19 °c

Küfürcüler Kulübü

Mustafa Kemal’e Hakaret:

Sosyal medyada bir video da çocuk yaşta birinin, Mustafa Kemal’in büstüne tokat atıp hakaretler ettiği dolaşıyor. Kısa bir süre sonra da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan, ‘’sosyal medyada Atatürk'e hakaret edenlerin Türk polisi tarafından gözaltına alındıkları" Twitte geldi.

Ardından, bir video daha düştü sosyal medyaya. Bu kez Mustafa Kemal’e hakaret eden çocuk, sözde bir polis tarafından, Mustafa Kemal’in büstü önün de tek ayak üzerinde durdurulup, zorla ben bir "O.Ç’yum" dedirtiliyor, yetmiyor sözde polis de suçlunun annesine küfrediyor!

Soruyorum şimdi burada annenin suçu ne?

Suçlunun cezasını adalet elbet verecektir. Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ’ya, bu sözde polis hakkında da gerekli işlemlerin yapılıp, Twitter hesabından kamuoyuna duyurmasının lazım geldiğini hatırlatmak istiyorum…

Eğer gençlerimizi ve çocuklarımızı kazanmak istiyorsak çözüm bu değildir. Çözüm eğitimdir!

Herkesin Mustafa Kemal’i veya bir başkasını sevmesi gibi bir zorunluluğu yoktur. Herkes herkesi tenkit edebilir ancak asla tahkir edemez. Ederse de bedelini adalete öder.

Bu olayda çocuğa ettirilen küfür kadar, beni üzen bunu yaptıranın bir emniyet mensubu olmasıdır. Türkiye polisi bunu yapmamalı diyerek diğer polis arkadaşlarımızı bu konunun dışında tutuyor ve bir kişinin hatasını tüme mal etmiyorum.

Çünkü ben, Türkiye polisini, halkı koruyan, mazlumların yanında olan ve suçluların da karşında olarak biliyorum. Öyle de bileceğim.

Fatih Altaylının Küfürleri:

Al birini vur ötekine. Yine bir video da Habertürk Yazarı Fatih Altaylı, görevini yapmaya çalışan trafik polisine ağır hakaretlerde bulunup küfürler ediyor!!!

Park etmenin yasak olduğu alana, aracını çektirmek isteyen Fatih Altaylı'ya, trafik polisi izin vermedi. Görevini yapan polisle bir süre tartışan Altaylı, kararından vazgeçmeyen polise "Haysiyetsiz adamlar sizi, onların şefini de hepsini de ..." sözleriyle hakaret ediyor.

Yıllardır Tv programların da boy göstermiş, iyi kötü bir kısım izleyici kitlesine sahip, güya aydın olan bu yazar arkadaş millete iyi örnek olacağına resmen kötü örnek oldu. Her zaman diyorum; biz bir asırda bozulduk, bir asırda da ancak düzeliriz!!!

Batı’da Asgari Ücret:

 Buldukları her fırsatta, Batı’da asgari ücret şu kadar bu kadar deyip, ülkelerine olan kinlerini kusanlara soruyorum;  Batı’da asgari ücret ortalaması 687 Euro öyle mi?

Peki, siz Batı ülkelerinde bir paket sigaranın 8 Euro, domatesin kg. 1,7 Euro, sıradan bir ayakkabının 50 Euro, bir pet şişe suyun 0,50 Euro, bir bardak çayın 1 Euro, 1 litre benzinin 1,7 Euro olduğunu bilerek mi konuşuyorsunuz yoksa cahilliğinizden mi konuşuyorsunuz?

Bu soruyu ben soruyorum size, sizde sorun kendinize. Her iki cevapta çok önemli. Ben bu ülkenin vatandaşı mıyım yoksa düşmanıyım diye? Eskiler şöyle derdi ‘’davulun sesi uzaktan hoş gelir.’’

Kalın sağlıcakla

Araştırmacı - Yazar

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Oğuz 19 Ekim 2018 17:24 Öncelikle Avrupa da asgari ücret kavramı yok. Saatlik çalışma ücretleri var Almanya Avusturya gibi ülkelerde asgari aylık kazanç 1000 Euro nun üzerinde.

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.