228 Defa Okundu

Koronavirüsü dünya genelinde kontrol alındı diyebilir miyiz bilinmez ancak özellikle Avrupa ülkelerinde bir normalleşme süreci başladı. "Ülkeler ekonomiyi seçti" şeklinde yorumlar yapılsa da, havaların ısınmasıyla vaka ve ölüm sayılarında gözle görülür bir düşüş var.

Avrupa'da birçok lig iptal edilirken, İspanya La Liga, İtalya Seri A, Almanya Bundesliga ve İngiltere Premier Lig kaldığı yerden devam edecek. Maçlar seyircisiz oynanacak. Polonya Futbol Federasyon flaş bir karar alarak liglerin 'seyircili' oynanmasına karar verdi.

Türkiye'de ise ligler 15 Haziran'da başlıyor. Süper Lig takımlarından peş peşe 'koronavirüs' vakaları gelse de, federasyon 'öyle ya da böyle ligleri bitireceğiz' diyor.

Koranavirüstü, ligler tescil edildi-başladı derken, UEFA'dan Trabzonspor'a şok bir ceza geldi. Bordo-Mavililer, Avrupa kupalarından 1 yıl men edildi. Sebep; finansal yükümlülüklerine uymaması. Karadeniz ekibi CAS'a giderek karara itiraz edeceklerini belirtti. Önümüzdeki günlerde Trabzonspor'u sıkıntılı günler bekliyor gibi...

Yorumlar