15 °c

İdam Çözüm mü?

İdamı Getirmiyorsanız Kısası Getirin:

            Ahlaki değerlerin yerle bir edildiği yirmi birinci yüzyılda, ne yazık ki dünya her geçen gün daha kötüye gidiyor. Sekiz yaşındaki kız çocuğu Eylül’ün işkence ve tecavüze uğradıktan sonra, dört yaşındaki Leyla’nın ise kaçırılıp aç bırakılarak öldürülmesi ülkemizin utanç tablosunun son örnekleri oldu!!!

            Masum kız çocuğu Eylül’ün vahşi katilinin daha önce de köpeğe tecavüz etmiş olduğu ortaya çıktı!!! Eğer bu insan müsveddesi köpeğe tecavüz ettikten sonra kontrol altına alınsaydı, Eylül şuan aramızda olacaktı. Devlet, ihmali bulunanları en ağır şekilde cezalandırmalıdır!!!

            İdamın gelmesi lazım geliyor mu? “evet” kesinlikle  lazım geliyor!!!  Ve idam en büyük çözüm olacaktır!!! Ancak getirilemiyorsa kısas getirilsin. Kısasın gelmesi bile suç oranlarını yarı yarıya düşecektir. Belki de on da bire düşürecektir!!!

            Berna Laçin Zavallısına Cevap:

“İdam çözüm olsaydı Medine topraklarında tecavüz rekor kırmazdı” şeklindeki tweeti ile Medine topraklarına çirkin bir iftira atan oyuncu Berna Laçin zavallısı haddini iyice aştı. Hakkında soruşturma açılmışsa da bir şey çıkacağına inanmıyorum.

Bu zavallının kalbi Batı’ya yatkın olduğu için Batı’nın vahşet tablosunu görmezden geliyor. Çünkü Batı’nın vahşet tablosunu görmemek mümkün değildir. Birkaç örnek vereyim.

Dünya geneli tecavüz raporu verilerine göre, Amerika Birleşik Devletleri'nde kadınlar daha çok tecavüze uğrarken, listenin son sırasında Suudi Arabistan yer alıyor!!!

ABD’de de bir yılda 84767 kadın tecavüze uğrarken, Suudi Arabistan’da ise 72 kadın tecavüze uğramış.  Almanya’da 7724, Fransa’da 10108, Hollanda’da 2485, İspanya’da 2530, İtalya’da 4513, Türkiye’de 1071, İran’da 176, Cezayir’de ise 376 kadın tecavüze uğramış.

Çocuk istismar suç oranlarında ise durum daha vahimdir. Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) Kasım 2017’de yayımladığı çalışmada 28 Avrupa ülkesinde 2,5 milyon kadın, 15 yaşından önce cinsel istismar ve cinsel şiddete maruz kaldığını belirtmiş!!!

Kadınlara ve çocuklara yapılan cinsel tecavüzler hangi dinde, hangi ülkede olursa olsun kabul edilir bir durum değildir. Alçaklığın daniskasıdır!!! Ancak bunun ülkemizde ve İslam devletlerinde daha fazlaymış gibi gösterilmesi de kabul edilir değildir. Kadın tecavüzleri ve çocuk istismarı dünyanın ortak sorunudur!!!

            Gitmedi Gitmeyecekte:

            Girdiği 9’uncu seçimi de kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı basın toplantısında 24 Haziran seçimlerinin kaybedeninin Ak Parti olduğunu söyledi!!! Hele hele öyle bir şey söyledi ki Kılıçdaroğlu, "Koltuk sevdası olanların bu partide yeri yoktur. Altını çiziyorum, bireysel çıkışlarla kendisine yol arayanların bu partide işi yoktur" dedi. 9 seçim kaybettiği halde koltuğunu terk etmeyerek kimin koltuk sevdalısı olduğunu da göstermiş oldu. Güler misiniz :)) ağlar mısınız:(( bilmiyorum ama ben gülüp gülüp geçiyorum artık.

CHP’de olağanüstü kongre ve istifa sesleri çıkıyor olsa da Kılıçdaroğlu istifa etmeyecektir!!!

Olası bir olağanüstü kongrede de kazanan taraf Muharrem İnce değil Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır. Demedi demeyin!!!

            Geçtim Soğandan Patatesten Limona Gel Limona:

            Market ve Pazar raflarındaki kuru soğan ve patates fiyatlarının mevsim normallerinin üzerine çıkarak 5-6 liraya kadar yükselmesi ülke gündemine oturmuştu. Şuan fiyatlar düşüyor olsa da fiyatı uçuşa geçen limonun kg fiyatı 15 liraya kadar çıktı!!!

            Her zaman yazdım yine yazıyorum devlet bakliyat olsun, meyve sebze olsun, et olsun bu ve bunun gibi ürünlerin fiyatlarını kontrol altına alması lazım geliyor. Aksi halde komisyoncular, büyük çok büyük haksız kazançlar elde edip halkı mağdur etmeye devam edecektir!!!

Kalın sağlıcakla.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Mustafa Açıkgöz 06 Temmuz 2018 12:59 Seçimler bitti güvendik hükümete Başkan yaptık Reis-i şimdi onlara düşen yalnız yazdıklarınızı değil herşeyi kontrol altına alma zamanı

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.