1028 Defa OkunduMedineli Ensar kira fiyatlarını %300 artırsaydı, Ensar ev sahipleri muhacirlerin kızlarını kiraya saysa idi, Ensar’daki esnaf, muhacirleri 3 kuruşa çalıştırıp köpek muamelesi yapsaydı, Sonra Medine halkı çıkıp "Yeter ulan bıktık bu Mekkelilerden, her yer Mekkeli" diye isyan etseydi VALLAHİ ALLAH MEDİNE’Yİ YERİN DİBİNE SOKARDI !
HAKLISINIZ Suriyeliler fırsatçı işverenlerin ucuz işçisi oldu. Fırsatçı ev sahiplerinin kölesi oldu.
Kömürlüğünü boyayanımız 500 lira Işıksız akrep dolu bodrum kata 1500 lira kira aldık.
Çocukları bizim çocuklarımıza okula giderken selpak sattı, dilendi kocasız kalmış anneleri de su sattı. Kira parasını denkleştiremediğinde o böcekli rutubetli pis bekar odalarının gecesi elli liralık parasını çıkarmak için otel sahibinin salyalarına maruz kaldı.
Bizim ikinci el kokuşmuş kıyafetlerimizi giyip ısındı, örtündü O ırkçı beyinciklerimizin zihin konforlarını bozdular evet!
Halbuki deneseler o ağır bombalara o kimyasal silahlara karşı evlerindeki çatal, bıçak, çamaşır suyu ile düşmana karşı durabilirlerdi belkide.
Buraya gelemeyenleri Akdeniz sularındaki onbinlerce cesetten biri oldu. Hepsi birer istatistik oldu. Televizyonda görünce Ah vah ettiğimiz yalandan üzüldüğümüz iki dakikalık savaş ölüsü haberi oldu.
Peygamber de yetimdi, ama olsun o peygamberdi. Peygamber de hicret etmişti ama o peygamberdi. Eee bu peygamber kimin peygamberiydi? HAKLISINIZ ne gelselerdi, ne de sizin hasta ruhlarınızın hedefi olsalardı.
Temiz temiz ölselerdi öyle değil mi? Ahirette yakanıza yapıştığında ölü bir çocuk "Allah'ım ama zihin konforumuz bozuldu hem biz doyamıyorduk bir de onlar çıktı."
Allah çarpar seni arkadaşım! Onlar geldiğinden beri enflasyon hiç yükselmedi. Üstelik biz onlara cümle mazluma kol kanat olduk diye belkide Rabbim bize 15 Temmuz'da rahmet verdi. Allah'ın bize bu rahmetin büyükçe bir sebebinin de onlar olduğunu.
Sınırı geçince toprağı öpen dede, Tek odalı evinin duvarında bizim bayrağımızı asan aile, Savaşta ağır yaralanan kızını parasız ameliyat edebilmiş baba, Yaşlı anasına tutunmuş downsendromlu Suriyeli genç, Yetimlerini bayramda baştan sona giydirdiğimiz ana, hepsi ellerini kaldırıp minnetle dua ediyor bizler için Allah'a Ama siz ne anlarsınız Çünkü siz hep HAKLISINIZ Vicdanınızı mı alırdınız aklınızı mı bilmiyorum ama kendinizi de aldırın isterdim.
Aldırın da gerçek insanlara yer açılsın Maalesef... Çok değer verdiğim arkadaşlarım ve ağabeylerime kadar sirayet etmiş. Bu Suriyeliler meselesinde şikayetçiler safına geçen çok kardeşim oldu. Cidden bu durum beni üzdü. Mutabık olduğumuz husus "eli silah tutan erkeklerin" cepheye gidip savaşması görüşüydü.
Ancak onlar provokatörlerin genel kışkırtmalarıyla 3-5 jöleli Şebbiha haininin taşkınlıkları sebebiyle memleketimize sığınan garibanları, mazlumları, kadın ve çocukları da yaptıkları Suriyeli karşıtı genellemelerin içerisine dahil ettiler.
ALLAH'A YEMİN EDERİM Kİ; Suriye’deki savaşın Türkiye’ye sıçramaması, ülkeyi batıracak ekonomik krizler geçirmemiş olmamız ve 15 Temmuz’da darbecilerin başarıya ulaşamamış olmasının en büyük sebeplerinden biri de ülkemize sığınan bu mazlumların DUALARIDIR!

Yorumlar