1456 Defa Okundu

                Parlamenter Sistemin Son Günü:

Lider ülke, Sosyal devlet, Dev ekonomi ve Bilimsel atılım anlayışı ile oluşturulan Yeni "Cumhurbaşkanlığı Sistemi" ile Türkiye’nin KÜRESEL GÜÇ olma yolunda şahlanması hedefleniyor...

            07 - 08 Temmuz günleri Milletvekiller yemin etmiş bu gün de  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin etmesi ile yeni hükümet yeni sistem ile  göreve başlayarak, kokuşmuş olan parlementer sistemde son bulmuş olacak.

            Yeni sisteme karşı olanların yanlış düşündüklerini, parlementer sistemden çok daha iyi olduğunu en geç 3 yıl içerisinde büyüyen ekonomi, güçlenen Türkiye ile hep birlikte göreceğiz. 

Bütün hedeflerin geçekleşmesi dileğiyle… Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun İNŞAALLAH.  

            Vay Halimize:

"ODTÜ'de yapılan mezuniyet töreni sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, hakaret içeren pankartın açılması kabul edilir gibi değildir. Bu düşünce ve ifade özgürlüğü de değildir. Bu düpedüz alçaklıktır.

Ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret içerikli pankart açacaksınız, pis pis te sırıtacaksınız öyle mi? Yok öyle bir dünya konuyla ilgili 3 kişi gözaltına alınmış inşallah gereği fazlasıyla yapılır...

Ülke de tek adamlılık var diyenlerin de, bu pankarttan sonra yüzlerinin kızarması lazım geliyor. Çünkü ülke de tek adamlılık olsaydı, değil o pankartın açılması ODTÜ diye bir üniversite olmazdı.

ODTÜ’de öğrenciler böyle eğitim görüp böyle yetiştiriliyorsa vay halimize vay! Kemalizm’in müfredatı var oldukça biz asliyeyi hüviyetimize dönemeyeceğiz.

Patates Çok Pazar Yok:

            Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde çiftçilik yapan Mahmut Keskinli, yetiştirdiği patateslerin elinde kaldığını söylüyor. Bu nasıl iş arkadaş Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba da, yetiştirilen patateslerin malum sebeplerden dolayı yeterli olmadığından Suriye’den alıyoruz demişti.

Yüzlerce dönümlük tarlasında 1500 ton patates yetiştiren çiftçi, tek sorunun pazar sorunu olduğunu söyleyerek Bakan Fakıbaba'yı tarlasına davet etmiş. Kendisinin davete icabet etmesi ve olayı yerinde incelesi lazım geliyor.

            Cezalar Böyle Caydırıcı Olmalı:

            Trafik magandaları gün geçmiyor ki trafikte terör estirmesinler. Direksiyon başında meyve yerken ayaklarıyla araba kullanan mı, direksiyon başında içki içen mi, direksiyon başında çiftetelli oynayan mı, 5 kişilik arabaya 10 kişinin binmesi mi… Ne ararsanız var Türkiye trafiğinde.

Şuan sosyal medya da dolaşan bir videoda, trafik magandasının biri  köprü ayağı taşıyan bir tırın altından geçiyor. Kendisini uyaran tır sürücüsünü dikkate bile almayan maganda, tekrar tırın altından geçerek yoluna devam ediyor.

Peki bu bitmek tükenmek bilmeyen trafikte işlenen suçlar neden devam ediyor? Kendilerinden çok diğer sürücülerin de hayatlarını tehlikeye atmaya devam ediyorlar. Çünkü cezalarımız caydırıcı ve yeterli değil. Aşağıda vereceğim örnek fazlasıyla yeterli olacaktır.

Belçika’da Türklere ait bir düğün konvoyu, Avrupa’nın en işlek otoyollarından biri olan E17 otoyolunu trafiğe kapatıp, halay çektikleri için bölgedeki trafik polisleri tarafından mahkemeye çıkarıldılar.

Aslında burda cezadan çok yargıcın söylediklerine dikkat etmek lazım geliyor. Yargıç Peter D’hondt, “Sadece trafik sıkışıklığına neden olmakla kalmıyorsunuz. Aynı zaman da, diğer sürücülerin sinirlenmesine yol açıyorsunuz ve davranışınız agresifliğe, sonucunda da ırkçılığın artmasına neden oluyor. Zaten yeterince ırkçı var, buna karşı durmanız gerekiyor… Eğer bir parti yapmak istiyorsanız, kafanıza kova bile geçirebilirsiniz ancak yolları amaçları için kullanılmaya bırakacaksınız. Yaptığınızın diktatöryel bir tarafı var. Yollar hepimize ait ve kimse kendi malı gibi kullanamaz. Yolu tıkarken o esnada hastaneye yetişmeye çalışan birinin vaktini çalmış olabileceğinizi düşündünüz mü? E17 Avrupa’daki en kalabalık otobanlardan biri. Sizin dans edebileceğiniz bir yer değil. Burası otoyol ve buranın kurallarını çiğneyemezsiniz. Sonucuna katlanacaksınız”

Kesilen ceza ise görülen nihai duruşmada olaya karışan 18 kişiye ayrı ayrı, 2 ila 4 bin Euro arasında para cezası toplamda ise 40 bin Euro (yaklaşık 216 bin lira) ve 3 ila 5 yıl trafikten men cezaları verildi.

İşte ceza böyle olur. Hadi bakalım yine oynasınlar da göreyim onları…

Kalın sağlıcakla.

Araştırmacı - Yazar

Ahmet Öztürk

1453ahmetozturk@gmail.com

Yorumlar