1456 Defa Okundu

            Tamam mı?

            Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti Grup toplantısında "Şayet bir gün milletimiz tamam derse, ancak o zaman biz kenara çekiliriz" sözleri üzerine sosyal medya da başlayan ‘’Tamam’’ paylaşım etiketleri (Hashtagi) neredeyse ülkenin gündemine oturdu!!!

            ‘’Tamam’’ paylaşım etiketini kullanarak ‘’tamam’’ diyenlerin çoğu bot hesap olmakla beraber, gerçek hesaplardan ‘’tamam’’ diyenler de azımsanmayacak derece çoktu…

            ‘’Tamam’’ sevdalıları unutmasın ki, Recep Tayyip Erdoğan 5 genel, 3 yerel seçim kazanırken, 3 referandum ve bir de Cumhurbaşkanlığı seçiminden zaferle çıktı!!!

            15 yılda tam 12 seçim kazanan Recep Tayyip Erdoğan’a, ‘’Tamam’’ demek, demokrasiye ve onu seçenlerin iradesine saygı göstermemek değil midir?

Eee hani ülkemizde seçme ve seçilme hakkı vardı. O zaman milletin seçme ve seçilme hakkına saygı duyulması lazım gelir!!!

Mesela; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu gibi 8 seçim kaybetmiş olsaydı ben de ‘’Tamam’’ derdim. Demiyorum çünkü milletin seçme ve seçilme hakkına saygı duyuyorum!!!

Hükümet, bot olmayan gerçek hesaplardan ‘’Tamam’’ diyenleri dikkate alıp, dertlerini dinleyip anlama yoluna gitmelidir.

Devam mı?

Twitter üzerinden başlatılan ‘’Tamam’’ kampanyasına karşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek amacıyla ‘’Devam’’ etiketleri (Hashtagi)  ile başlatılan kampanyaya, sansür uygulandı!!!

Birkaç saat içerisinde dünyanın gündemine oturan ‘’Devam’’ kampanyası, yüzbinlerce kişinin desteğini almasına rağmen Twitter tarafından sansürlendi. Aslında Twitter’ın saygısızlığını görüp ‘’Devam’’ demek lazım geliyor.

‘’Tamam’’ diyenlerin onlarca sebebi olduğu gibi, ‘’Devam’’ diyenlerin de yüzlerce sebebi vardır. Türkiye’nin siyaset tarihi üzerinde küçük bir araştırma yapmak bile ‘’Devam’’ demeye yeter de artar bile!!!

Unutulmasın ki bot olmayan gerçek hesaplardan ‘’Tamam’’ da, ‘’Devam’’ da diyenler bizim milletin ta kendisidir. (Vatan Hainleri Hariç)

‘’Tamam’’a da, ‘’Devam’’a da milletimiz karar verecektir. Benim fikrimi soracak olursanız, milletimiz %52 ve yukarısı ile ‘’Devam’’ diyecektir!

TCMB’nin Dolara Müdahalesi Yetersiz:

Doların yükselişinin önüne geçilemiyor. Merkez Bankasının iki defa müdahale etmesi bile  doların yükselişine engel olamadı!!!

Rezerv opsiyonu mekanizması kapsamında, döviz imkân oranı üst sınırını yüzde 55'ten yüzde 45'e düşürdü. Söz konusu değişiklik ile yaklaşık 6,4 milyar Türk lirası likidite piyasadan çekilecek olup, yaklaşık 2,2 milyar dolar tutarında döviz bankaların kullanımına geçmişti.

Ardından Merkez Bankası döviz satım tutarı olan 5,3 milyar doları, 7,1 milyar dolara çıkardıysa da bu kararının ardından kurlar hafifçe gevşese de beklenen etkiyi göstermedi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Merkez Bankası gerekeni yapıyor." Diyor bence yapmıyor!!! Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın yaklaşık 114 milyar dolar rezervi var. İki defa üst üste 10 milyar dolar satılsın, bakın o zaman dolar nasıl düşüyor. Aksi halde doların çok yakında 5 lirayı göreceği muhakkaktır!!!

15 Vekil Fiyaskosu:

CHP’den emrivaki yöntemiyle ağlaya ağlaya İyi Parti’ye transfer edilen ve bu partinin TBMM’de grup kurmasını sağlayan 15 milletvekili, Meral Akşener’in 100 bin imza toplayıp Cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylığı kesinleşince yeniden aldıkları talimatla CHP’ye dönüyorlar!!!

Eğer Meral Akşener 100 bin imza toplayamamış olsaydı, bu vekiller geri dönmeyecekti. CHP’ye oy verenleri görmezden gelip İyi Parti’ye transfer olan vekiller her şeyden önce kendilerine oy verenleri görmezden gelmişlerdir!!! (Tıpkı istifaya zorlanan belediye başkanlarına oy verenleri görmezden gelmeleri gibi)

Kalın sağlıcakla.

Araştırmacı - Yazar

Ahmet Öztürk

1453ahmetozturk@gmail.com

Yorumlar