1108 Defa Okundu

           S-400’Ler Geldi:

            S-400’ler Rusya'dan gelen kargo uçaklarıyla gelmeye başladı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, daha önceki bir konuşmasında, S-400'lerin Temmuz ayının ikinci haftası gibi geleceğini duyurmuştu. ABD'nin haddini aşan tehditlerine rağmen geri adım atmayan Türkiye, bu hava savunma sistemiyle hava sahamızı da güvence altına almış olacak.

​            Tehlikeye açık kalmamız için ellerinden geleni yapan dış mihrapları anlıyorum da bizim içimizde ki yerli düşmanları anlamış değilim. Ne diyorlardı yerli ve dış düşmanlarımız, ABD S-400 hava savunma füzelerini aldırmaz, alamayacaksınız, gücünüz yetmez, sonunuz olur şu olur bu olur. Hep korkaklık ifadeleriyle yüklendiler. Ancak biz ne yaptık alamazsınız diyenlerin yüzlerini kızartarak, ABD’ye meydan okuyarak aldık ve almaya devam edeceğiz. Alamayacaksınız diyenler şuan ne hissediyor onu da biliyorum...

​            Evinizin kapısı açık olursa giren hırsız çok olur. Bilin istedim ey aklı manyaklar…

Rusya parlamentosunun, Federasyon Konseyi’nin Uluslararası Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, S-400 sevkiyatı ile ilgili gelen tepkiler hakkında, Rusya ile Türkiye arasında askeri alandaki işbirliğinin kendi kendine yeter durumda olduğunu, ABD’nin de bu gerçekle barışması gerektiğini söylemiş. Bence ABD’ye çok güzel kapak cevap olmuş!

Müze Kart Zam Yokmuş:

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy "Yerli turisti korumamız gerekiyor. Müze Kart'ı yaygınlaştırmak istiyoruz. Müze Kart'ın bundan sonra hiçbir zaman fiyatını yükseltmeyeceğiz. Müze Kart fiyatları sabit kalacak, zam yapmayacağız" demiş sanırsınız lütufta bulunmuş.

Cennet mekân padişahlarımızın yaptırdığı birbirinden güzel saraylarımızı gezmek, görmek ve araştırmak isterseniz neyle karşılaşacaksınız biliyor musunuz?

Yani, iki hafta sonumu tarihimi gezmeye ayırayım derseniz 270 TL yalnız bilet ücreti ödemek zorundasınız. Hele 4 kişilik bir aileyseniz ve indirimli biletlere de kriterleriniz uymuyor ise vay sizin halinize, tamtamına 1080 TL para ödersiniz.

Cennet mekân padişahlarımızın yaptırmış olduğu bu güzel saraylara ücretle girmek hangi akla hizmet. Yabancı ziyaretçilerden ücret alınmasını anlıyorum ama T.C. vatandaşlarından ücret alınmasını anlayamıyorum arkadaş. Anladığım şu; kazığın böylesi!

Okuma kültürü olarak çokça gerilerde olduğumuz sabitken, böyle fahiş ücretlerden vazgeçilmeli ve vatandaşlarımız tarihini öğrenmeye teşvik edilmeli. 

Yetkililere diyeceğim ise sarayları restore ederek bir şeyler yapıyoruz diye düşünmeyin çünkü bunlar birer lütuf değil, sizin asli görevlerinizdir. Saraylar bugün müze olarak kullanılıyor olabilir, ancak unutulmasın ki,  yüce padişahlarımız asırlarca dünya siyasetine bu saraylardan yön vermişlerdir. Saraylarımız Türkiye milletinin şerefidir.

Rahmet ve Minnet:

Mütedeyyin gazeteci Yazar Mehmet Şevket Eygi’yi, Cumartesi günü ikindi namazını müteakip Fatih Camii’nden ahirete yolculadık. Maşallah çok güzel ve kalabalık bir cenaze namazı kılındı. Tabi kraldan çok kralcılar olmasaydı daha güzel olacaktı.

Başkan Erdoğan’ın da katıldığı cenaze töreni, kendini bilmezler yüzünden az daha harap olacaktı. Başkan Erdoğan’ın Camii avlusuna girmesiyle tezahüratlar başladı, duyarlı vatandaşlarımız hemen müdahale ederek burasının bir camii olduğunu hatırlattılar.

Demem o ki kraldan çok kralcılık yapmayın, etmeyin bari camide yapmayın ayıptır günahtır. Böyle yaparak Ak Parti'ye en büyük zararı siz veriyorsunuz, faydanız yok bari zararınız olmasın.

Mütedeyyin bir yazar olan rahmetliye Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum.

15 Temmuz 2016:

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin 3. Sene-i devriyesinde; şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi büyük bir minnetle anarken, hainleri de en büyük şiddetle lanetliyorum.

Kalın sağlıcakla.

Yorumlar