28 °c

Vicdanınız rahat mı?

Bu lüksü ne ALLAH; nede KUL kabul eder:

Millet, meyve sebze kuyruklarında ucuza meyve sebze almak için saatlerce beklerken, belediye başkanlarımız maşallah üst sınıf lüks araçlara binmeye devam ediyor. Devam ettikleri yetmezmiş gibi kiraladıkları araçlara ödenen para yenilir yutulur cinsten değil!!!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 5 yılda kiraladığı araç sayısını 2 kat, kira bedelini ise 3 kat artırdı. 1 yılda ‘32 milyon’ (Trilyon) lira araç kirası ödenmiş…

2013 yılında 256 binek araç kiralanırken, şuan ise kiralanan araç sayısı 449 olmuş. Şimdi soru şu; bu kadar araca kimler neden biniyor?

Sadece araç kiralarına ödenen tutar 2018 yılında ‘32 milyon TL. Yazık yazık ki ne yazık.

Tanzim Satışları:

Sebze ve meyve fiyatlarının aşırı yükselmesi sonucu, belediyeler harekete geçerek Tanzim Satış noktaları kurdu. Tanzim Satış noktalarında belirlenen meyve ve sebze fiyatları market ve pazar tezgâhlarına göre çok daha ucuz.

Uygulama güzel görünse de milletin bir kısmı memnun edilirken bir kısmı da mağdur ediliyor. İyi güzelde şu durumda esnaf ne yapacak? Esnaf kira öder, vergi öder, maaş öder öder de öder…

Her fırsatta Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olduğumuzu söyler ve bununla övünürüz. Madem büyük ekonomilerden biriysek, neden ülkeyi yeniden 1950’lili yılların kuyruklarına soktunuz.

Koca devlet meyve ve sebze fiyatlarını kontrol edemiyor mu? Koca devlet halkına ucuza meyve sebze yediremiyor mu?

Benim naçizane fikrim meyve, sebze ve bu ve buna benzer her şeyin fiyatlarını devletin belirlemesi lazım gelir. Bu durumda tüketicide mağdur olmaz satıcı da. İşini kötüye kullanan bazı komisyoncular, stok yapanlar, kara borsacılar da avuçlarını yalamış olurlar.

En büyük ateist bile beni ateist yapamaz:

Nurettin Yıldız bir sohbetinde, "Ateistler sizi düşünmeye sevk eder, siz de ateist olursunuz onlarla tartışmaya girmeyin" diyor. Peki her Müslüman gayri Müslümanı Müslümanlığa davete mecbur değil midir?

Hal böyleyken ne demek oluyor ‘’kimsenin onlarla (Ateist)  tartışmamaya girmemesi gerektiğini, çünkü tartışmaya girenlerin de düşünmeye başlayabileceğini söylemek.’’

Bence bir Müslüman gayri Müslümana İslam’ı anlatır ve davette bulunur kişi bunu kabul eder veya etmez bu onun sorunu.

Düşünmeye sevk edere gelince, aklı başında bir Müslüman ne düşünürse düşünsün ALLAH’ın varlığını inkâr etmez.

ALLAH’ın varlığını ispat edecek o kadar çok mucize var ki ve bu mucizeleri anlatmak lazım gelirken nasıl oluyor da bir din adamı olarak bildiğimiz kişi  ‘’kimsenin onlarla (Ateist) tartışmaya girmemesi gerektiğini, çünkü tartışmaya girenlerin de düşünmeye başlayabileceğini ’’ söyler. Bu söylenenler beni gerçekten çok düşündürdü.

Kalın sağlıcakla.

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA İLK YORUMU SİZ YAPIN

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.