22 °c

İşte Türkiye’nin Geleceği

            Türkiye’nin gençliği:

Sevgili okurlarım; gün geçmiyor ki sosyal medyaya birbirinden çirkin, birbirinden hayâsız, birbirinden şiddet içerikli videolar düşmesin. Ve bahsini ettiğim videoların çoğunda gençlerimiz yani geleceğimiz var. Videolar da ne mi var? Ne isterseniz var seç beğen…

            Kızlı erkekli bir grup lise öğrencisi, ormana götürdükleri bir kız arkadaşlarını feci şekilde dövüp, ahlakımızın kabul edemeyeceği şekilde küfürler savurup işkence ediyorlar. Sözde bunlar lise öğrencisi!!!

            Bir diğer videoda ise maganda baba, 4 yaşında olan oğlunun eline kurusıkı tabanca verip balkonda 3-4 el ateş ettiriyor. Bu yaşlarda çocuklarımıza şiddeti öğretiyoruz. Sonrada artan cinayetlerden, maganda kurşunlarından yakınıyoruz!!!

Ahlaki değerlerimizin ne hallere geldiğini; ‘’tik tok’’ denen uygulamaya yüklenen videoları izlerseniz ne demek istediğimi, çok daha iyi anlarsınız…

İlgili bakanlıklar bir an önce önlem alıp, gençlerimizi yani geleceğimizi kontrol altına almalıdır. Buna da özellikle müfredatın baştan sona değiştirilmesiyle başlayacak.

            Ne güzel de yazmış üstat Arif Nihat Asya… Aynı bu günümüzü dile getirmiş :

Bize bir nazar oldu Cumamız Pazar oldu

Ne olduysa hep bize azar, azar oldu

Ne şöhretten hastayız, ne de candan hastayız

Ne ruhça ne vücutça ne de kandan hastayız

Avrupa’ya bir değil iki pencere açtık

Uzun yıllardan beri cereyandan hastayız

Batı, batı diyerek eyvah hep batıyoruz

 

Papa’nın Birleşik Arap Emirlikleri'ni Ziyareti:

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitti ve bu bir Papa'nın Arap Yarımadası'na yaptığı ilk ziyaret oldu.

Papa, Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın davetlisi olarak dinler arası diyalog konferansına katılacak.

Ben bu ziyareti hayra alamet olarak görmüyorum. Ben asıl bu ziyaretin şurasına takıldım; acaba her Müslümanın yapması gerektiği gibi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan papayı ‘’İslam’a’’ davet edecek mi etmeyecek mi?

ABD Kaşınıyor:

Aslın da Donald Trump kaşınıyor ancak ne yazık ki kaşıyacak bir kimse yok. Bir gün Türkiye’ye, bir gün İran’a, bir gün Irak’a, bir gün Kuzey Kore’ye ve en sonunda da Venezuela’ya bulaştı.

ABD neden mi Venezuela’ya bulaşıyor dersiniz? Venezuela dünya petrol rezervlerinin ilk sıralarında geliyor. Venezuela petrolünün en büyük alıcısı ABD de de o yüzden. ABD, artık Venezuela’dan parayla petrol almak istemiyor. Tıpkı Orta Doğu’da gasp ettiği petrol kuyuları gibi… Venezuela’nın da petrol kuyularını gasp etmek istiyor. Tabi ABD’yi kaşıyacak bir ülke çıkmazsa!!!

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Oğuz 06 Şubat 2019 23:07 Allah ABD nin belasını versin müslümanlarda iş yok yoksa

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart
  • Misafir 06 Şubat 2019 11:34 Venezuela’nın da petrol kuyularını gasp etmek istiyor. Tabi ABD’yi kaşıyacak bir ülke çıkmazsa!!! İnşallah çıkacak bekliyruz

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.