Neden İzin Verildi:

HDP’li belediye başkanlarının görevden alınmaları sürpriz olmadı benim için çünkü Cumhurbaşkanı, seçim kampanyaların da bu durumun olabileceğini söylemişti zaten. Belediye başkanlarının görevden alınma gerekçelerini okudum bir kısmını aşağıda veriyorum.

            "Son yıllarda teröre karşı yürütülen kararlı mücadele sonucunda büyük bir acziyete düşen PKK/KCK terör örgütü ve uzantıları; bazı belediye başkanları aracılığıyla belediyelerin imkânlarının illegal amaçlar için kullanılması,

            Anayasa ve kanunlarda görev ve sorumlulukları tanımlanan, devletin bütünsel organizasyonunun bir parçası ve temel görevi vatandaşların mahalli ve müşterek nitelikli ihtiyaçlarını karşılamak olan bazı belediyeleri terör faaliyetlerinin desteklenmesi için militan kaynağı, mali kaynak ve araç-gerecin temin edildiği lojistik merkezlere dönüştürmeye çalışmış olmaları vs.vs .…

Belediye başkanlarının haklarında ki soruşturmalara baktığımda ise 2015 yılının bile soruşturasının olduğunu gördüm.

O zaman soruyorum;

Hal böyleyken neden bu isimlerin aday olmalarına izin verildi?

Yok eğer bu izinler bile bile verildiyse, neden halkın tercihine saygı duyulmadı?

Eğer cevap İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘’kayyım atamaları’’ hakkında yaptığı açıklamaysa, cevap o değil.

Çıkmaza giren bu sürecin tek çözümü ‘’çözüm sürecinin’’ yeniden başlamasından geçer. Bilin İSTİYORUM!!!

Umarım Diyarbakır’a atanan kayyım; daha önce atanan kayyım gibi makam odasını saray yavrusuna DÖNÜŞTÜRMEZ!!!

İmamoğlu’nun Tatili Bitmiş:

Ekrem İmamoğlu'na aşırı yağışlar sonucu meydana gelen su baskınları esnasında tatilde olmasıyla ilgili sert eleştiriler yapılmış, bunun üzerine bir gün sonra tatilini zahmette bulunarak yarıda kesip İstanbul’a dönmüştü. İncelemelerini yaptıktan sonra tatiline tekrar kaldığı yerden devam etmişti.

Neyse ki tatili bitti döndü ve şu açıklamayı yaptı: “Çocuklarımı aldım geldim. Şimdi de işimize devam ediyoruz”. Bu açıklamaya ben üzülüyorum gerçekten üzülüyorum.

Çünkü bu koltuk sevdası, lüks hayat sevdası öyle bir şey ki bunu yenmek zor olsa gerek. Çünkü “Kaybedecek bir dakikamız bile yok” diyen İmamoğlu, günlerdir tatildeydi. Lüks ve israftan uzak duracağız diyen İmamoğlu’nu, hava limanından alan makam arabası 1,5 milyonluk bir araba; korumalarının arabalarını yazmıyorum bile…

Arşivler Unutmaz:

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyım atanmasına yaptığı açıklamayla tepki göstermiş ve şöyle demiş; Seçimle gelenlerin seçimle ayrılması milli irade ilkesinin gereğidir.

‘’Seçimle gelen seçimle gider’’ elbette; öyle olmalı bende katılıyorum. Ancak bir sorun var, Davutoğlu 2016 yılında bakın ne demiş.

Ahmet Davutoğlu, 2016 yılında katıldığı bir toplantıda aynen şöyle konuşuyor; "Milletin emaneti mali kaynakları yine millet için kullanmak yerine, izini sürmekte zorlanılan karanlık mecralara harcıyorlar. Teröristin kazması, greyderi, kamyonu, iş makinesi bunlardan. Bazıları terör örgütünün lojistik merkezi gibi çalışan bu belediyelerin yöneticileri elbette ki bütün bu ihanetlerin, yanlış uygulamaların hesabını verecekler." açıklamasını yapmıştı.

Şimdi sayın Davutoğlu’na soruyorum; kuracağınız partiye oy isterken halkın hangi açıklamanıza inanmasını bekliyorsunuz?  Aynı konu hakkında çok farlı iki açıklama!!!

Ne diyor Hâfız-ı Şirâzî; gönlüyle sözü bir olana kurban olayım

Menfaatleri icabı görüş değiştirenler sonun da hep kaybetmişlerdir. Bunu da bilin istiyorum!!!

Bu Nasıl Saygı:

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan memleketi Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde katıldığı bir programda şöyle konuşuyor; Bayramiç'te çok iş yaptık, çok emek verdik. Bayramiçliler bu ‘’koli basili’’ kafalıları tercih ettiler diyor.

Ve alkışlar kopuyor.

Sonra da ‘’sitem etmiyorum saygı duyuyorum ama üzüntümü söylüyorum’’ diyerek konuşmasına devam ediyor.

Hem saygı duyacaksınız seçmene, hem de seçmenin tercihine ‘’koli basili’’ kafalı diyeceksiniz.  Bu nasıl bir saygı söyler misiniz?

Alkışlayan güruha soruyorum ‘’koli basili’’ ne demek biliyor musunuz diye? Kesin biliyorsunuzdur ama ben yine de cevaplayayım.

‘’Koli basili’’ memeli hayvanların kalın bağırsağında yaşayan bakteri türlerinden biridir.

Kalın sağlıcakla.

Yorumlar