320 Defa Okundu

Galatasaray’da seçime günler kaldı. 19 Haziran’da yapılacak başkanlık seçimi ile bu keşmekeş sarı-kırmızılılar için bitecek. Ben daha önceki yazımda başkan adayımı nedenleriyle birlikte açıklamıştım. Şimdi biraz da taraftarın sesine kulak vermek istiyorum.

Bir yanda takımın teknik direktörü kim olacak, bir yanda oynanacak eleme maçları, bir yandan da Galatasaray taraftarı haklı olarak, heyecanla başkanın kim olacağını bekliyor. Kulüpleri her zaman başkanlar yönetse de taraftarın da etkinliğini göz ardı etmemek gerek. 5 adayın yarışacağı seçimde Galatasaray taraftarı Burak Elmas, Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu isimleri üzerinde yoğunlaşıyor. Üç adayın da teknik adam seçimi Fatih Terim, hal böyle olunca da diğer adaylar taraftar gözünde eleniyor.

Şu anki yönetim seçim öncesi Galatasaray TV ve sosyal medya hesaplarında yapılacak seçim programları için adaylardan 500 bin TL istemişti. Burak Elmas ise 500 bin değil 1 milyon TL bağışta bulunarak, taraftarı kendine çekmeyi başardı. Metin Öztürk’te ise öne çıkan ve benim gözlemlediğim “3 yıllığına geliyoruz ancak 1 yıl sonra kulübü seçime götüreceğiz. Güvenoyu için 28 Mayıs 2022'de seçim yapacağız. ” demesiydi. Bu durum eminimki taraftarın da hoşuna gitmiştir.

Eğer Metin Öztürk başkanlığından memnun kalmaz ise taraftar, pandemi biter de statlara seyirci alınınca, “yönetim istifa” sloganlarını duymayız, bir yıl sonra tekrar seçim olacak çünkü. Son olarak durumu toparlayacak olursak taraftarın gözünde seçim Burak Elmas, Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu arasında geçecektir. Benim de sürpriz adayım daha önce de bahsettiğim gibi Yiğit Şardan.

Yorumlar