19 °c

MHP, AKP’ye Yetmez!!!

            Demedi Demeyin:

            MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimi için aday göstermeyeceklerini ve seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı.

            Bir önceki seçim olan 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde MHP %11,90, AKP ise %49,50 oranlarında rey (oy) almışlardı. Her iki partinin rey oranlarının toplamı %61,40 oluyor.

            16 Nisan 2017 Halk oylamasında (Referandum) MHP Anayasa değişikliğine "evet" diyerek hükümete destek vereceğini açıklamış ve sandıktan %51,18 "evet" çıkmıştı.

Görüldüğü üzere 26. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde AKP ve MHP’nin toplam rey oranı %61,40’ken, 16 Nisan 2017 Halk oylamasında her iki partinin ve dışardan gelen reylerle toplam rey oranı %51,18 olmuş. Yaklaşık %10’luk bir kayıp rey oranı var. (Belki daha fazla)

Bu kayıp reyler AKP’den mi MHP’den mi pek bilinmiyor ama Anayasa değişikliğine AKP ve MHP dışından da çok fazla evet diyenler oldu!

Mesela HDP’ye kızgın Kürt seçmenlerin çoğu Anayasa değişikliğine evet diyerek seçimin kaderini değiştirdiler. Seçim sonuç haritasına bakıldığı zaman da Anadolu ihtilali olduğu görülür zaten.

AKP ve MHP Seçim kalelerinde bir bir yıkılırken Anadolu illerinde evet üstüne evet sonuçları geliyordu!

Yani demem o ki, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP, AKP’ye yetmeyecek!  16 Nisan da olduğu gibi yine dışardan gelecek reylere ihtiyaç var. Demedi demeyin!!!

CHP, MHP’ye Kızmış:

            CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, normal parlamenter sistem içinde ülkeyi yönetme iddiasında olan her partinin aday çıkarmasının beklendiğini söyleyip, Bahçeli'yi dinlerken kulaklarına inanamadığını söylüyor!!!

            Peki sormazlar mı CHP’ye daha dün 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde "MHP ile ortak çatı adayı"  çıkarmadınız mı? Diye. Sormazlar mı 7 Haziran seçimlerinde "beraber iyi salladık" sloganlarını atmadınız mı? Diye. Sorarlar sorarlar işte böyle sorarlar!!!

            Nerde O Eski TSK:

            Askeri istatistik sitesi Global Fire Power dünyanın en güçlü silahlı kuvvetler listesini açıkladı. TSK 124 ülkenin yer aldığı listenin 8. Sırasında.

TSK personel sayısının 2017 verilerine göre askeri personel toplamı 359 bin 273. Bir zamanlar NATO’nun en büyük 2.  silahlı kuvvetleri ve 1 milyonu bulan askeri personeliyle eski günlerine dönmesi lazım gelir şanlı ordumuzun!!!

AB’nin İki Yüzlülüğü:

AB Konseyi, nükleer ve balistik füze deneyen Kuzey Kore'ye, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarıyla uyumlu ek yaptırım kararı aldı. AB'nin Kuzey Kore'ye yönelik ilk yaptırımları 2006 yılında başlamıştı.

Nükleer ve balistik füze denemesi yapan başka ülkelerde varken hele bunların başını ABD çekerken Kuzey Kore’ye yaptırım da bulunmak ne kadar adil olur?

12 yıldır var olan yaptırımlara karşı böyle güçlü bir hale gelebiliyorsa Kuzey Kore, alınan yeni yaptırımların da pek bir önemi olmaz!!!

En Çok Kazanan Ölü Ünlü:

Bütün zamanların en büyük şarkısı olarak kabul edilen Michael Jackson "Popun Kralı" (King of Pop), bu dünyada olduğu gibi öbür dünyada da en çok kazananların başında gelerek halen tahtını koruyor!!!

Son açıklanan listede 75 milyon dolar kazanan Jackson ölümünden bu yana ise yaklaşık 1 milyar dolar kazanmış. İşte bir numara olmak demek bu demek!!!

25 Haziran 2009’da evinde kalp sektesi (Kriz) sonucu hayatını kaybetmiş,  ölümü şüpheli bulunmuş ve doktoru tutuklanmıştı.

 Ölüm sebebi üzerine onlarca iddia yapılmıştır. Bunların en kuvvetlisi Müslümanlığı seçtiğinden dolayı öldürülmesidir!!!

Kalın sağlıcakla

Araştırmacı - Yazar

Ahmet Öztürk

1453ahmetozturk@gmail.com

 

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Mustafa Açıkgöz 10 Ocak 2018 10:04 Hocam Ak parti kazanacak başkanlık seçimini MHP nin desteği olmasaydı bile.

    CEVAP YAZ 0 1 (1) Öne çıkart

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.