9 °c

Vatana sahip çıkmalıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 Mayıs’ta inşallah AK Parti’nin de yeniden Genel Başkanı olacaktır. Basının şuradan kayıt alacak buradan müracaat edecek filan sözleri işin detayıdır.

Önemli olan Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar partisinin başına geçmesidir.

Zaten 21 Mayıs'ta da yapılan kongrede AK Partinin de Genel Başkanı olacaktır.

İnşallah 2019 yılında üç seçim var. Genel seçimler, yerel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimi düzenlenecek olması sebebiyle, seçimlerin aynı gün yapılmasını sağlamak için seçim tarihinin birkaç ay erkene alınması ihtimal dâhilinde görülebilir.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ayrı yapılması da sağlanabilir.

Bu sürece kadar vesayetçilerin ve hayır diye tutturanları ve özellikle dış mihrakların eli kolu bağlı oturacaklarını sanmıyoruz, tabii ki içerideki kuklaların da.

Türkiye’nin büyümesini engellemek için ellerinden gelen her planı devreye sokacaklardır. Hainleri içeriden kullanacaklardır.

Terör olaylarını körükleyebilecek ve çirkin provokasyonlara yönelebileceklerdir.

Tabii ki bu tür olayların olabileceğini devletin istihbarat birimleri de takip edecektir. Ülkenin birliğini bozmalarına izin vermememiz lazım. Artık memleketin geleceği ve birliği için sağ imiş sol imiş bu tür ayrımcı kavramları kaldırmamız gerek.

Herkes hür yaşamaktadır kimse kimsenin yaşam alanına tecavüz etmedikten sonra hakkını gasp etmedikten sonra herkes hürdür.

Herkes iradesine sahip çıksın çıkmalı da. Farklı görüşlerle doğru yolu bulabiliriz. Biz zaten farklılığımızla Türkiye’yiz. Vatanın bütünlüğünü birliğini tehdit etmeden ilerlemesi için tüm fikirlere saygımız vardır. Olmalıdır.

Lakin tehditle topraklarımızı parçalamayı, ülkede kargaşa oluşturmayı ve en vahimi vatanı bölmeyi, söz yazı veya güç gösterileriyle yapmak isteyenlerin de demokratik kurallar içerisinde cezalandırılması lazım.

Devleti yaşatmak için insan lazımdır ama mayası sağlam olmalıdır.

İçimizdeki bu tür hainlerin haddinin bildirilmesi gerekir. Terör olaylarına karışmış bölücü kim varsa hangi kuruluş varsa hepsinin yargılanmasını istiyoruz.

Vatana ihanetin bedeli idam olmalı mı? Bunu önümüzdeki süreçte olgunlaştırılmalı ve gerekirse elbette halkın fikrine sunulmalıdır.

Birliğimizi bozmak isteyen şer ittifakına vereceğimiz en güzel cevap TEK MILLET TEK BAYRAK TEK VATAN TEK DEVLET olmalıdır.

Bizim köklü bir mirasımız var. Osmanlıyı yıkarak zorba bir devrim yapıp onca masum insanın kanını döküp onların ve şehitlerin ahını alan zalim insanların iktidarı ne kadar sürer orasını Allah bilir. Şimdi ise aslımıza donup dünyadaki otoriterliğimizi alma vaktidir.

Nerde bir mazlum varsa…

Nerede bir haksızlık varsa…

Nerede bir çözüm bekleyen sorun varsa orda olmamız ve adaleti sağlamamız gerekmektedir. Onun için güçlü Türkiye olmak zorundayız.

Birlik olan yerde Allah rahmet eder huzur çoğalır bereket olur.

Birlik olmalıyız.

Hep beraber Türkiye olmalıyız.

Her bakımdan dünyada emsalsiz bir yeri ve değeri olan bu vatanın kıymetini bilmeli vatanımıza sahip çıkmalıyız.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA İLK YORUMU SİZ YAPIN

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.