9356 Defa Okundu

Trump geri adım attı:

Covid-19 salgını için meşhur diplomalı, ünvanlı teoristler ne demişti? Virüsün, Çin laboratuvarlarında geliştirildiği, dünya nüfusunun azaltılmasının amaçlandığı, geliştirilecek çiplerle insanların takip altına alınacağı… Bir sürü komplo teorileri, hatta bunlara delil olarak 5G’nin çekirgeler üzerinde denendiği Rusya’da, Covid-19 virüsün bulunmadığı iddia edilmişti.

Şimdi soruyorum; madem dünya nüfusunun azaltmasıydı birilerinin planı ve en çok Çin ve Hindistan’da nüfusun azaltılması lazım gelirken, vaka ve ölüm sayıları bu ülkelerde neden çok az? Çin’in ölüm rakamları 5 bini bile bulmadı. Yoksa ölümleri gizlediler mi? Velev ki   gizlediler, 5 bin değil 100 bin diyelim, bu mu azalma? Aksine ABD ve Avrupa’da ölüm oranları Çin’i 10’a hatta 20’ye katlıyor.

Salgının Avrupa’yı kasıp kavurduğu günler de teoritler şöyle diyorlardı; Rusya’da virüs yok. Peki ne oldu şimdi, Rusya âdete felaketi yaşıyor. Rusya Sağlık Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre 3 Mayıs’ta 10 bin 633 ve dün 10 bin 581 olan günlük vaka sayısı, son 24 saatte 10 bin 102 olarak kayıtlara geçti.

Böylelikle, ülke genelindeki toplam vaka sayısı 145 bin 268'den 155 bin 370’e yükseldi.

Rusya Kültür Bakanı Olga Lyubimova'da coronavirüs tespit edildiği açıklandı. Daha öncede Rusya Başbakanı Mihail Mişustin ve İnşaat Bakanı Vladimir Yakuşev'de de Covid-19 tespit edilmişti.

5G teknolojisi çekirgelerin üzerinde deneniyor deniliyordu, sahi bu çekirgelere ne oldu bilen var mı? Neredeler acaba :)))

Peki ya çipler ne oldu? Ben söyleyeyim; dünyanın ağa babalarının bizleri takip veya dinlemek için herhangi bir çipe ihtiyaçları yok, elimizde ki akıllı telefonlar onlar için yeterde artar bile!!!

Sonuç olarak; Covid-19 ile ilgili Çin'i suçlayan ve "ağır bir bedel ödeyecek" diyerek tehdit eden, ABD Başkanı Donald Trump'tan yeni bir açıklama geldi. Trump, bu sefer "Çin, bunu kasten ortaya çıkarmadı ama virüs bir şekilde Wuhan'dan çıktı’’ diyerek geri adam attı!!!

20 Martta ki köşe yazımda şöyle yazmıştım:

Corona virüsünün Çin'de görülmesi ve ardından dünyaya yayılmasıyla birlikte, en çok konuşulan konulardan birisi virüsün insan eliyle yapıldığı iddiasıydı. Ben hep aksini düşündüm. Bunun ‘’insan yapımı’’ bir virüs olmadığını çevremde ve sosyal medya paylaşımlarım da belirttim. Virüsün zararı trilyon dolarlara varacak, sermayenin efendileri bu kadarına izin vermez.

Uluslararası bilim ekibi tarafından yapılan bir çalışmada, yeni tip corona virüsün (Kovid-19) doğal kökenlerinin bulunduğu ve tamamen evrim yoluyla oluştuğu sonucuna varıldığını okuduğum zaman, yanılmadığımı gördüm!!!

Velev ki insan yapımıysa bile bu Allah’ın izniyle olmuştur. Çünkü Kur’an-ı Kerim En’âm Suresi 129. Ayet şöyle buyuruyor: İşte biz, kazanmakta oldukları günahlar sebebiyle, zalimlerin bir kısmını diğer bir kısmına böyle musallat ederiz.

 Yine, Kur’an-ı Kerim En’âm Suresi 59. Ayet şöyle buyuruyor: Gaybın anahtarları Allah'ın yanındadır; onları O'ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O'nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez. O, yerin karanlıkları içindeki tek bir taneyi dahi bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır.

Ben, bu durumlara gelmemizin sebebini bir cümle ile özetlemek istiyorum. ‘’İLAHİ ADALET’’ tecelli ediyor. Beşer zulmetse de kader adalet eder!

Ve halen aynı düşüncedeyim.

57 ülkeye yardım edilmesi:

Yaşadığımız bu zor günlerde bile ülkemizin yerli şedid düşmanları, Covid-19 salgının da ülkemizin başarısız olmasını temenni ediyorlar.

Güçlü ekonomilere sahip ABD ve Avrupa ülkeleri dâhil (keşke ABD, İsrail ve Ermenistan olmasaydı) birçok ülkeye yardım gönderen Türkiye. 57 ülkeye tıbbi malzeme yardımında bulunmasını, yurt dışına ambulans uçak gönderip hastasına sahip çıkmasını, yine yurt dışına uçak gönderip vatandaşlarına sahip çıkarak, ülkemize getirmesini içlerine sindiremiyorlar. Yazıklar olsun diyorum!!!

Ulusal Para Fonu yani IMF:

 Covid-19 salgınının ister istemez bir küresel kriz getireceği muhakkaktır, krizden toparlanma süresinin 2021'i bulacağı söyleniyor. Öyle ki şu an için bile 5 trilyon dolar zararın olduğu, toplamda 20 trilyon dolar olacağı ön görülüyor!!!

Covid-19 salgınını bahane ederek, Türkiye’yi IMF’ye gitmeye ve para basmaya (tahminimce para basılıyor) zorlayanların tek amacı var; Türkiye’yi IMF’ye borçlandırmak ve para basarak enflasyonu şişirmek.  İnşallah Türkiye bu tuzağa düşmez!!!

Dolar yine yükselişte:

Küresel kriz, dünyaya ağır bedel ödeteceği gibi Türkiye’ye daha ağır bir bedel ödetecek. Virüsten dolayı kimse farkın da değil ama dolar 7,20’yi geçmiş durumda.

Bunun ekonomimize vereceği zararı düşünmek bile istemiyorum. Umarım ilgili makamlar düşünüyordur yoksa halimiz hiç iyi olmayacak. 

Gramajı eksik pide satan fırıncı:

Yapılan denetimde 350 gram olması gereken pideyi, 330 gram olarak satan bir fırına da ceza yazılmış. Ne kadar mı? 392 lira :))) Peki, bu suç Osmanlı’da işlenseydi ne olurdu? O fırıncı, kulaklarından kapısına çivilenir hem fırıncının islah-ı-nesf edeceği gibi diğer esnaflara da ibret olurdu. 

Her zaman diyorum; cezalarımız caydırıcı değil fırıncının yaptığı buz dağının görünen kısmı. Neler yapanlar var neler…

Gözü yaşlı yüreği temizdi:

Kıymetli okurlar, sizlerin de malumu olduğu gibi İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu, Covid-19 virüsü nedeniyle tedavi gördüğü hastanede Cenab-ı Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Hocamızı rahmetle anıyorum, kabri nur mekânı cennet olsun İnşallah…

Kalın sağlıcakla.

 

 

Yorumlar