268 Defa Okundu

Fenerbahçe'de Ali Koç'un, Aziz Yıldırım'a tarihi fark atarak seçildiği kongre sonrasında, bazı üyeler Koç'a takımın başına Yanal'ı getirmesini tavsiye etmişti. Başkanın tavrı ise, “Siz benim hayal ettiğim Fenerbahçe'yi anlamamışsınız.” minvalinde olmuştu.

Başkan Ali Koç, takımın başına Hollandalı isim Cocu'yu getirmiş, daha önceden denenmesine rağmen ülkemizde başarıya ulaşamayan 'sportif direktör' kavramını da Fenerbahçe'de uygulamaya karar vermişti. Bu görev başlığı altında da ünlü isim Comolli'yi takıma kazandırmıştı.

Cocu'nun arka arkaya aldığı başarısız sonuçlar sonrası takımdan ayrılmasının akabinde, taraftarların ve yönetimden birçok ismin istediği Ersun Yanal takımın başına getirildi. Ancak Ali Koç'un bu durumdan hiçbir zaman 'pek de memnun olmadığı' her zaman anlaşılıyordu.

Alınan başarısız sonuçların ardından önce Comolli takımdan gönderildi. Kadıköy'de 20 yıl sonra gelen Galatasaray mağlubiyeti aslında kafalarda çoktan bitmiş olan Ersun Yanal yönetimini de resmi olarak bitirilmesine giden yolu açtı. Keza Alanya deplasmanında alınan 1 puan sonrasında Yanal'ın sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi.

Kulislerde dolaşan isimler var. Ancak Fenerbahçe'de şu an 'enkaz' denilebilecek bir kadro var. Kim gelirse gelsin, işinin uzun ve zor olduğu aşikar...

Yorumlar