10776 Defa Okundu

İsrail, Şifa Hastanesi'ni basarak bir kez daha eşi benzeri görülmemiş bir barbarlığa imza attı.

Uluslararası hukukun bu kaçıncı ihlali artık saymakta zorlanıyoruz. 

On binden fazla sivili şehit edip soykırım suçu işleyen yalan üretim makinesi İsrail “Gazze’de Hamas var” diyerek bu katliamları gerçekleştirirken on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı Şifa Hastanesi’ni “Hamas ve esirler var” diye bastı. Yoğun bakım ünitelerine kadar vurdu. Ancak karargah ve esir bulamadı. Olmadığını o da çok iyi biliyordu.

“Gazze’de Hamas, Şifa Hastanesi’nde esirler var!” - Resim : 1

Son olarak da El-Ehli Baptist Hastanesi’ni kuşattı.

“Gazze’de Hamas, Şifa Hastanesi’nde esirler var!” - Resim : 2

Zaten İsrail Gazze'deki birçok hastaneyi zorla tahliye ettirmek amacı ile bastı, yerleşkelerini ve ana binalarını vurdu.

Saldırılarda yüzlerce kişi şehit oldu ve yaralandı. 25 hastane hizmet dışı kaldı.

Enerji kaynaklarının tükenmesi sebebiyle de  sabit hat ve cep telefonları ile internet iletişim hizmetleri tamamen kesildi. 

“Gazze’de Hamas, Şifa Hastanesi’nde esirler var!” - Resim : 3

Şifa Hastanesi'nde elektrik kesintisi ve hizmetlerin durması nedeniyle 6'sı prematüre bebek olmak üzere toplam 20 kişinin hayatını kaybetmesi artık dünyaya sayı olarak az mı geliyor bilmiyorum ama bir bebeğin tırnağının kanamasının bile İsrail hesabını veremez. 

“Gazze’de Hamas, Şifa Hastanesi’nde esirler var!” - Resim : 4

Katlettiği her insanın hesabını veremeyeceği gibi!

Ahmakların söylediği Şifa Hastanesi ve diğer hastanelerin Hamas'ın ana karargahlarından biri olduğu yalanlanmıştı.

Gazeteci Muhammed Ebu Taqiya, Twitter (X) üzerinden Hamas Siyasi Bürosu üyesi İzzat el-Rişk’in açıklamalarını içeren bir paylaşım yaptı.

- İşgalci İsrail, bazı silah ve kıyafetleri getirip Şifa Hastanesi'ne yerleştirerek açık ve skandal bir oyunla dünyaya duyurdu.

- İşgal yalanlar ve kimsenin inanmadığı uydurma hikayeler anlattı. Biz, işgalin skandal bir oyun oynayacağı konusunda erken uyarıda bulunduk.

- İşgalin, saldırganlığın başlangıcından bu yana tüm iddia ve anlattıklarında yalan söylediği kanıtlanmıştır.  

- İşgalin yalanlarını kendileri için doğrulamak için Birleşmiş Milletler, Dünya Sağlık Örgütü ve Kızıl Haç'tan bir komiteye defalarca çağrıda bulunduk.

- İşgal ordusu düşman ve hasım olup, vasıflı değildir ve iddia etme, başarma ve yönetme yetkisine ve hakkına sahip değildir. 

Evet HAMAS, uluslararası kuruluşları hastanedeki durumu incelemeleri için Gazze'ye çağırdı. Çünkü İsrail’in sürekli yalan diline pelesenk olmuş. 

Hastane yetkilileri de binada hasta ve yaralılar ile onlara yardım etmeye hayatını adamış sağlık çalışanlarından başka kimsenin olmadığını ifade ediyor.

Hastanenin dışında ailesiyle çadırda yaşayan Filistinli Fadi Ronaey "Burası en güvenli yer. Eğer çıkıp Gazze'nin güneyine doğru gidersek büyük ihtimalle yolda öldürülürüz." diyor.

“Gazze’de Hamas, Şifa Hastanesi’nde esirler var!” - Resim : 5

25 yaşındaki Filistinli bu gencin dediği gibi gidecek hiçbir yer yok! Ve İsrail bunu çok iyi bildiği için hastanelere sığınan sivilleri oradan çıkartmak istiyor.

Bunu doğrulayan bir olayı da hemen aktaralım sizlere;

İşgalci İsrail ordusu Gazze’nin içinde bulunan hastanelere sığınan kişilere ve hastalara güneye gitmesi çağrılarında bulundu.

Ancak gelin görün ki New York Times'ın Şifa Hastanesi içindeki birden fazla kaynağa dayandırdığı haber gerçek niyeti gözler önüne serdi.

Hastaneden ayrılmaya çalışan bir aile işgalci İsrail ordusunun bölgeye yerleştirdiği keskin nişancıların hedefi oldu. NYT’nin bildirdiğine göre ise olayda en az bir kişi şehit...

Hastanelere kimse sığınmasın onları da rahatça katletsin, yaralılar tedavi göremeden şehit olsunlar, doktorlar, sağlık görevlileri de hastaneleri terk etsin, yaralılara bakamasın. 

Gazze’de hayatı tamamen durdurmak için önünde engel olan hastaneleri yok etmek amacıyla bu baskınları İsrail’in gerçekleştirdiği tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriliyor.

İstedikleri kadar yalan söylesinler.Öylesine kötü yalancılar ki doğru karşısında bir saniye bile yalanları tutunamıyor.

ABD Başkanı Joe Biden de, Şifa Hastanesi’nin "karargah" olduğunu ispatlayamayan, sunduğu sözde kanıtlar sosyal mecrada alay konusu olan İsrail’in, hastane baskınını yine onların yalanları üzerinden savunmaya çalışarak bir kez daha rezil oldu.

Rezil olmaya da doymuyor bunlar.

Ar damarları çatlamış! Belli ki mitoman hastalığına yakalanmış bunların hepsi!

Bu hastalığın tanımına baktığımızda; Sürekli hayali senaryolar, hayali olaylar ve kişiler uydurur ve söylediği bu yalanlara kendi de inanırmış!

Ya da yalan söyleme hastalığı yani “Patolojik yalan”

Sonuçta hastalığın adı değişse de bunların ruh hastası olduğu, normal olmadığı, tedavi görmeleri gerektiği kesin!

Sadece Gazze için değil yakın gelecekte bu manyakların dünyanın tamamını ateşe vermemeleri için acil tedavi edilmeleri şart!

Toplu terapi almaları gerekiyor. 

Gazze sonuçta bir oyun değil gerçek bir yaşam alanı!

10 bini aşkın insan şehit edildi daha kaç bin insanın katliamını seyredeceğiz?

Dünyanın tüm vicdanlı insanları, bulunduğunuz ülkelerde siyasilere baskıları arttırın! 

Vicdanınız lütfen sizi hiç rahat bırakmasın.

Yorumlar