876 Defa Okundu

Siyaset ile ilgili çok kısa bir kaç hususu belirtmek  isterim.

Siyaset adeta vebalı anlamında kullanılan, propaganda, ayrışma, parçalanma ve bölünme olgusu ve aracı değildir.

Siyaset öcü değildir, tu kaka değildir.

Siyaset medeni, seviyeli ve entelektüel çerçevede yapılmak şartıyla; saygılı ve saygın olma kaydıyla fikir çatışması sonucunda doğrunun bulunmasıdır.

Siyaset insandan, toplumdan, Milletten izole bir konu ve olgu değildir. Siyaset hayatın kendisidir. Herkese ve her şeye duyarlı olmak, insana dair olmak, ilgili ve saygın olmaktır.

Siyaset küfür, hakaret, terör, şiddet değildir. Siyaset ayak takımlarının ağızlarından çıkan dangalakça sözler değildir.

Siyaset halkın taleplerinin karşılanması, toplumun ve Milletin sorunlarının çözülmesi, her alanda medeniyetinin ve gönencinin yükseltilmesidir. Bunun için kafa yorulmasıdır. 

Siyaset insanlık dışı bir şekilde, vahşice ve barbarca kavga, gürültü, patırtı, ayrışma, kutuplaşma, cepheleşme ve dövüş değildir.

Normal, sağduyulu, rasyonel; bu Devletin ve Milletin ortak değerlerini kabul eden, namuslu ve vatansever her bir birey bu Milletin bir parçası, bu Memleketin bir evladıdır. Bu niteliklerdeki her bir Memleket evladının yapabileceği bir olgudur, siyaset.

Maziden atiye geçmişi bilelim ve ders alalım, bugünü anlayalım ve yarını  iyi görelim. Ortak paydalarda buluşalım ve farklılıklara takılmayıp, güç ve zenginlik olarak görüp; Kara Vatanda,  Mavi Vatanda, doğuda, batıda, kuzeyde, güneyde, bölgemizde ve dünyada cihanşümul İkinci İstiklal mücadelesi verdiğimiz şu süreçte geleceğe ve aydınlık ufuklara sağlam basarak ilerleyelim, umutla bakalım....

Saygı ve selamlarımla…

Yorumlar