948 Defa Okundu

Trump Yine Tehdit Etti:

Trump, evvel ki akşam attığı tweetle, Türkiye'ye yaptırım tehdidinde bulunmuş; "Türkiye benim derin ve eşsiz anlayışıma göre sınırların dışında olduğunu düşündüğüm bir şey yaparsa, Türkiye'nin ekonomisini mahvederim ve yok ederim (Bunu daha önce yaptım)". Rahatlıkla söylüyor bu cümleleri. Söylemeye de devam edecek çünkü biz kendimizi dolara muhtaç hale getiriyoruz!!!

Türkiye'ye yönelik açık bir finansal saldırı olduğu halde, biz neden halen duruyoruz, neden doları sabitlemiyorsunuz, neden milyonlarca hatta milyarlarca doların alınmasına izin veriyorsunuz, neden halen küçük olsun büyük olsun esnafın dolarla ticaret yapmalarına izin veriyorsunuz, neden kiralar halen dolarla neden neden neden?

Sonrada, ekonominin iyi olduğunu ancak CHP ve yandaşlarının her defasında bunu 'ekonomik kriz' olarak lanse edip, algı operasyonu yapma yoluna gitti diye haberler yaparsınız işte böyle…

Ne Yapsın KHK’lılar:

Kanun Hükmünde Kararnameler ile ihraç edilen kamu çalışanlarının 5-6 Ekim tarihlerinde Ankara Yılmaz Güney Sahnesi’nde düzenlemeyi planladıkları “KHK’liler Büyük Buluşması” Ankara Valiliği tarafından yasaklandı.

Ceza almamışlar, FETÖ’cü oldukları kanıtlanmamış, öyle ki mahkemede yargılanıp beraat bile etmişler ama işlerinden atılmışlar.

Peki, bu insanlar dertlerini kime anlatacaklar, nereye başvuracaklar önlerine yasak koydukça?

Mansur Yavaş, Yavaş Yavaş:

Gençlik Parkı Kabul Salonu’ndaki resepsiyon da konuşan Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından nisan ayında TBMM ve Genelkurmay Başkanlığının yakınlarında yer alan kavşaktaki kol saati şeklindeki yapının kaldırıldığını, buralara Atatürk heykeli yapılacağını açıkladı.

Trump bizi tehdit ede dursun, bizde Mustafa Kemal heykellerini dikmeye devam edelim. Biz egolarımızdan, inadımızdan, koltuk sevdamızdan, gösterişten, lüksten, israftan kurtulamadığımız sürece gelende gidende bizi tehdit eder.

Arda Ayten’in Akrabaları:

Kim Milyoner Olmak İster ’de 1 milyon TL kazanan Arda Ayten bir açıklamasında:

Yarışmayı kazandıktan sonra tanımadığı birçok kişinin kendisini aradığını, sosyal medyadan ulaştığını "Tanımadığım meğer ne çok akrabam ve arkadaşım varmış. Milyoner olduktan sonra hepsi beni hatırladı. Ama ben onların hiçbirini hatırlamadım. Milyoner olduğumu öğrenince mantar gibi bir gecede ortaya çıktılar" demiş.

Arda Ayten kendisini milyoner görürse tabi ki bir sürü tanımadığı akrabası çıkar. Vergiler düşüldükten sonra alacağı net para 801.152 ₺ yani bu demek oluyor ki milyoner olamamış.

Ben asıl on aydır ortaya çıkmayan Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiye sahibini bekliyorum. Talihli ortaya çıkarda 70 milyonunu alırsa, siz o zaman görün akrabaları.

 

 

Yorumlar