Fakat bu durumdan rahatsızlık duyan bazı insanlar var maalesef...

21 Mayıs 2021 Cuma
Korona Virüsü Biyolojik Silah Mı?

Korona virüsünün Çin'de görülmesi ve ardından dünyaya yayılmasıyla birlikte, en çok konuşulan konulardan birisi virüsün insan eliyle yapıldığı iddiasıydı. Ben hep aksini düşündüm bunun ‘’insan yapımı’’ bir virüs olmadığını çevremle ve sosyal medya paylaşımlarım da belirttim.

20 Mayıs 2021 Perşembe
Komplo Teoristlerine Kötü Haber

Covid-19 salgını için meşhur diplomalı, ünvanlı teoristler ne demişti? Virüsün, Çin laboratuvarlarında geliştirildiği, dünya nüfusunun azaltılmasının amaçlandığı, geliştirilecek çiplerle insanların takip altına alınacağı…

14 Mayıs 2021 Cuma
Ölülerinde Hakkı Var

Çankırı Yaylakent Belediye Başkanı Kadir Dede’nin, tartıştığı vatandaşa bıçak çekerek "Şerefsizim sana bunu takarım" diyerek tehditler savurduğu video sosyal medyada çok tartışma yarattı...

10 Mayıs 2021 Pazartesi
Kim Daha Güçlü

Görünmez bir virüs süper güçleri yerle bir etti, etmeye de devam ediyor. ‘’Medeni’’ diye kafamıza çivi gibi çakılmaya çalışılan Avrupa, yaşlı bakım evlerini kendi kaderlerine terk etti ve yüzlerce yaşlı yataklarında öldüler, ölmeye de devam ediyorlar.

20 Ağustos 2020 Perşembe
Zamane Gençlik…

Çocuklarınıza zengin olmayı değil, mutlu olmayı öğretin. Böylece hayatları boyunca, sahip oldukları şeylerin fiyatını değil, kıymetini bilirler! Çocuğunuzun midesine ve sırtına değil; kalbine ve beynine yatırım yapın!

24 Temmuz 2020 Cuma
ARTIK ÖZGÜR AYASOFYA

55 Yıl önce "Esir Ayasofya" olan manşetimizi, bugün ‘’Özgür Ayasofya’’ olarak yazmayı nasip eden Allah’a hamdolsun. Yine bu manşeti bana nasip eden Allaha hamdolsun!

07 Haziran 2020 Pazar
Bu hayat böyle mi olur?

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Bahçelievler’deki oturduğu mütevazı evinden önce Ulus’ta lüks bir siteye taşınmış sonrada eşine 2 milyonluk lüks bir cip almıştı.  Şimdi de kirası aylık 60 bin lira, aidatı ise 7 bin lira olan villa kiralamış.

27 Mayıs 2020 Çarşamba
Ahirette Adli Kontrol Yok

Halkın iradesiyle seçilmiş siyasilere gözdağı vermek için tankların sokaklara çıkarıldığı, kadınların başörtüsü olduğu için okullara sokulmadığı, dini vecibelerini yerine getirmek isteyen insanların adeta kamusal alandan silindiği...