29 °c

İYİ Parti’nin Seçim Taktikleri

İyi Parti’nin Siyaset Yolu:

            İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Bankası Eski Başkanı Durmuş Yılmaz Ankara'da metroya binmiş ve yolculuk boyunca kitap okurken fotoğrafı çekilmişti.

            Fotoğrafın ortaya çıkış hikâyesi ise şöyle; güya Hürriyet yazarı Jale Özgentürk'ün eşi Tamer Altunay Durmuş Yılmaz’ın fotoğrafını çekmiş. Ben bu hikâyeye inanmadım! İnanan inansın!!!

Meral Akşener de Parti üyeleriyle, Anıtkabir'i daha sonra da Hacı Bayram-ı Veli Cami ve Türbesi'ni ziyaret etmişti.

Bu bir siyaset taktiğidir. Halktan biri olarak görünmek bende sizlerdenim görüntüsü vermek ve 2019 seçimlerine yatırım yapmaktır!!!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Öldürülebilirdi:

            Şırnak'ta düzenlenen AK Parti 6'ncı Olağan İl Kongresi'nde, sahneye koşup Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sarılmak isteyen genç, şehit yakını Hüseyin Demircan’mış.

‘’Tek amacım sevdalısı olduğum Cumhurbaşkanı'mıza sarılmaktı, ama sanırım yanlış anlaşıldı. İfadem alındıktan sonra serbest bırakıldım’’ diyen Demircan’ın yerine  kötü niyetli biri olsaydı ne olurdu düşünmek bile istemiyorum!!!

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, olayda bir güvenlik zafiyeti olmadığını söylese de açık ve net bir şekilde güvenlik zafiyeti olduğu ortadadır!

Mehmetçik Kut'ül Amare Dizisi:

Osmanlı İmparatorluğu’nun İngilizlere karşı kazandığı büyük zafer ne yazık ki yıllarca pek az dile getirildi. Kût'ül-Amâre kuşatması, I. Dünya Savaşı'nın Irak Cephesi'nde İtilaf Devletleri ile İttifak Devletleri arasında gerçekleşmiş bir kuşatma muharebesidir.

Bu zafer öyle büyük bir zaferdir ki, Osmanlı askerinin çölün kızgın kumlarına yazdığı destanının sonucunda, 29 Nisan 1916'da General Townshend, Kut'ta diğer 5 general, 481 subay ve yaklaşık 13.300 er ile birlikte Osmanlı Kuvvetleri'ne esir olmuştur.

İnançlı tarihçi, araştırmacı ve yazarlar olmasaydı bu zafer belki bugün bile bilenen bir zafer olmayacaktı!!!

Diriliş Ertuğrul'un yapımcı ve senaristi Mehmet Bozdağ, Osmanlı'nın İngilizlere karşı elde ettiği büyük zaferin anlatılacağı dizinin ocak ayında izleyiciyle buluşacağını söyledi.

Merakla beklenen dizi bakalım nasıl olacak? Okuyan bir ülke olmadığımız ve tarihimizi bilmediğimiz için böyle dönem dizilerinin olması çok güzel !!!

2017'nin en iyi 100 futbolcusu:

            İngiliz gazetesi The Guardian 2017'de Dünyanın En İyi 100 futbolcusunu açıkladı. 63 ülkeden ilk 100'de sadece 1 Türk futbolcusunun yer alması çok üzücü!

Bizler futbolcu yetiştirme yerine, Fatih Terim’den başka çalıştırıcı (antrenör) ile çalışamaz hale gelmişken liste de 1 Türk futbolcunun olması da gayet normaldir.

Liste de yer alan tek Türk futbolcu da Mesut Özil’dir. O da ne bir Türkiye takımında oynamış ne de Türkiye A milli futbol takımının davetini kabul etmişti. Yani listede olması pekte mühim değildir benim için.

Mesut Özil, Türkiye millî futbol takımının daveti üzerine yaptığı açıklamada "Kendimi bir Alman gibi hissediyorum" şeklindeki ifadesiyle bu teklifi geri çevirerek Almanya millî futbol takımını tercih etmişti !!!

Kalın Sağlıcakla…

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR5 YORUM

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.