2392 Defa Okundu

İklimimiz siyasete benzedi. Ne baharı bahar gibi, ne yazı yaz gibi yaşayabiliyoruz. Bir bakıyorsunuz güneş açmış, bir bakıyorsunuz sağanak yağmur altında kalmışsınız… Belki de bu mevsimsel dönüşüm, siyasette yeni bir başlangıcın habercisidir. Kim bilir?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6’lı masayı oluşturmada ki başarısı siyasette değişimin öncüsü oldu. Farklı kimlikte, farklı görüşte bir araya gelmeyecek isimleri bir masada topladı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun çok iyi briç oynadığını öğrendim.

Şaşırmadım. Siyaset strateji işidir, yönetim başarısıdır.

Siyaseti dantel gibi işleyen Kılıçdaroğlu yaptığı çıkışlarla AK Parti’nin kimyasını bozan bir duruş sergiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığını açıkla baskısına rağmen, Kılıçdaroğlu, adaylık konusunda masadan çıkacak ortak isme işaret ediyor. 6’lı masadan çıkacak ortak isime işaret eden Kılıçdaroğlu çok akılcı bir strateji izliyor. Hala ismin açıklanmaması iktidarda panik ve kaygıya yol açıyor. Adaylığını açıklaması için Kılıçdaroğlu’na baskı söylemleri geliştirenlere karşı Kılıçdaroğlu’nun ‘’sakin ve dinleyen lider’ profili siyasi olgunluğa sahip olduğunu gösteriyor. İktidara yakın medya grupları Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş’ı bir yarışın içine çekmeye çalışıyor. Herkesin atladığı gerçek, siyasi olgunluğa sahip bir lider masa ile müzakere etmeden kendi ismini dahi açıklamayacaktır…

Türkiye’nin derdi kaynamayan tenceresi

Bazı gerçekleri kimse gizleyemez. Hayat pahalılığı…

İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz, hayat pahalılığı, geçinme ve barınma, Türkiye’nin en büyük sorunu.

İktidarın ekonomi üzerine yeni icat ve yöntemleri gerçeklerden ne kadar uzak olduğunu gösteriyor. Adeta pusulasız bir geminin durumu gibi. CHP’nin ekonomi kurmayları işe hakim görünüyor. Daha da önemlisi Genel Başkan Kılıçdaroğlu rakam uzmanı.. Türkiye’nin derdi, artık kaynamayan tenceresi ise Kılıçdaroğlu’na ve ekibine çok iş düşüyor demektir.Bir yandan da Gözler 6’lı masanın ekonomi eylem planı açıklamasında… Bu konuda ki kulis bilgilerim, ekiplerin harıl harıl ve uyum içinde çalıştığı…

KILIÇDAROĞLU’NUN HELALLEŞME ÇAĞRISI

’Helalleşme’ çağrısı ile endişeli muhafazakarların dikkatini üzerine toplayan Kılıçdaroğlu, topluma önemli mesajlar veriyor... Bu çağrı; barışın, umudun ve kucaklaşmanın çağrısıdır.

Kılıçdaroğlu, CHP’nin bugüne kadar izlediği politikalarda önemli değişiklikler gerçekleştirdi. Bu çağrı bir liderin çağrısı, büyük bir erdem göstergesi.

Kırgınlıkları gidermek isteyen, toplumun her kesimi ile kucaklaşmak isteyen, iktidarı hedefleyen Kılıçdaroğlu’nun bu çağrısı CHP içinde daha fazla destek bulmalı ve sahiplenilmelidir. 
Toplumun buna ihtiyacı var. Helalleşme çağrısı, kutuplaşmayı siyasi strateji olarak uygulayan iktidarı ters köşe yaptı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu Türkiye’ye sağduyuyu, hoşgörüyü ve siyasetteki saygıyı tekrar kazandırmayı hedefliyor. Yazılı olan veya olmayan siyasette ki değerler yıkıldı, harap oldu. Nezaket ve mizah hayatımızın akışından çıkarıldı.

Şimdi hoşgörü ve saygı zamanı deyip, Kemal Kılıçdaroğlu’nun üsteleneceği siyasi sorumluluğa alkış tutma zamanı…

Yorumlar