1284 Defa Okundu

            Defterler Yazılırken Sen Ne Yapıyordun:

            Ahmet Davutoğlu şöyle konuşmuş:

"Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa; birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün eleştirenler insan yüzüne çıkamazlar, açık söylüyorum. Neden mi? Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden, aylardan biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır."

Peki Sayın Davutoğlu, dediğiniz gibiyse o defterler açıldığı vakit sormazlar mı size siz o gün ne yapıyordunuz diye? Başbakan değil miydiniz diye?  Neden sessiz kaldınız diye? Sizin vicdanınız yok mu diye?

Eğer kastettiğiniz gibi defterler varsa, o defterleri siz açmak zorundasınız. Kişi iddiasını ispatlamakla mükelleftir!!!

            Emine Bulut:

            Türkiye günlerdir Emine Bulut cinayetini konuşuyor. Nasıl konuşmasın ki? Bir insan müsveddesi (eski eşi) tarafından boğazı kesilerek katledildi hem de on yaşında ki kızlarının gözü önünde.

            Sosyal medyada yayınlanan video üzerine "Ben ölmek istemiyorum" ve "Anne lütfen ölme" Hashtag (#) leri açılmış ve cinayet Türkiye’nin gündemine oturmuştu.  

            Videonun çekilip yayınlanmasına maktulün annesi dâhil birçok kişi tepki gösterdi. Hatta videoyu çekip paylaşan kişi gözaltına bile alındı.

            Bence videonun paylaşılması yanlış olduğu kadar, çokta faydalı oldu. Yoksa bu cinayette diğer kadın cinayetleri gibi sessiz kalacaktı. Umarım bu cinayet ilgili makamlara ders olur!!!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yazılı açıklama yapmış,

 Saldırıya tanık olan kızımız, yakınlarının yanında ve bakanlığımız psikologlarının gözetimindedir. Çocuğumuzun ve ailenin durumu, olayın yaşandığı andan itibaren ekiplerimizce 7/24 takip edilmektedir.

Sayın bakan ne yaparsanız yapın Emine Bulut geri gelmeyecek, üzgünüm ama geç kaldınız!!!

Peki bu katile ne olacak şimdi ben söyleyeyim…

Pişmanım dediği için, iyi hal gösterdiği için, takım elbise giydiği ve kravat taktığı için ceza indirimi alacak.

Ve Emine Bulut’ta diğerleri gibi bir müddet sonra unutulup gidecek.

            Özel Sınıf ve Aidat:

            Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir tv programında "çok sinir olduğum iki soruya" cevap verdi. Programı izledim; çok sinir olduğum bu iki soruya şöyle cevap veriyor eğitim bakanımız…

Okullarda 'kayıt parası' alındığı ve okul içinde 'özel sınıf' açıldığına yönelik şikâyetler üzerine, "Hangi okulda bu tür bir fiil işlenmişse bununla ilgili gelen şikâyetleri toparlayıp bu okulların tamamına ilişkin soruşturmayı başlattık. Bunun kesinlikle yapılmaması gerektiği ve asla izin vermeyeceğimizi de çok büyük kararlılıkla ortaya koyduk diye devam ediyor.

İyi hoş güzelde, ödeneği olmayan okullar ne yapacak sayın eğitim bakanımız?

Mesela; Maltepe’de Kazım Tunç İlkokulu… Orada çalışan altı personel var, bu personellerin her birinin sigortalarıyla beraber okula üç bin lira maliyeti var 3.000x6=18.000 TL eder bu parayı okul nasıl ödüyor.

Okulun temizliği

Okulun güvenliği

Okulun tadilat masrafları vs.

Bunlar uzadıkça uzar…

Yukarıda belirttiğim ihtiyaçları "Elektrik, su ve doğalgaz" dışında ödenek alamayan okullar, velilerin "okul aile birliğine" yaptıkları bağışlarla karşılıyorlar!!!

Sayın eğitim bakanımız, siz soruşturma başlatmadan önce ilk ve ortaokullara ödenek başlatın! O zaman da aidat veya bağış toplayan olursa soruşturma başlatırsınız. Nasıl ki okul içinde sınıf ayırt (özel sınıf) edilmesine izin vermiyorsanız, okullar arasında da siz ayırımcılık yapmayacak, bütün okullara ihtiyaçları kadar ödenek vereceksiniz. Hani dünyanın en büyük ekonomilerindeniz ya; ona istinaden yazıyorum. Sonra okullar velilere muhtaç derler!!!

 Demedi demeyin…

            Bir Annenin Zaferi:

Hacire Anne’yi duymuşsunuzdur, HDP’lilerin dağa kaçırdığı iddia edilen oğlu için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde eylem yapıyordu.

 Dağa götürdükleri gence “Evlenmemek için kaçtım” videosu çektiren PKK’nın yalanı tutmadı ve yürekli direniş mutlu sonla bitti. Hacire Anne’nin eylemi ses getirdi ve oğlu karakola teslim oldu.

Helal olsun sana Hacire anne. Seni yürekten kutluyorum…

Annelik bu!

Kadının gücü bu olsa gerek!

Kalın Sağlıcakla

Yorumlar