26 °c

Hadi Türkiye, Dolar Düşüyor

Birlik Olma Zamanı:

Öncelikle, yazıma birlik olmanın önemini anlatarak başlamak istiyorum. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD'nin Türkiye aleyhinde izlediği politikaları eleştirerek, Türkiye için her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi. Bu çok önemli bir bildirim.

Neden;

Dostumuz olmayan bir ülke bile Amerika’nın yaptığı bu ahlaksızlık karşısında desteğini açıklamışken, biz ülke olarak hala neden birlik olamıyoruz?

Sosyal medyada sürekli spekülatif mesajlar cirit atıyor. Karşı olabilirsiniz, başka bir siyasi partili olabilirsiniz, siyaset ile ilginiz olmayabilir…

Amaaaa bu güzel ülke hepimizin. Dış güçlere karşı böyle zamanlarda sımsıkı kenetlenmeliyiz. Onlara ne kadar güçlü olduğumuzu göstermeliyiz. Dış güçlerin istediği bizim birlik olmamamız değil mi zaten!!!

Bununla ilgili bir alıntıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. Suriyeli bir çöp toplayıcısının tespiti…

Genç ‘’biz Suriye’de önyargılı yaşıyorduk. Bir birimize ayrım yapmaya başladık ve yavaş yavaş arttı. Şii’si iktidar olduğu için kimseyi beğenmiyordu, Sünni’si çoğunluk olduğu için kimseyi beğenmiyordu, Hristiyan zengin olduğu için, Kürdü başka beğenmiyordu, Arabı başka beğenmiyordu, Türkmen’i başka beğenmiyordu, kimse kimseyi beğenmiyordu… Herkes dedikodu yapıp, sosyal medyada küfürleşiyordu, herkes herkesten uzaklaşıyordu. Herkes çokbilmişti. Herkes en ahlaklı, en dindar, en namuslu benim diyordu. Şimdiiiii… Durum değişti… Hepimiz Gaziantep çöplüklerinde birleştik… Çöp toplarken artık kimse kimseyle tartışmıyor. Çöplüğe düşünce birleşmeyi öğrendik…’’

Bizler ülkemize sahip çıkalım!!!

Endişe etmek, tereddüt etmek, sadece eleştirmek, paniğe kapılmak yerine birleşelim ve güçlü olalım…

Zaman birlik olma zamanı!

Zaman düşmana fırsat vermeme zamanı!

Zaman Türkiye’nin ve milletin gücünü gösterme zamanı!  

            Türkün Türk’ten Başka Dostu Varmış:

            Katar emirinin Türkiye’ye, maliye bakanıyla gelip Başkan Erdoğan’la görüştükten sonra yapılan açıklamada, Türkiye’ye 15 Milyar Dolarlık yatırım sözü verdiği bildirildi. Bu zor günlerimizde yanımızda olduğunu dünyaya gösteren Katar, Müslüman bir ülkeye yakışan hareketiyle örnek oldu!

            Demek oluyor ki; Türkün Türk’ten başka dostu varmış. Araplar bize l. Cihan harbinde ihanet etti iddialarına da inanmayın, bu yalanın daniskasıdır! Tarih vesikaları ortadır, inanmayan araştırsın baksın. Bu yalanı ispatlayan bir yazıda yazacağım…

            Muhtarlardan Örnek Davranış:

            ABD’nin, Türkiye’ye karşı aldığı yaptırım kararlarına tepki göstermek isteyen Rize Merkez Muhtarlar Derneği üyesi 30 muhtar maaşlarını hazineye bıraktı.

Takdire şayan olan bu davranışın devamını özellikle bizim vekillerimiz olan milletvekillerinden bekliyorum. Hazinenin paraya ihtiyacı mı var? Hayır, yok ama hem birlik adına hem de örnek davranış olma adına yapılması lazım geliyor!

Yerli Malı:

Yazarlığımın yanında teknoloji üzerine yaptığım ticaretten anladığım şu, Türkiye olarak yerli malı teknolojisinde gerideyiz. Akıllı telefon sektöründe adından bahsettiren ‘’Vestel Venüs’’ akıllı telefonlarına ilgi artmalı.

Vestel’in amiral gemisi olan Venüs Z20 akıllı telefonu inceledim abartısız yazıyorum İphone 7, Galaxy S8, Lg G6 gibi akıllı telefonlara kafa tutacak bir model!!!

Devletin, yerli malı olan bütün ürünlerin ÖTV’sinde ve satışı konusunda her türlü desteği vermesi lazım geliyor.

Tüm Ümmeti Muhammedin, Kurban Bayram’ını kutlar, hayırlara vesile olasını dilerim…

Kalın sağlıcakla.

Araştırmacı - Yazar

Ahmet Öztürk

1453ahmetozturk@gmail.com

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Mustafa Açıkgöz 19 Ağustos 2018 13:21 çok çok güzel yazı oluş ama maaşlarını verecek milletvekilleri biraz zor gibi

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart
  • Oğuz ÇELİK 19 Ağustos 2018 12:35 Sadece kenetlenmek ile değil devlette biraz kemer sıkmalı. Güzel yazı eline sağlık

    CEVAP YAZ 1 1 (1) Öne çıkart

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.