452 Defa Okundu


Çocuk ve kadınlara yönelik taciz ve tecavüzleri ideolojik şartlanmışlıklar üzerinden tartışmaya devam ediyoruz. Yaşadığımız hiçbir korkunç olay bu konuda aklımızı başımıza almamızı ne yazık ki sağlamıyor. Bu nedenle de her gün artan bir boyutta yüreklerimizi yakan, içimizi acıtan, insanlığımızdan utandıran haberlerle karşı karşıya kalıyoruz... Nedense basınımız bu tür ahlaksızlıkları mütedeyyin insanlarımızın üzerine yıkmayı seviyor... Suçun din düşmanlığına dayalı intikam hırsıyla tek bir mahalleye yıkılmaya çalışılması çözüm değil, aksine çözümsüzlük üretiyor... Toplumun her kesimi olarak bu konudaki hatalarımız da günahlarımız da büyük... Kimse yaşanmış bunca insanlık dışı olayın ardından kendini aklamaya çalışmasın... En azından mağdur çocuklardan utanalım... Bu tür alçaklıklar hep aynı mahalede yaşanırmış iki yüzlülüğümüzden vazgeçelim... Bu tavır bizi bir yere götürmez, günahlarımızdan da arımayız!.. İşte bir kesimin hiç ilgisini çekmeyen, 'sözde duyarlı medyayımızı ayaklandırmayan' bir taciz hikayesi... Mağdur yine çocuk ama iki yüzlüler için bir şeyl ifade etmiyor... Çünkü ahlaksızlığın faili CHP'li... Üstüne üstlük rezalet CHP'li yetkilileri de harekete geçirmiyor... İHA'nın servis ettiği o haberi, utanarak yüzümüz kızazarak hep birlikte okuyalım ki, görünsün ne kadar samimiyiz...
CHP'li yönetici tacizden tutuklandı
CHP'nin kurultayı için Kuşadası’ndan Ankara’ya giden partilileri taşıyan otobüste 14 yaşındaki bir erkek çocuğuna sarkıntılık ettiği iddiasıyla aranan ve kaçmaya çalışırken yakalanan CHP Kuşadası ilçe yöneticisi, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Olay, CHP’nin Ankara’da yapılan 36. Olağan Kurultayı’na gitmek için CHP Kuşadası İlçe Örgütü tarafından tahsis edilen otobüste meydana geldi. Parti adına araç sorumluluğunu üstlenen CHP Kuşadası İlçe Yönetim Kurulu üyesi M.Y., bir diğer ilçe yöneticisi İshak Eryiğit ile birlikte araçta içki içmeye başladı. Aynı araçla Ankara’da yaşayan annesini görmeye giden ve ön sıralarda oturan 14 yaşındaki A.A. isimli erkek çocuğu, iki parti yöneticisi tarafından otobüsün arka koltuğuna çağrıldı ve yanlarında yolculuk etmesi istendi. Araç Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine geldiği sırada araçta bulunan kadın partililer, arka koltukta M.Y'nin erkek çocuğuna sarkıntılıkta bulunduğunu farkederek tepki gösterdi.
Parti yetkilileri sessiz kaldı
Olay bir başka araçta bulunan CHP Kuşadası ilçe Başkanı Ahmet Ekmekçi’ye iletildi. Diğer otobüsle olay yerine gelen Ekmekçi, yaşanan tartışmanın ve tepkilerin büyümesi üzerine M.Y'i araçtan indirerek, Kuşadası’na geri dönmesini istedi. M.Y. indikten sonra otobüsler kurultay için yollarına devam etti. Otobüste bulunan partililer, yaşanan olayın ardından parti yönetiminin herhangi bir şikayette bulunmamasına kızarak sosyal medyadan yaşanan olayı duyurup tepkilerini orta koydu.
Tacizci otobüse alkollü bindi
Olayın görgü tanıklarından olan eski CHP Kuşadası Gençlik Kolları Başkanı Asya Alp, "Parti yöneticisi M.Y., hem aracın sorumlusuydu hem de otobüse bindiğinde alkollüydü. Sonra da yanındaki bir diğer parti yöneticisi ve CHP İlçe Başkan Yardımcısı İshak Eryiğit ile içmeye devam etti. Çocuğu defalarca arkaya yanına çağırdı, şoföre ışıkları kapattırdı. Durumu fark edince Kader ablaya söyledim. Kader abla bağırarak otobüsün ışıklarını açtırdı. M.Y. o anda çocuğu taciz ediyordu. Bağırarak üzerine yürüdük, çocuk bayılmıştı. Erkek çocuğu, M.Y'nin kendisine de içki içirdiğini söyledi. M.Y. ise tartışmalar sırasında aldığı aşırı alkolün etkisiyle sızmıştı. Rezaleti kurultaya giden bir diğer otobüste bulunan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Ahmet Ekmekçi'ye telefonla bildirdik. Dinar’da mola verdik ve polis çağrılmasını istedik. Tüm partililer tepki göstermesine rağmen ilçe başkanı, tacizde bulunan ilçe yöneticisi M.Y'nin cebine para koyup Kuşadası'na geri gönderdi. Vicdanım rahatsız olduğu için suç duyurusunda bulundum ve savcılığa da gerekli ifadeyi verdim“ dedi.
Tanık olduğum utançla yaşayamam
Bir diğer görgü tanığı olan CHP Kuşadası Kadın Kolları üyesi Kader Nart ise, "Taciz mağduru, parçalanmış bir ailenin çocuğu ve Kuşadası'nda ağabeyiyle yaşıyor. Otobüs ücretsiz diye Ankara’da yaşayan annesini görmeye gidiyormuş. Ancak Ankara'daki annesine bile haber verilmeden otobüse bindirildiğini öğrendik. Yani aracın sorumlusu da olan parti yöneticisi M.Y. bu işi önceden organize etmiş. Tanık olduğum utançla yaşayamam, bu nedenle yaşanan ahlaksızlığı bütün ayrıntılarıyla savcılığa anlattım” diye konuştu.
İlçe başkanından 'çenenizi kapatın' tehdidi
Olayı öğrenince CHP İlçe Başkanı Ahmet Ekmekçi’den derhal polis çağırmasını istediklerini kaydeden Alp ve Nart, Ekmekçi'nin her ikisinin üzerine yürüyerek "Kapatın çenenizi, hiç kimseye bir şey anlatmayacaksınız" diyerek kendilerini tehdit ettiğini öne sürdü.

Yorumlar