1312 Defa Okundu

Ortadoğu bataklığında, Irak'ta, Suriye'de, Akdeniz'de, Libya'da ne işimiz var?,

Doğu Akdeniz'de neden petrol ve doğalgaz arıyoruz, bunun için neden bu kadar para harcıyoruz?,

Yerli ve Milli otomobil, tasarımı ve üretimi İtalya'da yapıldı, bunu yabancılar yaptı, yüzde yüz yerli ve Milli değildir diyerek Vatanseverlik taslayanlar;

Yüce İslam Dini'nde ve Büyük Türk Milletinin Milli Kültüründe asla yeri olmayan, kesinlikle yerli ve Milli olmayan, yüzde yüz Hristiyanlık dinine ve Batı kültürüne ait yılbaşı kutlaması yapıyor, çam ağacı süslüyor, hindi kesiyor, Noel Baba kıyafeti giyiyor, hunharca ..., umarsızca …, şuursuzca … bilinçsel dengesi yerinde olmadan garip fiiliyatlarda bulunuyorlar.

Yılbaşı kutlaması yapmak, çam ağacı süslemek, hindi kesmek, Noel Baba kıyafeti giymek yerli ve Milli değildir; yüzde yüz yabancılara ait, Hristiyanlık dininin ve Batı kültürünün gerekleridir. Ne işimiz var bizim yılbaşı kutlamasında, yılbaşı kutlamak bizim neyimize, neden çam ağacı süslüyoruz, neden hindi kesiyoruz, neden Noel Baba kıyafeti giyip palyaço oluyoruz?

Diye sorup, sorgulamıyorlar.

Biz Müslümanız ve Türk'üz, Müslüman ve Türk gibi yaşarız diyemiyorlar.

 Vatanseverlik taslayan bu zadlar ve gruh, yüzde yüz Hıristiyan/Batıya ait olan dini ve kültürel ritüelleri uygulamak yerine; tamamen yerli ve Milli olan Edirne'de ki yağlı güreşlerin, Artvin'de ki boğa güreşlerinin, Aydın'daki deve güreşlerinin, Erzurum'daki cirit oyunlarının ve Anadolu'nun dört bir tarafına ait farklı folklorik ritüellerimizin ulusal ve uluslararası platformlarda sistematiğe kavuşturularak geliştirilip, yaygınlaştırılmasını (İspanya'da boğa güreşleri, Amerika'da rodeo vb.) önermiyorlar.

 Buna karşılık bu güruh, makul yerlisi varken 15 milyarlık yabancı marka cep telefonu kullanıyor, makul yerlisi varken yabancı marka kıyafet giyiyor, yabancı marka otomobillere biniyor; makul yerlisi varken çocuklarını Amerikan, İngiliz, Alman, Fransız okullarında okutuyor, makul yerlisi varken her yıl tatilini yabancı memleketlerde yapıyorlar.

Şimdi bu olguyu bir kaç kelime ile tanımlayalım:

Bu durum taklitçilik, özenticilik, kölelik, cehalet, müptezel kompleksi, bilinçsizlik, şuursuzluk, riyakarlık, Kutsiyetinden ve Milli Kültüründen kopuştur…

Akla, mantığa, bilime, vicdana aykırılık; veblen ve snop etkisi; patolojik bir vakıadır.

Saygı ve selamlarımla…

Yorumlar