10 °c

Şu çılgın Türkler başardı…

İstanbul Hava limanı, İHL Cumhuriyetin 95. Yılında muhteşem bir törenle dünyaya armağan edildi…

Ama hava limanının açılış törenine yerli yabancı devlet adamları, cumhurbaşkanları, başbakanlar bakanlar geldi de bir tek Cumhuriyet Halk Partililer gelmedi.

  1. yılında kutlanan Cumhuriyetin kurucusu Atatürk ne diyordu:

“Çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak”

Ne diyordu:

“İstikbal göklerdedir”

Ama bu muhteşem açılışa Atatürk’ün kurduğu partiyiz diyen Cumhuriyet Halk Partililer gelmedi.

Başka kimler gelmedi? Bu ülkeye ihanetten beslenen hainleri gelmedi… Fitnecileri gelmedi… Fesatçıları gelmedi… Terör sevicileri gelmedi…

Bu açılışla birlikte Halk Partisinin ne kadar gerici olduğu bir kere daha ortaya çıktı.

“3. Hava Limanı yapılsın, Taksim’e çıkıp anıracağım” diyen eski bir kaşar vekil ise şimdilerde nedense sus pus olup bu ekran kahramanlığını hayata geçiremedi…

Soner Yalçın “Dost acı söyler” diye kaleme aldığı makalesinde CHP’lileri gardırop Atatürkçülüğü ile suçluyor ve gerçekte Atatürk’ün bu millet tarafından okunmak ve anlaşılmak istendiğine vurgu yapıyordu.

Birkaç yazar ve akademisyenin isimlerini yazarak, sattıkları Atatürk kitaplarını sıralıyordu. En fazla satan Yılmaz Özdil’in kitabıydı; o da 750 bin satmıştı. Bir milyona yaklaşacak diye ümit veriyordu. Oysa bir dönem literatüre damgasını vuran “Şu Çılgın Türkler” kitabı iki buçuk milyon satmıştı… O da Atatürk ve Cumhuriyeti kuran Türkleri anlatıyordu…

Gerçekten eğer art niyetsiz, tarafsız ve milli gözlükle bakılırsa Şu Çılgın Türklerin bugün Recep Tayyip Erdoğan etrafında kenetlenerek gerçekten çılgın olduklarını dünyaya ispat etmediler mi?

Bu gerçeği görseler gelip Cumhurbaşkanına samimiyetle teşekkür ederlerdi…

Recep Tayyip Erdoğan dirayetiyle ferasetiyle çok kısa zamanda hizmete açılacak hale getirdiği, Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın Ulaştırma Bakanlığı döneminde başarıyla süreci yönettiği İstanbul Hava Limanın isminin bile aslında 16 sene önceden alınmıştı.

Vizyon buydu işte… İlericilik buydu…

Bu hava limanı bir dünya harikasıydı. İpek yolu olarak bilinen Çin’den Londra’ya kadar ulaşım ağına ilaveten dünyanın her bir tarafına sefer imkânı olan THY sayesinde, bölgedeki bütün ülke yolcularının aktarma yapmak üzere İstanbul’a daveti sağlanacaktı.

Dünyanın ulaşım merkezlerinden birisi olacak ve bu anlamda dünyaya liderlik yaptığıyla övünen Almanya bile bu alanda geride kalacaktı.

En az iki yüz bin yeni istihdama sebep olacak, gayrisafi milli hasılaya % 5 katkı sağlayacaktı.

CHP ve onun zihniyetinde olanlar bu çılgın Türklerin bu başarısını niye kabullenemedi?

Çünkü kendileri her ne kadar seçmenlerine “ilericiyiz” diye söyleseler de gerçek ilericiler, yani gerçek çılgın Türkler orada değil buradaydı…

Dolayısıyla onların Cumhuriyet sevdası da, öve öve bitiremedikleri Atatürkçülükleri de istismardan ve gardırop Atatürkçülüğünden başka bir şey değildi.

Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki hükümetler işte bunların bu fiyakalarını bozuyordu…

Şu çılgın Türkler diyoruz ya…

Bakmayın yapılan algı operasyonlarına… Çılgın Türkler şimdi Türkiye’yi çevrelemeye çalışan, Türk’e kefen biçmek isteyenlerin oyunlarını bozmaya devam ediyor.

Başkan Erdoğan’ın AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Fırat’ın doğusundaki terör örgütü PKK/YPG varlığıyla ilgili olarak 'Yakında terör örgütünün tepesine tepesine bineceğiz' sözü bu konuda önemli bir başlangıcın işaretidir.

Şu çılgın Türkler söylediğini yapar… İstismarla vakit geçirmez…

Kısaca söylemek gerekirse Türkler yıllardan beri kendilerine yapılan bütün engellemeleri birer birer aşarak şanlı tarihindeki gibi aslına dönmektedir…

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA İLK YORUMU SİZ YAPIN

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.