9348 Defa Okundu

Anıtkabir’de sosyal mesafe:

Corona kuralları Anıtkabir'de hiçe sayıldı. Devlet erkânı halka sokağa çıkma yasağı uygulandığı bugünlerde, Anıtkabir'de sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak bir araya geldi.

"Bu Corona sadece halka mı bulaşıyor? Camiler cemaatsiz, Müslümanlar cumasız kaldı. Türkiye'de lokantalar, berberler ve daha birçok esnaf haftalardır corona tedbirleri gerekçesiyle kapalı. Buna rağmen, 23 Nisan kutlamaları için Anıtkabir'e gidildi.

Uzun lafın kısası; alın size Kemalizm’in gücünün ne derece önemli olduğu.

Sözde Ermeni soykırım paylaşımları:

Gazeteci Hasan Cemal, sözde Ermeni soykırımı ile ilgili tweet atarak;  'Ermeni kardeşlerimin 24 Nisan soykırım acısını paylaşıyorum.' ifadelerini kullanarak ne tarafta olduğunu çok net belli etmiş.

Size, bilmediğiniz bir bilgi paylaşmak isterim kıymetli okurlarım; rahmetli Turgut Özal Hasan Cemalin dedesi Cemal paşa için şöyle demişti: ‘’Cemal paşa İngilizlerden maaş alan bir paşaydı’’. Eeee İngilizlerden maaş alan bir paşanın torunun da böyle tweet atarak tarafını belli etmesi kadar normal bir şey yoktur diye düşünüyorum.

Yine bir başka cahillik abidesi olan ABD’li Kim Kardashian, Instagram hesabından ‘’sözde Ermeni soykırımı’’ ile ilgili yaptığı paylaşımda, Türklerin Ermenilere soykırım yaptığını iddia etmiş. "Toplamda 1,5 milyon Ermeni öldürüldü. Osmanlı Türkleri, kadın ve çocukları da öldürdü" demiş vee yine yetmemiş bizleri barbarlıkla suçlamış!!!

Aslında, corona kimlerin barbar olduğunu çok güzel özetliyor. ABD’nin ve Avrupa’nın yaşlı bakım evleri kendi hallerine terk edildi ve coronadan ölenlerle doldu. Aslında, Kim Kardashian’ın böyle bir paylaşım yapmasının sebebi gündeme gelmek. Coronadan dolayı evinden çıkamayınca, böyle bir paylaşım yaparak gündeme gelmek istemiş!!!

LGBT’li illetler yetti artık:

            Kıymetli okurlar, gazetemizin 27 Nisan’da yapmış olduğu haberi aynen aktarıyorum:

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın cuma hutbesinde "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor" açıklaması bazı kesimleri rahatsız etti. O kesimlerin kafa yapısı malum. O nedenle bu tepkileri de beklenmedik değil. Asıl üzerinde durulması gereken nokta ise 2012 yılında AK Parti hükümeti döneminde onaylanan İstanbul Sözleşmesi. Çünkü bu sözleşmeyle, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın dinimizin gereği olarak eleştirdiği hususlar yasal zemine kavuşturuldu.

ÇÖZÜM BELLİ

O nedenle İstanbul sözleşmesi yırtılıp atılmadan, televizyonda ahlaksızlıkları meşrulaştıran diziler son bulmadan, bu meselelerin çözülmesi mümkün değildir. Sosyal medyada İstanbul sözleşmesinin feshedilmesiyle ilgili talepler de çığ gibi büyüdü. 

İşte o tepkilerden bazıları;

LGBTİ çocuklar vardır diyor.

LEZBİYEN çocuklar vardır diyor.

GAY / HOMO çocuklar vardır diyor.

Bİseksüel Çocuklar vardır diyor.

TRANS Çocuklar vardır diyor.

Bizim çocuklarımıza diyorlar. 

Neye göre diyor

İstanbul Sözleşmesine" diyor

İstanbul sözleşmesi iptal edilsin

* İstanbul sözleşmesi KUR-AN'ı yok sayar.

Milletimize EŞCİNSELLİĞİ empoze eder.

İFTİRA'yı yasallaştırır

Masumları cezalandırır, fitneyi yüceltir. 

* İstanbul Sözleşmesi’yle gelecek inşa edilemez, ne insani ne de İslami bir yanı olan bu sözleşme derhal feshedilmelidir.

Valide böyle yaparsa:

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Valiliği ve kendi resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen “Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Yetim Aile Programı” yardımının, 550 TL’den 650 TL’ye çıkarıldığını duyurmuş ve valinin paylaşımının altına bir vatandaş “beğendik Twitti, maşallah çok yapmışlar. Bu rakamlar karın doyurmak için değil, vatandaşın çenesini kapatmak içindir. Yazık, şu mazlum, koyun gibi milletin duasını almayı bilmiyorsunuz. Ama mahşer günü var, mahşer” yorumunu yazmış.

Vatandaşın yorumuna tepki gösteren Karaloğlu ise Twitter'dan vatandaşa, “Seni kimliksiz yumurta kafa” cevabı göndermiş.

Vali vatandaşın cevabına şöyle cevap vermeliydi. ‘’Evet, haklısınız sevgili vatandaşımız, imkânlarımızı daha iyi hale getirmek için daha fazla çalışacağız’’ olmalıydı. Vatandaşa “Seni kimliksiz yumurta kafa” diye cevap vermesinin, Mardin'in Derik ilçesinde sokağa çıkma kısıtlamasında yapılan kontroller sırasında iş yeri sahibini tokatlayan polis memuruna ‘’neden vatandaşı dövdün’’ demek kadar abes olmaz mı?

Kalın sağlıcakla.

 

 

Yorumlar