18 °c

Katilsin İsrail

İşgalci Terör Devleti İsrail:

            ABD, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması yetmezmiş gibi, Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'te Pazartesi günü gerçekleştirilen törenle açtı!!!

12 bölgede 35 bin mazlum Filistinli kardeşimiz, ABD'nin kararını en doğal hakları olan protesto için sokaklara döküldü. İşgalci katil İsrail askerleri, Filistin halkına tüm gücüyle müdahale etmiş ve 60 kişi şehit edilmiş, 3 bin kişi de yaralamıştır!!!

Bu zulme Türkiye, İran ve bazı İslam Devletleri dışında ciddi ses çıkaranlar olmadığı gibi dünyanın sessiz kaldığı katliama bazı devleteler kısık seslerle söyle cevap vermişler; ‘’çözüm getirilmelidir, kaygılıyız, tehlikeli bir adım’’ gibi banal sözlerle güya eleştirmişler!!!

Ey iman edenler! Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez. (Kur'ân-ı Kerim, Mâide Suresi 51. Ayet meali)

Bence Türk’ün Türk’ten başka değil, Müslümanın Müslümandan başka dostu yoktur!!!

Güney Afrika, Tel Aviv Büyükelçisi'ni geri çağırmış!!! Tek kelime ile helal olsun size diyorum.

Türkiye’nin 3 günlük milli yas ilan etmesi, İsrail Büyükelçisi'nin "Türkiye’den gönderilmesi" gibi hamleler yetmez, bizimde Tel Aviv Büyükelçisi'ni geri çağırmamız lazım gelir. (Her an çağırılabilir) İstanbul Başkonsolusu ülkesine geri gönderildi!!!

13 Aralık 2017 tarihli köşe yazımda şöyle yazmıştım; İsrail ile bütün ilişkiler kesilmeli, Türkiye 2016’da İsrail ile yapılan anlaşma ile girilen normalleşme sürecini tekrar askıya almalı. Hatta bitirmeli!!!

Biz ne İsrail’e, ne ABD’ye nede batı dünyasına muhtaç değiliz. Biz kendi değerini bilen bir ülke değiliz ne yazık ki. Eğer bilecek olursak harikalar yaratacak bir ülkeyiz. Tıpkı geçmiş yüzyıllarda olduğu gibi.

Direnişin Sembolüydü:

Katil İsrail askerlerinin zulmü o kadar büyüktü ki 8 aylık bebek, çocuklar ve kadınlar dahi şehit edildi.  Onurlu mücadelesini sürdüren Filistinli kardeşlerimizin arasında öyle biri vardı ki işgalci katil İsrail askerleri onu da şehit etti.

   

2014 tarihinde yine katil İsrail'in hava saldırılarında bacaklarını kaybeden Fadi Abu Salah, tekerlekli sandalyenin üzerinde bir kahraman gibi direnirken şehit edildi!!!

Eyyy İsrail…

Allah’ın, Peygamber’in, Meleklerin, bütün yöneticilerin ve dahi bütün Müslümanların ebediyen laneti üzerinize olsun!!!

Efes 2018 Tatbikatı:

Sevgili okurlarım, işim gereği bir günde yaklaşık 10 ila 15 arası gazete okumaktayım. İzmir’de düzenlenen Efes 2018 tatbikatının haberlerini ‘’Sözcü, Cumhuriyet ve Birgün’’ gazeteleri dışında haber yapmayan gazete kalmadı neredeyse.

Eğer bu 3 gazeteyi okuyorsanız böyle haberleri görmüyor olabilirsiniz. Hükümetin lehine olan haberleri yapmamasını anlıyorum çünkü hükümet karşıtı gazeteler. Peki ya TSK‘nın göğüs kabartan Efes 2018 tatbikatı. İşte bu haberi yapmamalarını anlamış değilim!!!

            Pazarı Satın Alan Hayırsever:

            Peygamberimiz ‘’komşusu açken, tok yatan bizden değildir’’ demiştir. Yardım duygusunun gönüllerde yer etmiş olması biz Müslümanlar için çok önemlidir. İmkânı olduğu halde çevresine yararlı olamayanlar, bu duyguyu gönüllerine yerleştirememiş olanlardır. Yardım, her şeyden önce bir duygu ise, onun iman ile ilgisi de çok açıktır. Özellikle, “kendi aralarında duyarlı, merhametli, şefkatli’’ olmaları gereken Müslümanların, hemen yanı başlarındaki komşularına ilgisizliği kabul edilir değildir!!!

İşte örnek bir davranış; bu haberlerin çok artması dileğimdir… İsmini açıklamayan bir iş adamı, İstanbul’da bir semt pazarında bulunan sebze ve meyve  tezgâhların tümünü satın aldı, ayrıca 3 tır da takviye yaptırarak  ürünleri vatandaşlara hayrına dağıttı!!!

 

 

           

Diğer Belediyelere Örnek Olması Dileğiyle:

            Maltepe Belediyesi, yoksullukla mücadele amacıyla “Aile Sigortası”nı hayata geçirdi. “Halkkart” adı verilen kartlar, hak sahibi kadınlara verilmeye başlandı!!!

            Proje kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere her ay ortalama 600 TL maddi destek verilecek. Alışveriş için kullanılabilecek kartlar, sadece Maltepe sınırları içerisinde geçerli olup aynı zamanda, Maltepe esnafına da destek verilmiş olacak!!!

            Bir Maltepe sakini olarak ihtiyaç sahibi ailelere verdiği destek için belediyemize çok teşekkür eder diğer belediyelere de örnek olmasını temenni ederim…

Kalın sağlıcakla.

Araştırmacı - Yazar

Ahmet Öztürk

1453ahmetozturk@gmail.com

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Ramazan Güzel 18 Mayıs 2018 00:42 Haber yapmazlar bu gazeteler ülkenin lehine olan haberi yapmazlar. Onların işi gücü aleyhte haber yapmak.

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart
  • Sait Aktaş 17 Mayıs 2018 13:30 Göstermelik tepkiler değil uygulamalı tepkiler lazım seninde dediğin gibi yeterli değil iktidarın yaptığı bide cuma günü yenikapı rezilligi ile taçlandıracaklar bu olayı seçim malzemesi yapacaklar yani, iş suriye olunca bizi afrine götür diyenler filistin olunca yenikapıya döner ayran yiyip içmeye gidecek,samimiyetsizler,,,,,,

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart
  • Oğuz ÇELİK 17 Mayıs 2018 12:19 İsrail e karşı söylemden eyleme geçmek lazım, ülke yönetimleri düzeyinde olursa halktan ciddi destek bulacaktır

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.