988 Defa Okundu

‘’Maklube’’ Bizimdir Bizim Kalacak:

Mardin, Şanlıurfa ve Siirt’te sıkça yapılan maklubeyi (Ters çevrilmiş) sırf Fetö elebaşı seviyor diye Fetöcü yemeği oluverdi.

Yargının halen Fetöden temizlenmediğini dile getirenlere yanıt olarak, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül “Daha düne kadar FETÖ'cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar; bugün çıkıp da ‘FETÖ mücadelesi' dersi vermeye kalkmasınlar. Türk yargısına hesap sormaya, töhmette bulunmaya kalkmasınlar” demişti.

‘’Maklube’’ dışında Bakan Gül’ün açıklamasına sonuna kadar katılıyorum. Çünkü ‘’maklube’’ bizim Güneydoğu’nun ve Arap dünyasının yaklaşık 1200 yıllık yemeğidir. Fetöye mal edilemez!!!

Uçamaz Denilen Uçaklar Uçtu:

Geçtiğimiz günlerde İzmir’in dağları günlerce yanmış, yangın üç ilçeyi kaplamış ve binlerce hektar alan kül olmuştu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçen ay İzmir’de günler süren ve binlerce hektar alanın kül olduğu orman yangınlarında, THK uçaklarının kullanılmamasının sebebi olarak ‘hurda’, ‘motoru yok’, ‘uçamaz’, ‘benim teşkilatım bunlarla uçmak istemiyor’

Hurda, uçamaz dediği yangın söndürme uçakları, İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda devam eden Teknofest festivalinin üçüncü gününde, Türk Hava Kurumu’na bağlı yangın söndürme uçakları bir gösteri uçuşu yaparak, yangın söndürme tatbikatı yaptı.

Uçakların alana yaklaştığı anlar, Teknofest’te övgü dolu şu sözlerle anons edildi: ''İşaretli alanaaa, 5.5 ton suyuuu, saatte 200 km. hızla bıraaakıyooor..!! Türk Hava Kurumuuuu! '' ''ülkemizin gururu''

Şimdi Bakan Bekir’e sorum şu: ''İşaretli alanaaa, 5.5 ton suyuuu, saatte 200 km. hızla bıraaakıyooor..!! Türk Hava Kurumuuuu! '' ''ülkemizin gururu'' diye anons edilen uçaklar nasıl oldu da uçtular? Ormanlarımız yanarken kullanılmayan uçaklar, gösteri uçuşların da nasıl kullanıldı!!!

Buyurun Buradan Yakın:

Hakkındaki yolsuzluk iddiaları sonrası 2013'te bakanlık görevinden istifa eden Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği görevine atanmış.

Yolsuzluk iddialarıyla suçlanmış bir kişinin ve halen milletin aklında soru işareti olarak kalan yolsuzluklarla suçlanan bir kişinin ‘’Büyükelçi’’ olarak atanması demek, Ak Parti’nin kuruluş yıllarına dönmesi demek değildir.

Böyle atamalarda Ak Parti’ye zarar veriyor, hem de çok zarar veriyor!!!

Egemen Bağış, son olarak geçtiğimiz günlerde eşi Beyhan Bağış'ın yaptığı "Söyleyecek çok söz var ama bir kerede söylersem yer yerinden oynar.

Peyderpey gelecek merak etmeyin. Çok doldum, çok yoruldum artık, insanlardan, insancıklardan.

Kullanandan, kullandırtandan çok yoruldum...

En çok da kendime kızdım...

Naif olmanın bile sınırı olmalı...

Ama neyse, iyi ki varsın bir tanem, daha evvel de yazdım ya.

'Hayatın önsözündeyiz...'" açıklaması ile gündeme gelmişti.

Beyhan Hanım yaptığınız açıklamanızın içeriğini merak ediyorum ve peyderpey bekliyorum.

İphone Kullanıcılarına Bir Öneri:

Apple; akıllı telefon ve tabletler için yeni işletim sistemi iOS 13’ü dün geceden itibaren kullanıcılara sunmaya başladı. Bende telefonumu güncelledim ancak telefonumda ciddi bir ağırlaşma oldu. Güncelleme yapacaklara bir hafta bekleyin diyorum, hatalar düzeltildikten sonra yüklersiniz.

Kalın sağlıcakla.

Yorumlar