1216 Defa Okundu

                Kepçe Kaşık Farkı:

Vatandaş maaşına alacağı zammı düşünürken, doğalgaza yüzde 15 oranında zam yapıldı.

Daha geçen ay (1 Ağustos) doğalgaza yüzde 14,97 zam yapıldığı yetmezmiş gibi,  ikinci kez yüzde 15 zam daha yapıldı. Yani böylece doğalgaza son bir ayda yaklaşık yüzde 30 zam gelmiş oldu!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, EGO Genel Müdürlüğü ve UKOME ile aldıkları karar neticesinde toplu taşıma ücretlerine zam yapmış.

Ankara Kart ile bir biniş ücreti 2,5 lira iken,  3 lira 25 kuruşa yükseltildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'ndeki (UKOME) toplantısında; okul servisi, minibüs, taksi ve dolmuş ücretlerinin yeni fiyat tarifesi belirlendi. İstanbul'da servis ücretlerine yüzde 13, minibüslere yüzde 20, taksilere ise yüzde 25 zam geldi.

Benzin ve dizel zamlarını yazmıyorum bile… Bu ve buna benzer zamların sonu hayır olmayacak, vatandaş her geçen gün daha çok sıkıntıya giriyor!!!

 Böyle giderse, Ak Parti 2023’te yani Türkiye’nin 100. Yılında iktidar ‘’olmayacak olamayacak’’!...

Murat Bardakçı’ya Soru:

Murat Bardakçı köşesinde, ’’İşte, Atatürk’ün sahip olduğu çiftliklerin listesi ve bu çiftlikleri hazineye bağışlamasının belgesi’’ başlıklı bir yazı yazmış.

Yazının başlığı ‘’işte’’ ile başlıyor, bence başlamaması lazım geliyor çünkü bu belgeleri daha önce birçok yazar yayınlamıştı.

Bu akıl almaz büyüklükte olan servetin belgelerini yayınlayan hatırama gelen ilk yazar, Mustafa Armağan Hoca’dır. ‘’Satılık İmparatorluk’’ adlı kitabının sahife 30,31,32,33,34,35,36,37’ de görebilirsiniz.

Sayın Bardakçı’ya sorumsa şöyle; Mustafa Kemal’in akıl almaz büyüklükteki servetinin nereye bağışlandığı değil, nasıl elde edildiğidir. Belgeleriyle yayınlarsa çok sevinirim. Çünkü ben bilmiyorum…

Peki, neden bilmiyorum biliyor musunuz kıymetli okurlar?  5816 sayılı Mustafa Kemal’i koruma kanunu derinlemesine araştırma yapmamın önüne geçiyor.

            Bu Nasıl Paylaşım:

            Oyuncu Bülent Parlak, kızı Lisa'nın mama sandalyesinin önüne bira bardağı koyup, kızının bardağa ulaşmaya çalışırken ki fotoğrafını çekmiş ve Instagram hesabında "İçiiiijjjeeeem" notuyla paylaşmış.

            Tek şunu yazacağım;  göz önünde olan biri olarak örnek olman lazım gelirken çok kötü bir örneksin!!!

Sembolik Diyenler İyi Baksın:

            Geçtiğimiz Temmuz ayında Theresa May'in görevi bırakmasının ardından, İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson olmuştu.

            Eski başbakan istifasını Kraliçesi 2. Elizabeth’e sunmuş, yeni başbakan seçilen Boris Johnson’da, kraliçeden hükümeti kurma yetkisi almıştı.

Kraliçeyle yapılan bu görüşmelerde, her iki başbakan da diz kırıp baş eğdiler. Seçilmişlerin, diz kırıp baş eğdikleri yönetim şekline ‘’sembolik’’ diyenlere şunu diyorum: Şu iki resme iyi bakın, ‘’sembolik’’ olan başbakanlık mı kraliyet mi?

Kalın Sağlıcakla

Yorumlar