860 Defa Okundu

Ülkenin Son Hali:

            İzmir'de bir kız öğrenci, yaşları 15-16 arasında 5 kız öğrenci tarafından tekme tokat dövüldü. Videoyu izlediğim zaman; ahlak seviyesinin ne kadar düştüğünü bir kez daha anladım. Suç yalnız çocuklarımız da değil, eğitim sisteminde ve en büyük suç biz anne babalardadır. Çocuğum süper okusun, en iyi sınıflarda olsun, hiç kimse ona laf söyleyemesin, çocuğum özgür büyüsün, istedikleri hemen olsun… İşte son halimiz. Her geçen gün ahlaki değerlerin yok olduğu bir ülkeye dönüyoruz. Oysa ki çocuğum ahlaklı olsun, çocuğum değerlere sahip olsun, en büyük değeri ‘’İNSAN’’ olmak olsun… Bunları önemseyen kaç ebeveyn var merak ediyorum? Gelelim eğitim camiasına… Öyle eğitimciler var ki kendisinin tekrar eğitilmesi gereken; konuşma, davranış hepsi yerle yeksan. Çocuk yanında yanlış davranış yapıyor, uyarma şekli çocuğun yaptığı davranıştan daha korkunç!!!Bu arada tüm güzel yürekli öğretmenlerimize saygım sonsuz. Görevini yürekle yapan öğretmenlerimizi tenzih ediyorum. Ne güzel Türkiye ama!!!

Pişman Olmuş Magandalar:

Balıkesir'de bir hastanede çekilen görüntüler, sosyal medyanın gündemi olmuş çok tepki toplamıştı. Gasp iddiasıyla gözaltına alınan magandaların, polis ekiplerinin üzerine yürüdüğü ve polislere ’lanlı’ ‘lunlu’ hakaret ettiği görülüyor. Birçok suçtan sabıkası olduğu öğrenilen iki şüpheli, tutuklanarak cezaevine konulmuş. Videoyu izleyenler fark etmiştir ki magandaların halini sanırsınız tüm dünyaya hükmediyorlar, tüm dünya emirlerinde öyle havalı öyle forslular yani…

Maganda ifadesinde; ben polisi ittirdim çünkü alkollü idim. Özür dilemeye gidecektim. Hatamı fark ettim. Uyuşturucuyu bıraktım. Babam yok, annem tek. Ona yardımcı olmak istiyorum. Bir boşluğa düştüm, o boşlukta da bu olaya düştüm. Kavga ettiğimi kabul ediyorum ama gasp etmedim. Çok pişmanım demiş. İnşallah gerçekten pişman olmuş hatasını anlamıştır. Ama adım gibi eminim ki ceza indirimi almak için pişmanım demiştir.

Gasp etsin, küfür etsin, darp etsin, adam öldürsün, yaralasın sonrada pişmanım diyerek ceza indirimi alsın ne güzel Türkiye ama!!!  (Bu duruma cezaların yetersiz olması sebep oluyor)

İstanbul Depremi:

            Geçtiğimiz günlerde 5,8 büyüklüğünde bir depremle sallandık. Kimse ne yapacağını bilemedi öyle ki her ağızdan bir ses, toplanma yerlerinden bihaber millet. İstanbul'da afet toplanma alanı olarak belirlenen 493 bölgeden bugüne kadar 416 tanesi, alışveriş merkezi, rezidans ve gökdelene, kentin hemen her yerindeki acil ulaşım yolları da otoparklara dönüştürülmüş durumda. Geriye kalan 77 afet toplanma alanı da, yurttaş tarafından ya bilinmiyor ya da herhangi bir afet halinde toplanmaya uygun değil. Buda bizim olası büyük bir depreme hazır olmadığımız anlamına geliyor. Ne güzel Türkiye ama!!!

Özel İletişim Vergisi:

            1999 depreminden sonra gelen ve olağanüstü durumlar için iletişim altyapısını güçlendirmeyi amaçlayan Özel İletişim Vergisi ile bugüne kadar 64 milyar TL toplanmış. Yaşadığımız depremle gördük ki iletişim altyapısının nasıl güçlendirildiğini öyle ki operatörler 4 saat ila 10 saat arasında hizmet veremediler. Ne güzel Türkiye ama!!!

            Bu kadar para nereye gitti, nerede kullanıldı bilen var mı?

Kalın sağlıcakla.

Yorumlar