Sosyal medya fenomenleri birden bire tarz değiştirdi. Daha şurada bir ay evveline kadar göz önünde olan bazı sosyal medya fenomenleri abartılı ve şaşalı hayatlarını insanların gözünün içine içine sokmak için adeta birbirleriyle yarışıyorlardı.

Sosyal medya fenomenleri birden bire tarz değiştirdi.

Daha şurada bir ay evveline kadar göz önünde olan bazı sosyal medya fenomenleri abartılı ve şaşalı hayatlarını insanların gözünün içine içine sokmak için adeta birbirleriyle yarışıyorlardı.

Altınlar, paralar, arabalar, partiler havalarda uçuşuyordu.

Sonra Dilan- Engin Polat olayı patlayınca birden bire bunlar aslında 'biz zengin değiliz hatta nerdeyse fakiriz kıvamında paylaşımlar yapmaya başladılar.

Altınlar ortadan yok oldu, mütevazi hayat gözümüze gözümüze sokulmaya çalışılıyor!

Lakin şu var; insanlar diğerlerini çoktan benimsediler ve gördüler. Yer sofraları, ütü yapmalar, kıyafetlerdeki sadelik hatta neredeyse evlere temizliğe gitmeye başlayacaklar.

Oldu olacak kaymakamlığa başvurup sosyal yardım falan istemeye kalkacaklar diye ödüm kopuyor.

Hayır, madem siz gerçektiniz o zaman niye tarz değiştirdiniz?

Nedir bu 'U dönüşü böyle!

Anahtar kelime bu; madem siz onlar gibi değilsiniz, ki onları taklit ediyordunuz ve gerçek olduğunu insanlara gösteriyordunuz o halde neden öyle davranmaya devam etmediniz.

Şimdi burada bunları takip edenler düşünsün, insanların aklıyla dalga mı geçiyorlar veya insanları aptal yerine mi koyuyorlar varın ona siz karar verin.

Ben sadece mantığı ortaya koyarım ve derim ki; çoğu çıktı açıklama yaptı 'benim alnım ak yüzüm pak' misali konuşmalar yaptılar.

Okey tersini söyleyemem ama şunu soruyorum madem ki sizde hiçbir şey yok o halde neden birden bire 360° dönüş yapıp tam tersi hayatlarınızı paylaşmaya başladınız.

İşte bunu düşündüğünüz zaman bu insanların adli olarak bir suçları var mı yok mu onu ben bilemem ama o paylaşımların ne anlama geldiğini veya kendilerini takip edenleri ne kadar ciddiye aldıklarını anlamış olursunuz.

Dolandırıcı mı değil mi bunlar benim işim değil, bunlar devletin işi, araştırsın. Fakat sosyolojik olarak baktığınızda tam tersi bir hayatı bu seferde insanların gözlerinin içine sokmaya çalışıyorlarsa o zaman en basit tabiriyle paylaşımlarının gerçek olmadığını söyleyebiliriz. Demek ki hiçbir zaman çok gerçek olmadılar.

Veya o zaman gerçektiler şimdi değiller.

Ama en gerçek olan şey ne; sosyal medya üzerinden kendi hayatlarını 'öyleymiş' gibi veya 'değilmiş' gibi göstererek insanları oyaladılar ve insanlara yanlış bilgi verdiler.

Sevgili Türk milleti, takip etmeseydiniz, takip ettiniz ve onlar büyüdüler, şimdi takip edenler şikayet ediyor.

Herkes kendini, kendi aklını ve vicdanını ortaya koyup bunun mahkemesini yapsın.

Şimdi herkes çoluğuna çocuğuna sahip çıksın, özellikle kendi aklına mantığına sahip çıksın ve bu sosyal medyayı doğru kullansın.

Yoksa çoluk, çocuk, kadın, erkek ve neticede 'AİLE' dediğimiz şeyden geriye hiçbir şey kalmayacak.

Zararın neresinden dönersen kardır derler, öyle ama şu geldiğimiz noktadaki zarar o kadar büyük ki şimdi döndünüz döndünüz yoksa bu işin dönüşü olmaz.