26 °c

Siyasetin İki Yüzü

Uğur Dündar ‘’Erbakan Ödülleri’’ Töreninde:

            Sevgili okurlarım;

 Hâfız-ı Şirâzî şöyle der : ‘’Gönlüyle sözü bir olana kurban olayım’’. Tüm kalbimle katılıyorum.

28 Şubat'ın lehine haberler yapan Uğur Dündar'ın, ‘’Erbakan Ödülleri’’ törenine katılması kabul edilir gibi değil. 28 Şubat’ın en büyük mağduru olan rahmetli Necmettin Erbakan yaşasaydı da görseydi bu rezilliği. Ne işi olur diye düşünmeyin ''Siyasetin İki Yüzü'' demek bu oluyor işte!!!

Dündar geceye katıldığı gibi bir de ödül verdi. Bence kabahatin en büyüğü Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nundur.

Asla bir araya gelemez dediğimiz kişiler önümüzdeki seçimden ötürü menfaatleri için bir araya geliyor. Tıpkı 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi!!!

Kemal Kılıçdaroğlu Aday Olursa:

Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmayacak gibi görünüyor, tıpkı önceki Cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu gibi….Çatı adayı çıkartacaklar. Bu yüzdendir ki CHP halen adayını açıklayamadı!!!

Ben de Kemal Kılıçdaroğlu olsaydım, aday olmazdım. Her gün skandal bir gafa imza atıyor. En son yaptığı ''İstiklal Marşı'' gafı ile sınıf atladı. Şöyle diyor İstiklal marşını okurken; ''Korkma Sönmez Bu Şafaklarda Yüzen Alçak'' sonra hemen ''Alsancak'' diyerek gafını düzeltmeye çalışıyor. Eğer Kılıçdaroğlu aday olacak olursa vaaaay CHP’nin haline…

Abdullah Gül Karmaşası:

CHP ve Saadet Partisi'nin adayları arasında adı geçen Abdullah Gül eğer adaylık teklifine olumlu bakar da aday olursa, siyaset hayatının en büyük hatasını yapmış olur !!!

Abdullah Gül’ün yapması gereken ve kendisine yakışan da şudur; Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı adayıdır, ben aday olmayacağım aksine Erdoğan’a destek olacağımdır.

Neden mi? Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 27 Nisan 2007'de Abdullah Gül'ün Ak Parti’den Cumhurbaşkanı adaylığını bizzat açıklamış, o dönem Kayseri Milletvekili olan Abdullah Gül 11. Cumhurbaşkanı olmuştu.

Sözde Milletvekili:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Halk TV'de katıldığı programda, erken seçimleri değerlendirirken;  ‘’sandık koruma meselesine gelince, biz o sandığı alalım, Allah'ın oğlu gelip bizim elimizden onu alamaz’’ şeklinde ahlaki olmayan sözler sarf ediyor!!!

Ben de diyorum ki, Allah CHP’ye fırsat vermesin. Zaten vermiyor. Eğer verirse, vay halimize tek parti dönemine döneriz. 1928 de CHP tek partili iktidarında Ülkenin dini İslam’dır maddesini anayasadan çıkarmıştı. CHP’nin zihniyeti budur işte!!!

 Dönem Dizisi Yapmak Kolay Değil:

Mehmed Bir Cihan Fatihi 6. bölümüyle 1 Mayıs’ta ekranlara veda ediyor. Çok büyük bir prodüksiyonla çekimleri yapılan Mehmed Bir Cihan Fatih’inde reytingler de istenilen sonucun bir türlü alınamaması en büyük gerekçelerden biri olarak gösteriliyor.

22 Mart tarihli köşe yazımda şöyle yazmıştım; Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi tutar mı peki? Biraz erken olacak ama dizi tutmayabilir!!!

Kalın sağlıcakla.

Araştırmacı - Yazar

Ahmet Öztürk

1453ahmetozturk@gmail.com

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Kemal Atlar 27 Nisan 2018 10:53 1928 de CHP tek partili iktidarında Ülkenin dini İslam’dır maddesini anayasadan çıkarmıştı. bunu bilipte chp ye oy veren vicdanını sorgulasın

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.