12 °c

Son dakika borsa hızla yükseliyor

Son günlerde gazete ve televizyonlarda en fazla borsanın yükselişini duyuyoruz. Son dakika borsanın yükselişi devam ediyor. Son dakika borsa 100 bin sınırına dayandı. Son dakika borsa çok iyi yükseliyor. Bugünler de ekonomide son dakikamız borsa oldu.

                                                               ****                                          

Son dakikalara bir de biz ekleme yapalım. Son dakika işsizlik çift haneye dayandı. Son dakika çiftçinin durumu kötüye gidiyor. Son dakika Ruslar istenilen derecede ambargoyu kaldırmadı. Ruslar bir tane ambargoyu kaldırınca da son dakikalar peş peşe geliyor.

                                                              ****

Bir tek bizleri sevindiren nokta ASELSAN’ın Milli savunma alanındaki başarıları. Son dakikalar arasında en değerli haber aslında. Millî savunma sanayinde ilerleyişimizin diğer alanlara da yansıması lazım. Sadece savunma alanındaki üretim yetmez. Bir başarı mıdır? Tabi ki evet!

                                                              ****

Bir dakikada birçok son dakika haberler geçiyor ömrümüzden. Ekonomimiz günden güne tüketen bir sisteme doğru yol alıyor. Halk sadece temel gıda alışverişleri için harcama yapıyor. Yapılan harcamalarında yüzde 90’nı kredi kartı üzerinden yapılıyor. Son dakika nakit para ile alışveriş yok denecek kadar az.

                                                             ****

Ekonomide yeni bir hikâyeye ihtiyaç var. Son dakikalarda yerli milli bir ekonomi planın geçmesi gerekiyor artık. Son dakikalar da; enflasyon rakamlarının düştüğünü, sebze meyve fiyatlarının komisyoncu tuzağından kurtarıldığı, faizlerin düştüğü, yılan hikâyesine dönen yerli otomobilin çıktığı son dakikalar duymak istiyoruz. Umarım Cumhurbaşkanımızın bakanlardan istediği 180 günlük planda ekonomiye dair güzel son dakikalar duyarız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA İLK YORUMU SİZ YAPIN

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.