17 °c

İnce Siyaset

 

Muharrem İnce’nin Adaylığı:

CHP'nin, aday belirleme krizi bitti ve Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce’yi açıkladı.

Böylelikle Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin içindeki en büyük rakibini de büyük bir ince siyasetle elemiş oldu. Çünkü Muharrem İnce Cumhurbaşkanı seçilemezse, milletvekili de seçilmemiş olacak ve meclis dışı kalacak!!!

CHP içerisinden çıkarılabilecek en iyi adayını çıkardı. Muharrem İnce, gerçekten CHP milletvekilleri arasında en iyi siyasetçi. Hatta Muharrem İnce, CHP’den değil de farklı bir partiden aday olmuş olsaydı, kazanma şansı en az yüzde kırk olurdu. Eğer seçim ikinci tura kalırsa, kazanma şansı yüzde elliyi geçebilir ve Cumhurbaşkanı olabilir!!!

Seçim mitinglerine başlayan Muharrem İnce, sert üslupla konuşması dışında gayet güzel projelerden bahsediyor. Bu ve buna benzer projelerden diğer adaylar da bahsediyor, asıl kazandıktan sonra vaat ettikleri yapılacak mı sorusu da akla gelmiyor değil yani!!!

Muharrem İnce'nin Randevu Talebi:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, randevu talebini kabul edeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce’nin televizyon da tartışma programına çıkma teklifini ise “özellikle televizyon da ki tartışma olaylarına kesinlikle girmek istemiyorum. Çünkü üzerimizden kimsenin prim yapmasını istemiyorum” diyerek reddetti!!!

Televizyon da tartışma programına çıkma teklifini reddetmek, yanlış olmuş bence… Cumhurbaşkanı Erdoğan, televizyon da da Muharrem İnce ile tartışmaya çıkmalı ve kimin elinde ne varsa ortaya dökmeli!!!

Cumhurbaşkanı Aday Gösterme Formu:

Sosyal medya da bir Cumhurbaşkanı aday gösterme formu ’dur almış başını gidiyor. Formu doldurup imza edip paylaşan paylaşana.

Meclis de grubu olmayan partilerin, Cumhurbaşkanı adayı göstermek için 100 bin seçmen imzası zorunluluğu var. Bu durumda Saadet Partisi, Vatan Partisi ve Adalet Partisi adaylarının 100 bin imza toplaması gerekiyor!!!

İyi Parti, CHP’den transfer ettiği 15 vekille Meclis'te grup sahibi oldu. Haliyle aday gösterme hakları vardı. Ancak Meral Akşener, 100 bin imza toplamaktan korktu denileceği için parti grubunu devre dışı bıraktı ve bağımsız aday oldu. Bu sebeple onun da, 100 bin imzaya ihtiyacı var!!!

Bunun için seçmenler, Cumhurbaşkanı göstermek istedikleri aday için, kayıtlı oldukları ilçe seçim kuruluna bizzat başvurup, formda Cumhurbaşkanı adayının bilgilerini yazıp tercihlerini yapıyorlar. Böylelikle 100 bin imzaya ulaşan aday da Cumhurbaşkanı adayı olabilecek!

            Şimdi soruyorum; başta bana elektronik posta (e-mail) yollayarak, kendisinin de Cumhurbaşkanı aday gösterme formu dolduracağını yazan okurum Sait Aktaş ve diğer seçmenlere; 24 Haziran’da sandığa giderken oyunuz forma yazdığınız adaya mı, yoksa başka bir adaya mı olacak?

Sözde Batı Medeniyeti:

            Paris'te bir müze de 'Tokyo Palası' isimli sergi açıldı. Sergiyi gezecek olanlardan istenen şart ise çırılçıplak olmaları!!! Böyle rezilliklerini dünyaya medeniyet olarak gösteren Batı, Müslümanları medeniyetsiz görüyor. Yerin dibine batsın sizin medeniyetiniz!!!

            Aynı Batı, aralarında Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, üç eski başbakan, Yahudi ve Hristiyan Cemaati Temsilcileriyle, yazarların da bulunduğu 300 kişinin imzasıyla, Kur'an-ı Kerim'den "şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması" yönünde bir bildiri yayınlanmış!!!

            Batı’nın İslam karşıtı tahammülsüzlüğü sınırları aştı artık. Söz de İslamofobi (İslam korkusu) yayarak, İslam düşmanlığını yaratmak olan Batı’ya Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Twitter üzerinden çok güzel bir cevap verdi. Ardından da Diyanet'ten Fransa'ya çok sert yazılı açıklama geldi. Ancak bu cevap halinde kalmamalı!!!      

Küçük bir araştırma bile yapılsa, Kur'an-ı Kerim'den ayet çıkaranların veya ayeti değiştirmeye çalışanların başına neler geldiği görülür. Kur'an-ı Kerim Allah Kelamı’dır ve ayetle sabittir ki Allah tarafından korunur.

إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ

İnnâ nahnu nezzelnâz zikre ve innâ lehu le hâfizûn(hâfizûne).

Şüphesiz o zikri (Kur'an'ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz. HİCR Suresi 9. Ayet-i Kerime

Hadi, cesareti olan Kur'an-ı Kerim'den ayet çıkartsın veya değiştirsin, bakalım başına neler geliyor!!!

Kalın sağlıcakla.

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • Sait Aktaş 11 Mayıs 2018 22:56 Tabiki MUHARREM İNCEYE oyum. Ama aday olmak isteyen ve yanlış bulduğum şuanki cumhurbaşkanı degişmesi adına imza verdim Meral hanıma 😉

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart
  • Sait Aktaş 11 Mayıs 2018 22:56 Tabiki MUHARREM İNCEYE oyum. Ama aday olmak isteyen ve yanlış bulduğum şuanki cumhurbaşkanı degişmesi adına imza verdim Meral hanıma 😉

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart
  • Oğuz çelik 09 Mayıs 2018 19:13 Emeğinize sağlık çok güzel yazmışsınız

    CEVAP YAZ 0 1 (1) Öne çıkart

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.