2344 Defa Okundu

Konya'da Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya, görev yaptığı Şehir Hastanesi'nde Hacı Mehmet Akçay tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Hacı Mehmet Akçay, saldırının ardından aynı silahla intihar etti. 

Yaşanan bu acı olayı duyduktan sonra, hangimiz güne olduğu gibi devam edebildik? Çok acı çok… Bir baba, bir evlat, bir kardeş, bir can, bir doktor daha ölüme gitti. 

ÇIKARIN STETESKOPLARI SİLAHLANIN!

Sağlıkta şiddete karşı kamu spotu yayınlayan bakanlık, neden etkili bir yasa için harekete geçmiyor? Kamu spotları günden güne artan şiddeti sona mı erdirecek?

Tansiyonu düşüren, ağrıları dindiren, kırıkları tedavi eden, yaralara dikiş atan, her öksürüğe çare bulan, üstüne canından olan doktorlar steteskopları bir kenara koyup silahlanmalı mı? 

BÜYÜK HASTANELERİMİZ DOKTOR KANINA BULANDI

Büyük ve donanımlı hastaneler vaat eden, ‘MİLLETİNE’ Şehir Hastaneleri  sunan iktidar, doktorlarını değersizleştirdi. Tercihini sermayeden yana kullanan iktidar, yakında nitelikli hekim sıkıntısı çekeceğinin farkında değil!

Sağlıkta performans sistemine geçildiği zamandan beri, hasta-hekim güven ilişkisi bitti. Bayram nöbeti, acil nöbeti, ameliyatlar… 36 saat iş başında ter döken, insani koşullarda çalışamayan, değersiz sayılan doktorların bu şartlar altında sağlıklı bir şekilde yaşayamazken, sağlık vermesi bekleniyor.

Doktorlar artık bu ülkede doktorluk yapmaktan vazgeçiyor.

Tıbbi dil sınavlarına hazırlanan, yurt dışında iş aramaya başlayan türk doktorları ülkeyi terk etmenin yolunu arıyor. 

MESLEĞİN İTİBARINI GERİ VERİN!

Dr. Ekrem Karakaya’nın öldürülmesinin ardından, hastaneye giderek açıklamada bulunan Konya Valisi Vahdettin Özkan, iş bırakan sağlık çalışanlarının protestosu ile karşılaştı. Konya Valisi Vahdettin Özkan'a katledilen Doktor Ekrem Karakaya hakkında açıklama yaptığı sırada sağlık çalışanları tarafından tepki gösterildi. İş bırakan sağlık çalışanları Vali Özkan'ın konuşmasına izin vermeyerek yuhaladılar. Sesi duyulsa da ne dediğinin artık ne önemi var? Bir can daha gitti.  Doktorluk mesleğinin itibarını bitirdiniz. Mesleğin itibarını geri verin! 

NEYSE Kİ TWEET ATTILAR

Sayın Bakan Fahrettin Koca, Ekrem Karakaya’nın ailesine ne diyecek? Önlemek için tweet attım mı diyecek? Sağlıkta şiddeti ciddiyetsiz yasalarla önlemeye çalıştım daha ne yapaydım mı diyecek? Bir doktoru daha kaybettik. Bu son mu olacak? Bize bunun sözünü kim verecek?

Doktorları için, güvenli çalışma ortamını sağlayamayan iktidar, tüm ülkenin yüreğini yaktı. Tıkanan sağlık sisteminin tüm sorumluluğu sağlık çalışanlarının üzerine yıkıldı. Doktorlara, giderlerse gitsinler diyenler şimdi dönüp baksın, Dr. Ekrem bey sonsuzluğa gitti.

 

Yorumlar