824 Defa Okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’de:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump’ın Türkiye’yi aşağılayan ve S-400’ler için yaptırım tehdidi içeren iki mektubu, Barış Pınarı Harekâtı ve Halkbank dosyası gündemdeyken ABD’ye gitti. Trump ve Erdoğan dün Beyaz Saray’da bir araya geldi.

Hem de ABD Temsilciler Meclisi’nin Demokrat ve Cumhuriyetçi üyeleri, Başkan Trump’a yazdıkları bir mektupta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Washington ziyaretine karşı çıktıklarını ifade ettikleri halde.

Daha öncede belirttiğim gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’ye gitmese daha iyi olacaktı.

ABD resmen parasını ödediğimiz ve ödemekte olduğumuz F-35 leri vermiyor. Böyle giderse  vermeyecek hem de tehdit mektuplarıyla tehdit edecek; bizde karşılık vermek yerine ABD’ye gideceğiz öyle mi?

Hainliğin Bu Kadarı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Washington ziyaretine başladığı saatlerde iki Demokrat Partili senatör, ABD Kongresi’nde Türkiye’de insan hakları ihlalleriyle ilgili yasa tasarısı açıkladı. Tasarıyla ilgili basın toplantısına FETÖ lideri Fethullah Gülen'in manevi oğlu basketbolcu Enes Kanter de katıldı.

Hakkında kırmızı bültenle uluslararası arama emri çıkartıldığı halde firari FETÖ’cü Enes Kanter, elini kolunu sallayarak dolaşabiliyor; yetmiyor ABD’de resmi toplantılara bile katılıyor. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’ye gitmemesi için yeterli olacak bir sebep!

Kıymetli okurlar, ben F-35 lerden vazgeçtim.  ABD kırmızı bültenle aranan hainleri elini kolunu sallayarak dolaştırıyor yani bizimle resmen alay ediyor.

Bu Filme Kulak Verelim:

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan kısa filmlerden biri olan “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak” adlı filme kulak verelim. İşim gereği telefonu sık kullanmama rağmen artık bende telefonumu minimumum kullanma seviyesine indireceğim...

Yeni Kayyımlar Atandı:

Diyarbakır'da haklarında yürütülen terör soruşturması kapsamında HDP'li merkez Yenişehir Belediye Başkanı Belgin Diken ve Hazro Belediye Başkanı Ahmet Çevik'in yerine kayyım atandı.

Böylelikle 31 Mart seçimlerinden bu yana Doğu ve Güneydoğu’da HDP tarafından kazanılan 3’ü Büyükşehir olmak üzere 19 belediyeye kayyım atandı.

Yarın seçim olsa bu belediyeleri ne yazık ki yine HDP kazanır. Çünkü devlet HDP’nin gerçek yüzünü seçmenlere gösteremiyor.

Kalın sağlıcakla

 

 

 

Yorumlar