1036 Defa Okundu

Hamidiye Suyu Yerli ve Millidir Kıymetini Bilin

Hamidiye Suları:

Hamidiye Kaynak Suları, II. Abdülhamid tarafından İstanbul'a, çeşmeler aracılığıyla içme suyu dağıtımı için kurulmuş ve 1979 yılından itibaren anonim şirket olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen tesislerdir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Hamidiye suyu, THY’nin yer hizmetleri veren iştirak şirketi TurkishGroundService'nin (TGS) İBB iştiraki olan Hamidiye'den su alım anlaşmasını sonlandırmasının ardından, Milli Saraylar, Vakıfbank ve iki bakanlık da su almayı bırakmış.

Peki, neden bıraktılar?İBB’nin Ak Parti’den CHP’ye geçtiği için olabilir mi? Eğer öyleyse yazıklar olsun!!! Hem TGS’nin yeni suları Fransız markası olan Sırma olacakmış. Nerde kaldı yerli ve millilik politikamız?

Bu yazıyı yazarken inadınıza HAMİDİYE Marşı’nı dinliyorum...

            İmamoğlu’nun Ahmet Kaya Ziyareti:

            Ekrem İmamoğlu, her ikisi de sürgünde ve Paris’te ölen usta sanatçılar Ahmet Kaya ileYılmaz Güney’in mezarlarını ziyaret etmiş.

Sosyal medyada çok eleştirilen İmamoğlu’nu sonuna kadar destekliyorum. Ancak keşke Ahmet Kaya’nın neden sürgünde ölmek zorunda kaldığı hakkında da bir şeylersöyleseydi...

Sigara Cezası:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir araba gördüm. İçinde çocuklar vardı ve babaları şoför koltuğunda sigara içiyordu. Böyle şey olmaz. Niye bunlara ceza verilmiyor? Özel araçlarda da tümüyle yasaklanmalı" sözleri üzerine, yurt genelinde birçok ilde 'Dumansız Araç Uygulaması' yapıldı.

Polis ekipleri kamera ile güzergâhları kontrol ederken,sigara içildiği tespit edilen özel araç sahibi şoförlere adeta yağmur gibi ceza yağdırdı. Öyle ki yalnız bir günde,"Dumansız Araç Uygulaması" kapsamında 5 bin 63 sürücüye sigara kullanımı kabahatinden idari para cezası uygulandı.

Vatandaşın arabası kendi özel alanıdır; tıpkı evinin olduğu gibi. Arabada sigara içme yasağı paralı poşetler sistemi gibi çok yanlış bir uygulama oldu. Zamanla görecekler nasıl ki paralı poşet sandığa yansıdı buda yansıyacak.

Yetmedi mi Zamlar:

Elektriğe yine yüzde 15 zam yapıldı. 2018 yılının ağustos ayından bu yana doğalgaza ve elektriğe 5’er kez zam geldi!!!Toplamda 10 defa zam haberi aldık. Tüm bu süre zarfında ise doğalgaz ve elektriğe sadece bir kez indirim geldi. Yetmedi mi bu zamlar?

26 Ay Sonra:

Her gün zam üstüne zam haberleri gelirken, Eylül ayı enflasyonu yıllık yüzde 9.26 geldi. Böylece Temmuz 2017’den bu yana yani 26 ay sonra enflasyon ilk kez tek haneli rakamlara gelmiş oldu.

İnşallah böyle devam eder…

Kalın sağlıcakla

Araştırmacı - Yazar

Ahmet Öztürk

1453ahmetozturk@gmail.com

Yorumlar