24 °c

Nilhan Sultan

Sultan II. Abdülhamid Han’ın torunu Nilhan Sultan (Osmanoğlu), geçen gün Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde konferans verirken "Devlet okulunda okumamızın imkânı bile yoktu. Oradaki hocaların psikolojik baskıları yüzünden özel okula gitmek zorunda kaldık" diyerek yaşadığı zor günleri anlatmış, sonra da melun firari FETÖ'cü Engin Sezen’in attığı tiwet üzerine de malum medya hemen harekete geçerek aleyhinde haberler yapmıştı. Halende yapmaktalar.

Neymiş efendim Nilhan Sultan, Fatih Koleji’nde okumuş ki kendisi de bunu hiç bir zaman saklamamış ve 2001’de Fatih Koleji’nden ayrıldığını söylemektedir. Peki soruyorum o gün böyle kolejlerde okumayan kim vardı? Ben söyleyeyim bu gün ki üst düzey yöneticilerin çoğunun çocukları okuyordu!!!

Nilhan Sultan (Osmanoğlu)

Yazarlığından çok attığı yalan manşetlerle bilinen Ertuğrul Özkök evvelki gün köşesinde şöyle yazmış, ‘’merak ettim, bu hanımefendi hangi devlet okulunda zulüm görmüş de, hangi Osmanlıcı kolej ona şefkat kollarını uzatmış... Yani aklıma kötü şeyler gelmiyor değil hani...’’

Bence aklına gelen şeytanlıktan başka bir şey değil.

Tarihi yazılarım da her zaman belirttiğim gibi devlet bu konu da yetersizdir. Çünkü geçmişini borçlu olduğu hanedana gerekli değeri vermiyor ne yazık ki!

Devlet önce hanedandan özür dileyecek sonra da hanedana iade-i itibarla beraber hanedanın bütün haklarını geri verecek!!!

Tarihte hazıra konan, birde devlet yaratan hanedanlar vardır. Hiç şüphe yok ki Osmanoğulları bunların en azametlileridir. Osmanoğulları bu gün dahi ‘’Cihan-şümul’’ dür. 7 Asırlık Şeref (Ertuğrul Gazi 1231 – 1922 Sultan Vahideddin) 691 Yıl !!!

Osmanlı İmparatorluğu öyle büyük bir devlettir ki Halifelik sıfatını tam 408 yıl, 6 ay, 6 gün taşımıştır. Almanya İmparatorluğu, Rusya İmparatorluğu, Lehistan Krallığı, Venedik Cumhuriyeti gibi büyük devletlerden vergi almış ve Fransa krallığını himayesi altında kabul etmiştir!!!

İngiliz tarihçi Ricault, Osmanoğulları için şöyle demektedir: Osmanlı Tebaa’ sının Osmanoğulları’na bir çeşit kutsallık isnat ettiklerini, bu derece her şeyin üzerinde saygı gösterdiklerini, Hristiyan milletlerin bunu örnek almaları gerektiğini söyler.

Bu haksızlığa sessiz kalanları da anlayamıyorum. Böyle büyük bir ecdadın torunuyum diyeceksiniz sonra da böyle çirkin saldırılara sessiz kalacaksınız. Öyle mi? O zaman bende "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" hadisini unutmayın derim!!!

Hanedan-ı Al-i Osman öyle asil bir hanedan ki, Osmanoğlu, Osmanlı, Ottoman gibi isimleri bir kuruş telif hakkı ödemeden kullanarak işyerine isim verenlere dahi ses çıkarmıyor!

Osmanoğulları’nın dünyanın en zengin hanedanı olması lazım gelirdi. Hiçbir haneden tarih boyunca bu kadar uzun asırlar bu derece büyük gelirlere, ganimete, hediyeye, fütuhata sahip olamamış, bu derece zenginliklere tasarruf etmemişti.

Bugün Osmanoğulları’nın çoğu fakir insanlardır. Zengin olan bir kaçı da servetlerini babadan yani Osmanlı Hanedanı’ndan gelme değil, ticaret ve evlilik yoluyla elde etmişlerdir.

 

Kalın sağlıcakla

Araştırmacı - Yazar

Ahmet Öztürk

1453ahmetozturk@gmail.com

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Gökhan Düz 23 Mart 2018 17:02 Devlet gereken itinayı göstermesi lazım ama özüre gerek yok bence

    CEVAP YAZ 0 2 (2) Öne çıkart
  • Asyalı 23 Mart 2018 13:10 Geçmişini bilemeyen geleceğine sahip çıkamaz neyi doğru biliyoruzda hemen önyargıyla yaklaşıyoruz önce öğrenmemiz gerekir bugün bunları söyleyen insanlar önce kendi geçmişlerine baksınlar aslinda durumumuz ne kadar da acınası ama iyiki Allah adaleti kullarına bırakmadı.

    CEVAP YAZ 0 3 (3) Öne çıkart

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.