1176 Defa Okundu

Davayı Nilhan Sultan Kazandı:

Sultan Abdülhamid Han'ın torunu Nilhan Sultan’a bir TV programında alçakça hakaret edilmişti. Konuyu yargıya taşıyan Nilhan Sultan davayı kazandı. Sözde tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen ile Halk TV tazminat ödemeye mahkûm edildi.

Mahkeme heyeti, davalıların mizahi ve güldürü yoluyla basın ve ifade özgürlüğü çerçevesinde davanın reddedilmesine ilişkin taleplerinin aksine, davacı Nilhan Sultan’a 20 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Önceki mahkemede ise adaletin korkusundan yaptıklarını inkâr etmişlerdi. Aşağıda görüleceği gibi CHP genel başkanı gibi "U" dönüşü yapıyorlar. Çünkü bunlar hep aynı zihniyet.

Programda yapılan rezilliği alkışlayanları da ben Büyük Türkiye milletinin vicdanına havale ediyorum. Utanmadan sıkılmadan alçakça yapılan rezilliği alkışlayanlar unutmasınlar ki hakarete uğrayan kişi her şeyden önce bir kadın bir anneydi. İşte sizin anlayışınız bu kadar. Soruyorum size sizin bir aileniz yok mu?

Kendisini sözde yazar sanıp Osmanlıcı diye tanıtan veyahut bizim öyle bildiğimiz yazarların da sessizliğini anlamış değilim. Yazık yazık ki ne yazık

Eğer bu alçakça saldırı malum kişilerden Nihan sultana değil de bir başka kişilerden bir başka kadına yapılsaydı acaba neler olurdu düşünmek bile istemiyorum ama söz konusu bu ülkeyi 33 yıl yöneten Sultan Abdülhamid Hanın torunu olunca herkes susuyor. Susun bakalım nereye kadar susacaksınız o yılan bir gün gelip sizi de sokacak.

Yeni Zelanda’nın Örnek Davranışı:

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Al Nur ve Linwood camilerine düzenlenen terör saldırasında hayatını kaybeden 51 kişinin anısına Cuma günü Ulusal Anma Töreni düzenlendi.

Geçen hafta da başını örterek Müslümanları ziyaret eden Yeni Zelanda’nın Başbakanı Ardern, "Ulusumuza büyük bir acı hâkim. Bizler kalbimizin derinliklerinde hissediyoruz" diyerek tüm dünyada olan İslam karşıtlarına ve insanlığa iyi bir insanlık dersi de vermiş oldu. Sağ olsun var olsun.

Yine "U" Dönüşü Yaptı:

Kemal Kılıçdaroğlu Cuma günü bir TV nin programına katıldı ve yapılacak olan yerel seçimleri değerlendirdi.

Sunucunun sorusu şöyleydi: 15 Temmuz NEDİR?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun cevabı ise şöyleydi: 15 Temmuz hain darbe girişimidir.

Yani demem o ki Kılıçdaroğlu dün 15 Temmuz’a kontrollü darbe derken şimdi ise hain darbe girişimidir diyor. İnşallah bu "U" dönüşü oy kazanmak için değildir. Çünkü ilk defa güzel bir "U" dönüşü yaptı.

Bugün 31 Mart Türkiye sandığa gidiyor. Seçimlerin ülkemize hayırlar getirmesi dileğiyle kalın sağlıcakla.

Yorumlar