712 Defa Okundu

Kararsızlar son anda seçimi belirler, peki bu kararsızlar neye göre belirler?

Yapı olarak milletimiz muhafazakârdır. Elindeki korumak ister, Kaybetmek istemez. ( Ak Parti kurulduğundan bu yana, cumhuriyetin ilanından itibaren kurulmuş en istikrarlı hükümet sürecini yaşatmıştır)

 İnsanoğlu psikolojik olarak farklı olana savunma mekanizması geliştirir, kendini korur. ( Siyasi anlamda tek söylem geliştiren kişiler, genellikle ben Başkan olursam söylemiyle başlayıp, bir birlerinden kopya edilmiş cümlelerle siyasetlerini sürdürmekteler. Cumhurbaşkanı ise onların henüz düşünmediklerini ortaya atma hususunda daha başarılı)

 İnsanın alışkanlıkları terk etmesi,  bir anda değiştirmesi, insanı ürkütür.

16 yıllık bir birikim varken gelecek olanın 16 Yıllık birikimin üstüne mi koyacağı, altına mı düşüreceği olasılığı çekimser kılar. ( Hükümetin 16 Yılda başardıklarını yıkmak isteyen, yapılanları hizmet olarak görmeyen liderlere, Türkiye teslim edilmez)

 Yapmanın zor olduğunu bilen bireyler, dâhilerin her zaman ortaya çıkmayacağını söyler. Tarih bize yapmak için ancak yüzyılda bir gelen mimar Sinan’ı hatırlatmıştır.

(Siyaset dâhilerinin gelmesi, insanlık için fırsattır. Yıkmanın bozmanın çok kolay olduğunu tecrübeleri ile çok defa tecrübe edilmiş olduğu için milletimiz yapılanı gözetlemek ister)

 En azından 90 ve önceki kuşak olarak ekonominin bir şekilde düzelebileceğini (para bugün var yarın yok )ekmeksiz yaşanabileceğini, vatansız yaşanamayacağını, önemli olan namerde boyun bükmemek olduğunu idrak eden çoğunluk, gelir seviyesi düşük olan bireylerin sahiplenme dürtüsü.

 İnsan tabiat olarak bilinmek anlamak anlaşılmak ister ve bilinene kendini açar, korunma içgüdüsü ile hareket eder, dışarıya karşı kendisini en iyi koruyabileceğe sığınır.

 Bilinenin aksine dışarıya karşı baba gibi güçlü olan ama ana şefkati isteyen bir millet olarak anaerkil bir toplum yapısına sahibiz.

 Şefkatin, müsamahanın affetmenin ne olduğunu bilen, şefkatli, merhametli olanı kucaklar.

 Bazen bir evlat olarak kızar asilik gösterir hırçınlaşır ama ana şefkatiyle kendine geleni feraseti ile yeniden toparlayabilen bir milletiz.

Tüm bunlardan dolayı aile yapısına değer veren ve en asli, en önemli vasfımız olan bir aile etrafında perçinleşen bu millet, baba gibi eğilmeyen, koruyan kollayan, muhafaza eden, ana gibi şefkatli merhametli olana koşmak ister

Şimdi hayata tepeden bakanlar mı? Millete parmak sallayanlar mı?

Gücü eline geçirdiğinde ne olacağını bilmediklerimiz mi? Güç elindeyken mazlumun sofrasına oturan mı?

Buna siz karar vereceksiniz…

 

Yorumlar