23 °c

DÜNYANIN SOYKIRIMI (MÜSLÜMANLARIN, ÖZELDE TÜRKLERİN, DEĞİL)-5!

Soykırımcı İspanya!

Sömürgeci, emperyalist, katliamcı, soykırımcı, işgalci ve istilacı ispanya, 1492-1609 tarihleri arasında 600 bin Edülüs Müslümanını soykırıma uğratmış, yok etmiş, sürgün etmiş, denize dökmüş; Müslümanlardan kalan tarihi, medeniyeti, 1 milyon kitabı imha etmiş ve yakmıştır.

Soykırımcı İtalya!

Sömürgeci, emperyalist, katliamcı,  soykırımcı, işgalci ve istilacı İtalya, 1911-1940 tarihleri arasında Libya’da yaklaşık 300 bin Müslümanı soykırıma uğratmış, evlerini ve köylerini yakmış, çölün ortasında toplama kamplarında ölüme terketmiş; Etiyopya’da ve Yugoslavya’da 300 bin insanı katletmiştir.

Soykırımcı Belçika!

Sömürgeci, emperyalist, katliamcı, soykırımcı, işgalci ve istilacı Belçika, 1. dünya savaşından sonra Ruanda ve Kongo’da 10 milyon insanı soykırıma uğratmıştır.

Soykırımcı İsrail!

Kur’an-ı Kerim’de de belirtildiği üzere soysuz ve lanetli Yahudilerin, işgalci, istilacı, katliamcı, soykırımcı ve terörist devleti İsrail, kuruluşundan itibaren, 4 Arap –İsrail savaşında (1947-48, 1956, 1967-68, 1974) ve günümüze kadar olan dönemde toplam 305 bin Filistinli, Mısırlı, Ürdünlü, Lübnanlı ve Suriyeli Müslümanı soykırıma uğratmış, milyonlarca insanı sürgün etmiştir. 

Soykırımcı Rusya!

Sömürgeci, emperyalist, katliamcı,  soykırımcı, işgalci ve istilacı Rusya, 2. dünya savaşı sırasında, 1944’te 3 milyon çeçen, İnguş, Karaçay-Malkarlar ile Kırımlı Türkleri Sibirya’ya sürgün etmiş, soykırıma uğratmış, yolda 600 bin Müslüman Türkün ölümüne neden olmuş, Çeçenistan’a yaptığı saldırılarda ise 200 bin insanı katletmiştir.

Soykırımcı Çin!

Katliamcı,  soykırımcı, işgalci, istilacı, totaliter, otoriter ve komünist Çin, 1949’dan günümüze kadar dönemde, 69 yılda, 35 milyon Müslüman Uygur Türkünü, devlet aygıtı aracılığı ile sistematik bir şekilde soykırıma uğratmıştır. Bir Milleti, tarihini, kültürünü, dilini yok etmiştir. Halen de uyguladığı dini, etnik, kültürel ve ekonomik asimilasyon politikaları ile Uygur bölgesindeki Müslüman Türkleri açlık ve ölüme terketmektedir. insanlık suçu işlemeye devam etmektedir.

 

18-01-2018

ZEKİ ÖZDEMİR / ANKARA

     

 

 

 

KAYNAKÇA

 

 

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA İLK YORUMU SİZ YAPIN

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.