28 °c

Osmanlı Mezar Taşları Satılıyor

Alçaklığın Böylesi:

Geçmişimize sahip çıkmazsak, iyi bir gelecek kuramayız. Maalesef biz ne tarihimize, ne de değerlerimize sahip çıkamıyoruz. İşte kanıtı…

Tarihi eser hırsızları internette Osmanlı mezar taşlarını satıyor!!!

Açık artırmayla ikince el ürün ticaretinin yapıldığı bir internet sitesinde Osmanlı'dan kalma yerinden sökülüp kaçırılmış bir mezar taşının 720 avroya (yaklaşık 5 bin TL) satılığa çıkarıldığı ortaya çıktı.

Birçok yerde izinsiz kazılar yapılıyor ve tarihi eserlerimiz tahrip ediliyor. Bu arada İstanbul’un göbeğinde Eyüp Sultan Mezarlığı ’da bu talandan nasibini alıyor. Defineciler tarafından sürekli tahrip ediliyor ve hiç kimsenin sesi çıkmıyor. Güvenlik kamera sistemi olmadığından hırsızlar tarafından rahat rahat çiftlik gibi kullanılıyor!!!

Başka milletler, tarihlerine söz ettirmezken biz tarihimizi satıyoruz, küfrediyoruz, iftira ediyoruz.

Aslımızı bu kadar mı unuttuk, bu kadar mı duyarsız olduk? Canlıya saygımız kalmadı, ölüye saygıyı da unuttuk mu?

Yazıklar olsun bunu yapanlara, yazıklar olsun  sessiz kalanlara!!!

Bize bu güzel toprakları bırakan ecdadımıza borcumuz var. İşte bu yüzden onların bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkalım, çıkmayanları uyaralım…

Ampute Milli Takımı:

Ampute Milli Takımımız, Dünya Kupası’nda İkinci Oldu.

Ampute Milli Takımımız Meksika’da düzenlenen Dünya Kupası’nın finalinde Angola ile karşı karşıya geldi. Normal sürenin sonunda berabere kalındığı için penaltı atışlarına gidildi.  Penaltı atışlarında da 5-4 yenilerek 2.oldu. Takım kaptanı Osman Çakmak, penaltıyı gole çeviremediği için Türk halkından helallik istedi. Bu asil hareket karşısında ne denir?

HELAL SİZE KOCA YÜREKLİ ŞAMPİYONLAR. GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU SİZLERSİNİZ!!!            Milyon dolarları alıp, dünya sıralamasında bile yer almayan, bize hiç mutluluk yaşatmayan, her şeyde kendini haklı gören ‘’SÖZDE’’ futbolcular umarım bu güzel galibiyetten ve futbolcu mütevaziliğinden  kendilerine pay çıkartmışlardır!!!

Kalın sağlıcakla.

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 08 Kasım 2018 20:38 Yazık bu millete ki susuyor göz yumuyor bu rezalete. söz konusu başka bir şey olsaydı sosyal medya ayağa kalkmıştı.

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart
  • Melik Gündüz 08 Kasım 2018 14:13 Bu düpedüz hainliktir. bunun önüne der hal geçilmelidir. Lanet ediyorum bunları yapanlara

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.