4288 Defa Okundu

                Kovid-19 İnsan Yapımı Değil:

Korona virüsünün Çin'de görülmesi ve ardından dünyaya yayılmasıyla birlikte, en çok konuşulan konulardan birisi virüsün insan eliyle yapıldığı iddiasıydı. Ben hep aksini düşündüm bunun ‘’insan yapımı’’ bir virüs olmadığını çevremle ve sosyal medya paylaşımlarım da belirttim. Virüsün zararı trilyon dolarlara varacak, sermayenin efendileri bu kadarına izin vermez.

Uluslararası bilim ekibi tarafından yapılan bir çalışmada, yeni tip korona virüsün (Kovid-19) doğal kökenlerinin bulunduğu ve tamamen evrim yoluyla oluştuğu sonucuna varıldığını okuduğum zaman yanılmadığımı gördüm.

Velev ki insan yapımıysa bile bu Allah’ın izniyle olmuştur. Çünkü, Kur’an-ı Kerim En’âm Suresi 129. Ayet şöyle buyuruyor: İşte biz, kazanmakta oldukları günahlar sebebiyle, zalimlerin bir kısmını diğer bir kısmına böyle musallat ederiz.

 Yine, Kur’an-ı Kerim En’âm Suresi 59. Ayet şöyle buyuruyor: Gaybın anahtarları Allah'ın yanındadır; onları O'ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O'nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez. O, yerin karanlıkları içindeki tek bir taneyi dahi bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır.

Yine, Kur’an-ı Kerim En’âm Suresi 129. Ayet şöyle buyuruyor:

Ben bu durumlara gelmemizin sebebini bir kelimeyle özetlemek istiyorum. ‘’İLAHİ ADALET’’ tecelli ediyor. Beşer zulmetse de kader adalet eder!!!

            Neden Yapmazlar:

            Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, ilk vakayı duyurmasıyla beraber halk marketlere hücum etmiş ve bunu fırsat bilen firmalar kolonyadan maskeye kadar fiyatları iki hatta 10 katına kadar çıkardılar. Peki, soruyorum onlarca market zincirleri olan para babalarına. Neden böyle durumlarda fiyatları arttıracağınıza maliyetine satmazsınız?

Bunun size ne zararı var?

Bu halk değil mi sizleri zengin eden?

            Ancak, öyle biri var ki kıymetli okurlar, bu para babalarını utandıracak, halen merhametli insanların olduğunu gösteren…

Düzce'ye bağlı Yeni Taşköprü köyü muhtarlığı tarafından kolonya imalathanesinden bağışlanan 4 bin şişe kolonya satışa çıkarıldı ve tüketiciye tanesi 1 liradan satıldı. Ne kadar güzel örnek bir davranış öyle değil mi?

Hem de satıştan elde edilen gelirle, köye park yapılacağını belirten Yeni Taşköprü köyünün muhtarı Hüseyin Gür, "Öncelikle korona virüs olayından sonra aşırı derecede kolonya ihtiyacı doğdu. Fiyatları abartmaya başladılar. Karaborsa oluştu. Bu karaborsayı kırmak, hem köyümüzün halkına yardımcı olmak için çok sevdiğimiz hayırsever bir vatandaşımız, kolonya üreticisi ağabeyimiz bize bu ürünleri verdi. Kolonyanın tanesini 1 liradan veriyoruz. Elde edilecek gelirle köye park yapacağız" dedi.

Sağlık Bakanımız:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca öyle nazik, öyle duysal, öyle samimi, öyle babacan ve özgüvenliyle öyle güven veriyor ki, herkes derin bir nefes alıyor. Özellikle, işine siyaset karıştırmadan ‘’Siyasetsiz’’ bir şekilde yaptığı için yürekten kutluyorum ve aynı zaman duacısıyım.

Not:

Sosyal medyadan, mailden yazarak ve telefonla arayarak hocam neden yazı yazmıyorsunuz diyen kıymetli okurlarıma küçük bir notum var.

Sizi tanıyan son kişi öldüğü zaman, hiç doğmamış gibi olacaksınız der Çin atasözü. Bu nedenle; sizi asırlar sonra bile tanıyacak kişilerin olması için, bu dünyaya bir şeyler bırakın...

Ben mi?

....adlı kitabımı yazıyorum. İşte bu yüzden, köşe yazılarıma biraz ara verdim ama hafta da bir de olsa yazacağım.

Kalın sağlıcakla.

 

 

Yorumlar